Tomasson is debutant zonder drempelvrees SPORT 37 Ladiesrun zit helemaal vol De Ladiesrun van de Kust- marathon zit helemaal vol. Vrijdagmiddag schreef de 2250e deelneemster zich in. Zo'n 1500 vrouwen doen mee aan de tien kilometer, 750 lopen de vijf kilometer. Eerder deze week zat de Wandelmarathon al vol. Het Kustmarathonweekeinde is op 3,4 en 5 oktober. De La diesrun wordt op vrijdag 3 oktober gehouden. Start en finish zijn in de Langstraat van Zoutelande. De Kunder trainer Vogelwaarde Mare de Kunder is met in gang van volgend seizoen trainer van voetbalclub Vo gelwaarde. De oefenmeester uit Terneuzen volgt Jean-Pierre Hubregsen op, die na twee seizoenen bij de Oost-Zeeuws-Vlamingen vertrekt. De Kunder is mo menteel aan zijn vierde sei zoen bij Spui bezig. Vogel waarde promoveerde onder Hubregsen naar de vierde klasse en neemt de elfde plek op de ranglijst in. AZ en Advocaat om de tafel De leiding van AZ spreekt binnenkort met Dick Advo caat over een langer dienst verband. Advocaat zou aan vankelijk het seizoen afma ken als tijdelijk opvolger van de ontslagen Gertjan Verbeek. De kans is groot dat Maarten Martens aan het einde van het seizoen trans fervrij vertrekt bij AZ. De Griekse club Paok Saloniki is in de markt voor een on middellijk vertrek van de technicus. Nederlaag Groene Ster De zaalvoetballers van Groe ne Ster hebben hun dertien de wedstrijd in de topklasse verloren van TPP Rotterdam 5-7De Vlissingers kwamen in de afgeladen sporthal Bas- kensburg op voorsprong door Saïd Bouzambou, maar zagen TPP daarna uitlopen naar 1-4- Len Eversdijk maak te 2-4 uit een strafschop en Saïd Bouzambou de 3-5. Bij de 4-5, weer van Eversdijk uit een strafschop, leek alles nog mogelijk, maar TPP kwam op 4-7. Len Eversdijk zorgde voor het slotakkoord. Dubbelfinale voor Krajicek in Auckland Michaëlla Krajicek heeft gis teren met haar nieuwe Tsje chische partner Lucie Hra- decka de finale bereikt van het dubbelspel van het ten nistoernooi in Auckland. Het duo won in de halve eindstrijd met 6-3 6-1 van de Tsjechische zussen Karo- lina en Kristyna Pliskova. Rob Sporken Hoewel hij pas een halfjaar als hoofdcoach op eigen benen staat, maakt Jon Dahl To masson bij zijn presentatie bij Ro- da JC geen onwennige of nerveu ze indruk. De 37-jarige Deen komt over als positief iemand met een open mind, voor wie het glas altijd halfvol is in plaats van halfleeg, en die het leven niet ge compliceerder maakt dan het al is. Het prototype van een Deen, zeg maar. Bovendien eentje met een indruk wekkend cv als voetballer. Roda heeft in het verleden wel eens minder media over de vloer ge had bij het voorstellen van een trainer. De even opvallende als ge waagde keuze voor Tomasson als opvolger van de eind vorig jaar ontslagen Ruud Brood heeft in elk geval de tongen in voetbal land losgemaakt. De positivo's roemen zijn frisse uitstraling en rijke voetbalcar rière, de critici wijzen op zijn ge brek aan ervaring als hoofdcoach. De hoofdrolspeler lijkt er geen mi nuut minder van te slapen, lijkt het. „Iedereen mag zijn mening heb ben, toch? Ik vind het prima." De grootste groep bestaat uit de twij felaars, degenen die het project een kans willen geven. Want zo mag je zijn benoeming wel be stempelen: een project. Niet al leen de duur van het contract (3,5 jaar) toont aan dat het meer is dan enkel het aanstellen van weer een trainer. Technisch manager Leon Vlem- mings heeft de afgelopen maan den gewerkt aan het technische deel van het nieuwe beleidsplan waarmee Roda kiest voor een nieuwe koers. Daarin past een coach met moderne voetbalidee ën beter dan een ervaren rot die het allemaal al gezien heeft. Voor Tomasson zelf was het een belangrijke reden om 'ja' te zeg gen. „Uit de gesprekken bleek dat Roda werkt met een doelgericht plan, een beleid", aldus de nieu we trainer. „Het klinkt misschien raar, maar het komt vaak voor dat clubs geen duidelijk beleid heb ben." De beslissing om voortijdig te ver trekken bij Excelsior was dan ook lastiger te nemen dan het besluit om nu al te debuteren op het hoogste niveau. Van enige onze kerheid is geen sprake. „Ik geloof hierin, anders had ik hier niet gezeten. Ik besef ook dat het niet het beste moment is om in te stappen. In de zomer heb je zes weken om het team neer te zetten. Die tijd ontbreekt nu. Maar zo'n kans moet je keihard aanpakken." Zijn voetbalvisie? „Verzorgd en aanvallend voetbal, en hard wer ken." Versterkingen? „Elke trainer zal zeggen: koop de hele wereld." Over het feit dat Roda werkt met de dertiende begroting? „Dat zegt me niets, het gaat erom wat je er mee doet." De speelstijl? „Daar heb ik wel bepaalde ideeën over." En over de tweede seizoenshelft? „Ik ga het niet over een doelstel ling hebben, we moeten een elftal neerzetten dat punten pakt." Een goede sfeer is daarbij van groot belang, weet de man die in de vier grote voetbalcompetities in Europa heeft rondgesnuffeld, meer dan honderd interlands speelde en met grote trainers als Ancelotti, Pellegrini, Olsen en Van Marwijk heeft gewerkt. Morgen vertrekt Roda naar Zuid-Spanje. Daar moet de basis worden gelegd voor een beter tweede deel van het seizoen. ZATERDAG 4 JANUARI 2014 ZOUTELANDE VOGELWAARDE ALKMAAR VLISSINGEN ACKLAND door Rob Sporken KERKRAOE - Ontspannen en zelfver zekerd loopt Jon Dahl Tomasson op zijn eerste werkdag rond in het Parkstad Limburgstadion en op traingscomplex Kaalheide. Laat de tweede seizoenshelft maar komen. Het is de vraag hoelang Dusan Tadic nog bij Twente blijft, foto Vl-lmages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37