ZEELAND Techniek Iedereen lijkt winnaar Politie maakt einde aan verjaardagsfeest almanak 18/19 z Deel traject tussen Goes en Hellegatsplein zit aan zijn taks; A4 bij Steenbergen kan druk op route door hart Zeeland verlagen. Orkest Marien van gastdirigent GOES - Moet je als provincie fors investeren om het verkeer tussen Goes en Hellegatsplein vlotter te laten doorstromen? Of kun je be ter wachten totdat in het voorjaar van 2015 de A4-rondweg bij Steen bergen gereedkomt? Dat vergt een gedegen analyse, stelt het dagelijks provinciebe stuur in een voortgangsrappor tage over de verbetering van de doorstroming en de veiligheid op de Midden-Zeeland-route. Uit onderzoek is gebleken dat weggebruikers met .name in de avondspits en in het toeristisch seizoen reistijd verliezen op de route tussen Goes en Hellegats plein. De mogelijke oorzaken van de vertragingen worden nog na der bestudeerd. Wie in de prak tijk die route wel eens rijdt, kan de bottlenecks aanwijzen: diverse kruispunten met verkeerslichten, de sluis in de Zandkreekdam, de Zeelandbrug en de sluis bij Brui- nisse. Er is wel een hoofdoorzaak be kend: delen van de route kunnen de verkeerstromen nauwelijks meer aan. Verbreding van een aan tal'weg vakken is een oplossing, maar dit soort ingrepen kost tien tallen miljoenen euro's en dat geld heeft de provincie niet. Voor verbeteringsmaatregelen op de to tale route heeft ze twee miljoen euro uitgetrokken. Een half mil joen euro is inmiddels besteed. Enkele maatregelen waarmee snel winst is te boeken, zijn gepland of uitgevoerd. Zo is bij de afslag Goes-Zuid de uitvoegstrook ver lengd. Daarnaast zullen de twee BP-tankstations op Noord-Beve land worden verplaatst. Verder is er een Zeelandbrug-app ontwik keld die weggebruikers tijdig waarschuwt bij stremmingen. Het dagelijks provinciebestuur verwacht in de eerste helft van dit jaar de eindrapportage klaar te hebben. Daarin zal het de vraag beantwoorden of het zinvol is veel te investeren in de Mid- den-Zeeland-route of juist af te wachten wat het 'hoefijzerbeleid' oplevert: het (vracht)verkeer via snelwegen in en rond Zeeland af wikkelen. De Midden-Zee- land-route en dammenroute zijn in dat model bedoeld voor bestem- mings- en recreatieverkeer. Dilem ma: als de provincie deze route toch flink opwaardeert, trekt die vrijwel zeker meer verkeer aan. Het hoefijzer worden binnenkort sterker. In 2015 is de A4 bij Steen bergen gereed, zodat Zeeland makkelijker bereikbaar wordt over de snelweg, zeker voor vrachtverkeer. Overigens toont onderzoek aan dat doorgaand, on gewenst vrachtverkeer maar een fractie van alle verkeersbewegin gen op de Midden-Zeeland-route beslaat. Bij Goes verwacht de pro vincie soelaas van de tweede af slag, die de Deltaweg zal ontlas ten. Ook kan de verbreding van de Sloeweg wat druk van de Mid den-Zeeland-route afhalen. RILLAND-BATH - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Markiezaatsweg bij Rilland een illegaal verjaardagsfeest beëin digd. Harde muziek leidde surveilleren de agenten naar de Markiezaats weg. Daar stonden circa 40 auto's en een grote groep feestende men sen. De jarige krijgt de rekening voor de schade. Techniek. Het is soms moeilijk te doorgronden en dat leidt nog wei eens tot misverstanden. Die Middel burgse chef had een nieuwe mede werkster net uitgelegd hoe de fax werkte en wilde net weer verder met zijn werk toen hij vanuit een oog hoek zag dat de medewerkster een paar keer dezelfde bestelling per fax verstuurde en gramstorig naar het ijverig reutelende apparaat keek. De chef merkte droogjes op dat naar zijn idee één bestelling ruimschoots voldoende was. Uit haar reactie bleek dat zijn tech nische uitleg toch niet helemaal cor rect over was gekomen. „Dat rot ding doet het niet, dat papier komt elke keer terug." MAANDAG 6 januari 2014 Route M-Zeeland blijft dilemma door Frank Balkenende VROUWENPOLDER - Ruim honderdtachtig huishoudens delen in Vrouwenpolder mee in de Postcode wijkprijs van 21,45 miljoen euro. Ze krijgen 80.399 euro per lot, al thans als ze het hele jaar hebben meegespeeld. Het gros van de winnaars gokte mee met hooguit twee loten. Enke len echter met zes, wat hun bijna een half miljoen ople vert. Al met al bleken ruim driehonderd loten gekocht op de winnende postcodes van Vrouwenpolder. De Postcode Loterij maakte dit zaterdagavond bekend aan het eind van een feestavond die zo'n 1500 belangstellenden trok. Meegesleept door Wolter Kroes, Danny de Munk en Xan- der de Buisonjé jubelden die alsof iedereen winnaar was. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13