ZEELAND 29 bedoeling ervan is meer banen te scheppen, en meer omzet te genereren in de Zeeuwse foodsector. In Foodport zijn een stuk of dertig bedrijven actief. Ze vertegenwoordigen ver schillende producten, verschillende activitei ten en verschillende plekken in de afzetketen. En dat levert een schat aan ideeën op, bijvoor beeld over innovatie, over aanbod en over scholing." Nu, van een afstandje gezien, hoe doet Impuls het? „Het is in elk geval een goede zaak dat de pro vincie en alle Zeeuwse gemeenten nu aandeel houder zijn. Maar ik vind dat de NV-struc- tuur niet ten volle wordt benut. Aandeelhou der ben je op afstand. Dat is bij Impuls onvol doende het geval. Zo'n organisatie moet snel kunnen handelen om in te spelen op het tem po dat in het bedrijfsleven de maatstaf vormt. Maar daar komt weinig van terecht wanneer twintig ambtenaren van de provincie en de ge meenten Impuls proberen aan te sturen. Er is te weinig ruimte, te weinig snelheid en er zijn te weinig eigen middelen. De gemeenten en met name de provincie willen invloed tot op detailniveau. Vergelijkbare ontwikkelingsbe drijven in andere delen van het land krijgen meer de vrije hand. Impuls niet. Dat is jam mer, want ik ben ervan overtuigd dat het een organisatie is die zoveel meer voor Zeeland zou kunnen betekenen." Is nu ook weer de tijd aangebroken voorpolitieke ambities? „Nou, dat denk ik niet. Ik werd in 2006 voor zitter van het CDA Zeeland. Nadat ik bij Im puls ging werken, voelde dat toch niet goed. De voorzitter van het provinciale CDA die bij het ontwikkelingsbedrijf voor de provincie Zeeland werkt. Dat wrong. Daarom ben ik al gauw met die functie gestopt. En nee, ik ben niet van plan om weer iets op dat vlak te gaan doen. Ik ben de afgelopen jaren wat minder optimistisch geworden over de mogelijkhe den om iets in de samenleving te veranderen via de politiek. Volgens mij is het inmiddels: hoe meer overheid, hoe minder maakbaar de samenleving." ZATERDAG 4 JANUARI 2014 Arie van de Maas: „De jaren bij Impuls hebben me verrijkt. Ik preek anders. Directer, concreter, opener." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29