66 Omstanders schieten een vuurpijl afin onze richting. Waarom toch??? ZEELAND 31 Brandweerman Bart de Goffau had dienst deze jaarwisseling. Hij 'vierde' oud en nieuw op de kazerne. Vrijdag 27 december De wekker gaat om half negen; de eerste dag van mijn dagboek. Michiel (12) en Madeion (6) huppelen al vrolijk rond terwijl mijn partner Bianca een heerlijk ontbijt maakt. We zitten gezellig met z'n viertjes aan tafel en genieten van het ontbijt. Daarna doen we boodschap pen met de kinderen om morgen de verjaar dag van Madeion te vieren. Aan het einde van de middag ben ik van plan om samen met mijn vriend Michiel te gaan mountainbiken maar dat gaat helaas niet door in verband met een lekke band. Jammer, volgende keer beter. Tijdens het avondeten gaat de pieper voor een binnenbrand in een woning aan de Zuider- baan. Ik ga snel naar de kazerne, maar de eer ste uitruk is al bezet en gereed om de klus aan te pakken. Gelukkig zijn alle mensen op tijd buiten. De collega's hebben nog wel een hond gered. Nadat het sein 'brandmeester' is gege ven, ga ik weer naar huis en warm mijn bord je op. Zaterdag Feest! Madeion is 7 jaar. Een mooie fiets staat beneden als cadeau op haar te wachten. Het ontbijt krijg ik niet door mijn keel. Niet omdat het niet lekker is, maar een ontsteking is de boosdoener. De HAP schrijft me een antibioti- cakuur voor. Bianca heeft een mooie taart ge maakt die door familie en vrienden 's middags heerlijk is opgepeuzeld, 's Avonds op verjaar dag bij Bertjan, een vriend in Terneuzen die ik al een poosje niet meer heb gezien. Ook bij hem gaat de pieper af. Dit keer voor een mel ding buitenbrand Westerzicht. Ik kan hier niet bij zijn. De brand is snel geblust. Het is een ge zellige dag geworden met veel cadeaus voor Ma- delon. Ze is alweer 7 jaar. Wat gaat de tijd snel. Zondag Een schitterende dag om wakker te worden. De zon schijnt. Ik doe het rustig aan vandaag om bij te komen van de vorige drukke dag. 's Middags gaan we op de fiets, Madeion op haar nieuwe, naar Middelburg om de voorstelling 'Sneeuwsprookje' bij te wonen in het Mi- nitheater. Na thuiskomst zijn de kids lekker gaan spelen. Na het avondeten wassen, poet sen, kids op bed, tv kijken, lampjes uit en ogen dicht. Op naar de volgende dag. Maandag Papa, gaan we vandaag vuurwerk halen? Goedemorgen iedereen. Het knaltijdperk is aangebroken. Ik ben met Michiel en Madeion om vuurwerk geweest bij Intratuin. Knallers voor Michiel en kindervuurwerk voor Made- Ion met natuurlijk een veiligheidsbril. Effe over Oost-souburg om oliebollen te ha len. Weer is een dag voorbij. We tellen af voor het begin van een nieuw jaar. Weltrusten. Dinsdag Zal het een drukke of rustige dag worden voor ons brandweermensen? De kinderen hebben vuurwerk afgestoken onder het toe ziend oog van paps. Vandaag ben ik ingedeeld als manschap voor een gegarandeerde op komst vanaf 17.00 uur tot en met 3.00 uur 's nachts op de ie uitruk, 4531. Hapjes en drank jes zijn klaargemaakt voor het verblijf op de brandweerpost vanaf 20 uur. Aan het einde van de middag ben ik klaar om de kinderen naar hun moeder in Arnemuiden te brengen. Om 16.30 is het zover. Kinderen naar mama gebracht en met een stevige knuffel nemen we afscheid. Het is altijd gezellig om oud en nieuw te vie ren op de post met brandweercollega's, sa men met partners en kinderen. Om 20 uur zijn Bianca en ik bij de brand weer. De tafel is gedekt met lekkers. We kij ken Jackass op televisie en ondertussen wach ten we tot de pieper gaat. Jawel, 20.53 uur. Hij gaat: Batenburg containerbrand p2. Ter plaatse staat een ondergrondse container in brand. We hangen ademlucht om, openen de container en pompen hem vol met water. We hebben veel bekijks van omstanders met een vuurpijl die onze richting wordt afgescho ten. Waarom? Chris, onze veiligheidsman, ver vult zijn taak goed. Hij houdt op geringe af stand toezicht bij alle meldingen om zo veilig mogelijk te kunnen werken. De klus is snel geklaard. Na het commando inpakken van de bevelvoerder gaan we terug naar de post. We wachten op de volgende melding. Woensdag Verkuyl Quakelaarstraat, van Dishoeckstraat en de Oranjedijk zijn de volgende meldingen. Bij de laatste melding wensen we elkaar een goed nieuwjaar. Tot 3.00 uur volgen nog vijf brandmeldingen die we veilig blussen. Er zijn geen meldingen die een direct gevaar opleveren voor de omgeving, omdat we snel ter plaatse kunnen zijn. Om 03.30 zijn we we weer thuis. Andere colle ga's zijn ingedeeld voor een gegarandeerde uit ruk. Heerlijk in bedje, want vandaag moet ik weer aan het werk in de ploegendienst bij Zee land Refinery en over tot de orde van de dag. Om 17.00 uur wens ik de buren nieuwjaar en daar gaat de pieper voor wéér een container- brand. Nu in het Dokje van Perry. Verder op de avond is er nog een brandmelding. Ook die is snel onder controle. Ik heb een drukke dag achter de rug zonder grote inciden ten en slachtoffers, daarom een geslaagde dag! Weltrusten. Donderdag Om 6 uur de wekker en weer gaan werken bij Zeeland Refinery. Tijdens mijn werk gaat de pieper voor een melding binnenbrand aan de President Rooseveltlaan in een slooppand. Mijn collega's van de Olympiaweg zijn hier voor uitgerukt en hebben de klus geklaard. De ze dag verder geen meldingen. De rust in Vlis- singen lijkt te zijn teruggekeerd. Na thuiskomst van mijn werk met Bianca ge geten, 's avond nog nieuwjaar gewenst bij mijn ouders. Thuisgekomen mijn laatste dag beschreven voor dit dagboek en daarna is het genieten van een welverdiende nachtrust. ZATERDAG 4 JANUARI 2014 Wachten op de pieper Bart de Goffau, brandweerman woonpi"aw- burgeswate Samenw0"end beroep: Operator bobby's: Brandweer Brandweerman Bart de Goffau uit Vlissingen: „Bij de laatste brand melding wensen we elkaar een goed nieuwjaar, foto Izak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31