verdachten weer thuis Kras Kortingsdagen Wielershow meelezen Hl)lSS3bN IN HET NIEUWS 3 Warmste 3 januari sinds metingen Facebook voor de rechter om Tot€100 korting SPORT Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl De wereld is Kras ■■■■wit— per persoon de, vuurwerk en glazen gooiende meute zo bedreigd dat de politie opgetrommeld werd om de brand weermensen af te schermen. De linie van agenten weerhield de aanwezigen er echter niet van om vuurwerk te blijven gooien. Een van de jonge mannen die op he terdaad betrapt werd was Nordin G., een bekende van de politie en nog in zijn proefperiode wegens een eerdere veroordeling voor diefstal met geweld. Hoewel G. gisteren verklaarde dat 'een paar rotjes inderdaad per on geluk richting de politie zijn ge rold', hebben de agenten die daar bij aanwezig waren verklaard dat het om zeer zwaar vuurwerk zou zijn gegaan, dat pal voor hun neus is ontploft. Albert van der E. kwam verhaal halen over de arrestatie van G. 'die helemaal geen vuurwerk had gegooid'. Die aanhouding is inder daad niet zonder slag of stoot ge gaan, zo blijkt uit verklaringen van betrokken agenten. Niet al leen zou de 29-jarige de agenten 'de hartkanker', hebben toege wenst, hij zou ook als eerste een vuistslag aan een agent hebben uitgedeeld. Een klap die door de betreffende politieman beant woord werd met een slag terug. De agente die Albert vervolgens in bedwang moest houden in de arrestantenwagen kreeg te horen dat ze een 'temeier' (prostituee, red.) was en 'op 't Zandpad' (waar tot voor kort prostitutieboten la gen, red.) heeft gewerkt'. Dat hij bovendien haar 'de tering zou schoppen' en haar 'de ogen uit de oogkas' zou slaan. De betreffende agente moest uiteindelijk verlost worden door haar collega's. Die waren ondertussen ook nog bezig met de aanhouding van Ilias H., een 20-jarige man die een agent in burger in de buurt van zijn keel kneep nadat die hem had ver maand omdat hij in het Marok kaans 'insect' toebeet richting de aanwezige politie. Spijt? Alleen laatstgenoemde ver dachte heeft bij de politie ver klaard dat hij niet snapte waarom hij dit heeft gedaan en het dom was. Dom, omdat hij zijn tot nu toe blanco strafblad tenietdoet en hij net zoals de andere twee ver dachten tijdens de jaarwisseling van 2014 naar 2015 van de rechter verplicht binnen zal moeten blij ven zitten. De politie pakte maandagnacht 101 mensen op, nadat ze was beko geld met zwaar vuurwerk en fles sen. 93 verdachten werden woens dag en donderdag al vrijgelaten. Van de laatste acht verdachten, zijn er twee minderjarig en zes volwassen. Vier van de acht ko men uit Veen, twee uit Wijk en Aalburg, één uit Brakel en één uit Den Bosch. Onder de eerder vrij gelaten verdachten was ook een 'beperkt aantal' Bosschenaren. Justitie denkt nog enkele weken nodig te hebben om te bepalen wie uiteindelijk vervolgd zullen worden. Twee van de acht ver dachten die gisteren voorgeleid werden aan de rechter-commissa- ris, zijn in café Lateja aangehou den. „De rechter-commissaris heeft geoordeeld dat dat rechtma tig was. Dat sterkt ons in de over tuiging dat het een goed besluit was om alle aanwezige cafébezoe kers aan te houden", zegt woord voerster Martine Pilaar van het Openbaar Ministerie. Op het besluit van politie en justi tie om alle aanwezige cafégasten op te pakken, is de laatste dagen veel kritiek geweest. Veel van de opgepakte jongeren vinden dat ze volstrekt onschuldig zijn en wil len een schadeclaim indienen. „Het besluit om alle jongeren aan te houden en hen de nieuwjaars nacht in de cel te laten doorbren gen en ze daarna weer zonder enig excuus vrij te laten, zou in een dictatuur niet misstaan", zegt Bas Vogelvang, lector veiligheids beleid aan Avans Hogeschool in Den Bosch. Nu is het middel er ger dan de kwaal en moreel ver werpelijk. Voor veel jongeren is deze ervaring zeer beschadigend." DE BILT - Nog nooit was 3 januari zo warm als gisteren. In De Bilt werd een temperatuur gemeten van 12,2 graden en dat is een re cord, zo liet weeronline.nl weten. Tot nu toe was 3 januari 1948 de SAN FRANCISCO - Facebook wordt voor de rechter gesleept. Twee Amerikanen dagen het social me dia-bedrijf, omdat het zonder toe stemming zou meelezen met pri- vé-berichten van gebruikers. Voor al als die links meesturen met hun berichten, scant Facebook de inhoud ervan, volgt het de link en vergaart zo kennis over interesses van gebruikers. Die informatie zou Facebook delen met adver teerders. De Amerikanen willen de rechtszaak namens alle getrof fen gebruikers voeren en eisen voor iedereen 10.000 dollar ver goeding. Volgens Facebook zijn de beschuldigingen nergens op ge baseerd. warmste editie met 11,8 graden, dat record is nu uit de boeken. Overigens was het in Eindhoven met 12,9 graden nog wat warmer, maar De Bilt wordt aangehouden als officiële meetplek. Verlengd t/m 6 januan! Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 ji: Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,5< wwiv bujssoortspoft.ni Paöjnvrèg 34 Goes S13 3-22B308 mmy De Rosa, FSC, Sensa, Fuji l y>~. vr 10 18.30-21 30 j za 11 januari 9:00 - 16.30 Show adres Amicitia Schimmelpenninckstraat 14 Kioetinge Q3 ZATERDAG 4 JANUARI 2014 na 'de beste wensen' ai°enve!nse door René van der Lee VEEN - Alle verdachten van de rel len in Veen staan uiterlijk zondag weer op vrije voeten. De rechter commissaris oordeelde gisteren dat ook de laatste nog vastzittende verdachten niet langer in de gevan genis hoeven te blijven. Met Oud en Nieuw pakte de politie tientallen verdachten op. Gisteren stonden enkelen voor de rechter, foto Amaury Miller/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3