Tjonge jonge, wat heb ik een spierpijn gehad Schaatsbaan toch niet naar Goes -if_ Stiltewandeling WALCHEREN 27 Hoi Sheila, Heb jij ook zo'n overzichtje gehad met vet- en vochtpercentages en jouw body mass index (bmi)? Voordat ik voor het eerst echt ging trainen bij Bodyline in Ter- neuzen, moest ik een fitheidstest ondergaan. Begeleider Mark print te na afloop de resultaten uit. En daar stond het, onomwonden: me neer De Frel, u heeft overgewicht. Niet zo heel veel, maar een kiloo tje of vijf minder zou heel erg fijn zijn voor een 1,97 meter lange ke rel van bijna 35 jaar. Makkie om dat snel kwijt te raken, weet ik door een eerdere afvalkuur. Sonja Bakker heeft er (in combinatie met een uurtje spinning en een voetbalwedstrijdje) al eens voor gezorgd dat ik in acht weken der tien kilo kwijtraakte. Maar in vijf jaar tijd kwam er daarna weer ze ven kilo bij. Ik wil het nu anders doen. Iets minder heftig, iets con stanter. In de eerste week van ons trainingsprogramma heb ik best afgezien. Tjongejonge, wat heb ik een spierpijn gehad. Het roeien en heuveltjes pakken op de crosstrai ner ging mij prima af, maar toen dirigeerde coach Arjen de Vries ons naar een spierversterkend cir- cuitje. Boksen, een zak van 15 kilo de lucht in tillen en nog veel er ger: buik- spieroefeningen. Een dag na die eerste groepstraining moest ik met mijn voetbalteam spelen. Ik ben al niet zo'n sterspe ler, maar in dit potje kon ik amper meer tegen een bal trappen. Pijn, pijn, overal pijn. Inmiddels is dat voorbij. Ik merk dat drie keer trai nen in de week iets met mij doet. Ik heb de behoefte om die pijngrens steeds weer op te zoe ken. Ik had het nooit voor moge lijk gehouden dat ik af en toe thuis op de grond zou gaan liggen om even wat spieren te plagen. Ik raak al iets fitter en ben zelfs al wat gewicht kwijt. Niet veel, maar dat heeft er vast mee te maken dat ik meer spiermassa krijg. Nou ja, hoop ik dan toch. Ben benieuwd naar jouw eerste ervaringen! Raymond ma De organisatie liep naar eigen zeg gen 'tegen een muur op' bij zowel de gemeente als de Stichting Goes Marketing. „Er was weinig medewerking en sponsoring en daardoor werd voor ons het finan ciële risico te groot. Daarom heb ben we helaas op het laatste mo ment besloten om niet naar Goes te komen", zegt Patrick Gabrielse van Vita Event. Erg jammer, vindt hij. „In de andere gemeenten werkt men wel mee en ziet men het belang er van in." Evenementencoördinator Tom de Koning van Goes Marketing vindt het een 'raar verhaal'. „Voor zover ik weet hebben we geen aanvraag binnen gehad voor een schaats baan bij de Zeelandhallen. In juni vvww. koozie.nl heeft Vita Event gevraagd of een baan op de Grofe Markt kon ko men, maar dat verzoek hebben we toen afgewezen omdat het te duur was." De baan gaat nu van 11 januari tot en met 2 februari naar de Skidome in Terneuzen. Voor de Zeelandhallen is dit de derde domper op rij. Een tiendaagse kerstmarkt ketste af vanwege een financieel geschil en het nieuw jaarsfeest NYX liep op chaos uit. ZOUTELANDE - Tanja Harpe houdt maandag 13 januari voor iedereen die mee wil doen een stiltewande ling met onderweg een korte me- didatie. De start is om 10.00 uur bij restaurant De Distel. De wan deling duurt tot 12.30 uur. Meer in fo: tel. 06 53348410 of 0118 851698. Voor een schoon en veilig Zeeland ZATERDAC 4 JANUARI 2014 behalve de auto PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. In deze rubriek berich ten zij over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. riaa GOES - De schaatsbaan die vanaf 9 januari bij de Zeelandhallen zou ko men, slaat Goes toch over. De Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland voert vanaf 1 januari 2014 milieutaken uit namens de Zeeuwse gemeenten, waterschap Scheldestromen en de Provincie Zeeland. De RUD verleent milieuvergunningen en zorgt voor toezicht en handhaving. Wij zijn gevestigd in het stadskantoor van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1. Milieuklachten en informatie Via de milieuklachtenlijn kunnen inwoners milieuklachten melden. Het telefoonnummer is (0118) 41 23 23. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website www.rud-zeeland.nl Met deze nieuwe organisatie dragen wij bij aan een schoon en veilig Zeeland. W.V.L. Ginjaar Voorzitter RUD Zeeland ing. A van Leeuwen MPA Directeur RUD Zeeland De hele vrijdag is een bouwploeg in de weer om podium en feestterrein op orde te krijgen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27