Compleet verzorgd 26 SCHOUWEN-DUIVELAND VROUWENPOLDER Busreizen Postcode Loterij brengt crew van hondervijftig mensen op de been om festijn in goede banen te leiden. Portretten in Zierikzeese gemeentehuis De wereld is Kras [fmu'SM VROUWENPOLDER - Op het parkeer terrein bij de strandovergang Duinoord is vrijdag al een 40-kop- pige bouwploeg in de weer voor het 'groot Kanjerfeest' dat de Post code Loterij daar vanavond laat losbarsten. Maar op de vraag waar het publiek, bij massale toe stroom, de auto moet parkeren, blijft het even stil. „Ja", erkent kwartiermaakster Christina Huizer, „Als iedereen met de auto komt, dan wordt het één grote chaos. Daarom ook heb ben we iedereen aangeraden lo pend of met de fiets te komen." Zo staat het ook op de flyers die al le inwoners van Vrouwenpolder uitnodigen voor het gratis feest, waarop bekend wordt gemaakt hoeveel tienduizenden euro's hun postcodelot waard is. „Maar wat?", krabt uitbater Hui- bert Wattel van hotel Duinoord zich achter de oren: „Wanneer heel Walcheren afkomt op de aan gekondigde artiesten: Danny de Munk, Wolter Kroes en Xander Buisonjé." Zijn tip: stuur alle au to's naar het parkeerterrein bij De Lekkerbek, de zaak van hoofdprijs winnaar Soolsma, bij de Veerse Gatdam. Dan is het over de dijk nog maar een klein eindje lopen naar het feestterrein bij de strand overgang Duinoord. De hele vrijdag wordt daar aan het podium gebouwd, geflan keerd door een enorme tent met keuken voor de crew van 150 me dewerkers aan het feest. Er staan ook al stalletjes waar de feestgan gers vanavond eten en drank kun nen halen. In nauw overleg met de gemeente zijn veiligheidsmaat regelen getroffen. Zo is de Fort den Haakweg deels afgesloten voor auto's. Een beveiliger stuurt je daar een zijweg in. Hotel Duinoord is daar door moeilijk bereikbaar. Zelfs het personeel moet vrijdagoch- tend omrijden. Maar hotelier Wat- tel klaagt niet. Integendeel. Ook hij is lotwinnaar. Bovendien, zijn hotel zit vol medewerkers van de Postcode Loterij. En de drankver koop is aan hem, en zijn collega's, uitbesteed. Zelf zorgt de Postcode Loterij voor eten: gratis broodjes worst. En er staat een poffertjes kraam. Hoe druk het wordt? „Veel hangt af van het weer." Er is kans op lichte motregen. Afgaand op haar ervaring als projectleider evene menten rekent Christa Huizer op zo'n 1500, hooguit 2000 bezoe kers.",, Want Vrouwenpolder is klein." Ze denkt niet dat artiesten als Danny de Munk voor enorm veel extra toeloop van elders zul len zorgen. Burgemeester Rob van der Zwaag ziet het feest met vertrouwen te gemoet. Hij ervaart de Postcode Loterij als een 'goed geoliede ma chine'. „Ze nemen hun eigen spul len mee, podium, tenten, aggrega ten, zelfs de beveiligers en hek ken Het vergt van de gemeente niet veel inzet. Maar we letten wel extra op. Want we kunnen het natuurlijk niet hebben dat ie dereen naar het feest is, en dat on dertussen het hele dorp wordt leeggeroofd." Het Kanjerfeest, op parkeerterrein Breezand, duurt van 19 tot 21 uur. Het terrein is open vanaf 18.30 uur. Postcode Loterij brengt crew van hondervijftig mensen op de been om festijn in goede banen te leiden. Ze nemen hun 66 eigen spullen mee: aggregaten, tenten, zelfs beveiligers en hekken ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink opent vrijdagmiddag 10 januari om 15.30 uur de expositie 'Portretten van Schouwen-Duive- land' in het Zierikzeese gemeente huis. De tentoonstelling biedt werk van Corrie Tieleman-Verton uit Noordgouwe. Zij is lerares teke nen en textiele werkvormen en werkt parttime als lerares teke nen aan basisschool Zonnewijzer in Zonnemaire. Daarnaast geeft zij al vele jaren cursussen tekenen en schilderen aan volwassenen. Haar expositie in het Zierikzeese gemeentehuis omvat tachtig por tretten van haar cursisten, en van vele andere inwoners van Schou- wen-Duiveland. Het werk van Corrie Tieleman on derscheidt zich door een specifie ke stijl en een vlotte manier van schilderen. 54S Kanjerfeest voor iedereen, door Henk Postma I Postcode Loterij kwartiermaakster Christina Huizer rekent op 1500, hooguit 2000 feestgangers, foto Ruben Oreel Burgemeester Van der Zwaag I De hele vrijdag is een bouwploeg in Vraag de GRATIS BROCHURE ZOMER 2014 aan met maar liefst 79 prachtige busvakanties door heel Europa. Voordeelreis Praag Ontdek de Gouden Stad en ga op pad met onze gids door het prachtige oude centrum. Zie: Kras.nl/39475 Wenen en het Wienerwald Romantisch Wenen met ook een bezoek aan Wachau en de beeldschone abdij van Melk. Zie: Kras.nl/39381 Italiaanse Bloemenrivièra Maak kennis met faam, allure, I zandstranden, intieme baaien .en de kleurrijke Cinque Terre. Zie: Kras.nl/39397 4 dager v.a 10dagei V.E Het mooiste van Denemarken We nemen u mee naar de tijd van de Vikingen met Ribe, Jelling en Kopenhagen. Zie: Kras.nl/39459

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92