Park Weyevliet dicht na vondst van asbest 24 WALCHEREN SPORTAMBASSADEUR Jessie Eikenhout volgt Jeffrey Telussa op als sportambassadeur van de gemeente Middelburg. Scez start website Zeeuwse Ankers Eerste successen Crowdfunding De gemeente heeft vrijdagmid dag proefmonsters af laten ne men van het terrein dat gesplitst wordt door het Bosschenburgh- pad. In het noordelijke deel liggen BMX-baan en Cruijff-Court, zui delijk komt de mountainbike- baan. Vijf monsters bleken asbest houdend materiaal te bevatten. Dat zijn delen van oude riolerings buisjes, die vroeger dienden voor drainage. Door de lage concentra tie is er geen direct gevaar voor de volksgezondheid, zegt de gemeen te. Bovendien gaat het om witte asbest, de minst schadelijke soort. Daarnaast is het nat weer en ver stuift het niet. Maandag wordt het gebied verder onderzocht. Waar de BMX-baan al gereed is, wordt de mountainbikebaan te gen de Sloeweg aan nog aange legd. Daar liggen nu grote hopen aarde waar de aannemer niet mee verder kan. Patrick Vader, voorzit ter van mountainbikevereniging X-Treme, is verrast maar spreekt niet van een ramp. „We hadden rekening gehouden met opleve ring in het voorjaar, maar als het een of twee maanden zal vertra gen is dat niet zo erg. Het is niet zo dat er al een evenement ge pland staat. Het wordt een open baar terrein, dus we hebben er met zijn allen niets aan als dat ver vuild is." De gemeente werd don derdag op de asbest geattendeerd door aanwonende Jeffrey Blanker, die het herkende omdat hij zelf werkt in de bouw. Blanker liep re cent met zijn hond over het BMX-terrein naast het Schelde- mond College. Dat was geen routi ne: hij liep er slechts om eens te kijken. Aannemelijk is dus dat het materiaal al langer aan de opper vlakte lag en niet naar boven is ge komen doordat de grond omge woeld is. Blanker: „Wat als het droogt en er over die baan gereden wordt?" Hij wijst naar de huizen die aan het terrein grenzen. „Ik woon daar met met mijn gezin. De wind staat er nu precies op. Zelf doen ze hartstikke moeilijk als je asbest wilt inleveren. En hier storten ze het gewoon neer." In september 2012 sloot de ge meente het bunkerterrein, vijf honderd meter verderop, af nadat er asbest was gevonden. Destijds was het vermoeden dat het op het terrein was gekomen met grond die later is opgebracht om het park daar aan te leggen. Het ging om twee kilo cementdeeltjes met witte asbest. Omdat de asbest in plaatjes vastzat, was er geen ge vaar voor de volksgezondheid. MIDDELBURG - „Ik wil kinderen le ren hoe belangrijk bewegen en sporten is. Zeker nu ze veel vaker binnen zitten om computerspelle tjes te doen. Ik zie het-om me heen. Het helpt natuurlijk dat ik zelf enthousiast ben over mijn sport. Meisjesvoetbal is de snelst groeiende sport. Maar mijn inte resse ligt niet alleen bij voetbal. Ik vind het ook leuk om naar hockey te kijken. Dat enthousiasme wil ik overbrengen op kinderen." Echt wel, de nieuwe sportambas sadeur van Middelburg heeft er zin in. Veel zin. Jessie Eikenhout hoefde niet lang na te denken toen ze gevraagd werd de komen de twee jaar Middelburgse kinde ren te gaan stimuleren om te gaan sporten. „Ik heb zelf altijd ge dacht de academie voor lichamelij ke opvoeding te gaan doen. Ik vind het leuk om kinderen te le ren sporten. De ALO kan ik nu niet gaan doen vanwege mijn sportcarrière. Maar als sportam bassadeur kan ik nu toch lessen gaan geven. Dat is heel leuk." Jessie zit op de havo en voetbalt bij CTO Amsterdam - het talen tenteam van de dames van Ajax. Ze volgt als sportambassadeur tur ner Jeffrey Telussa op. Gisteren nam ze het stokje van hem over. Hun ideeën over wat een sportam bassadeur moet doen, stemmen overeen: ze vinden het vooral be langrijk kinderen die nu niet spor ten meer aan het bewegen te krij gen. Jeffrey: „Het is leuk kinderen te zien sporten. Als ik die glim lach op hun gezichten zie, dan ben ik ook blij. Ik heb zeker kinde ren bereikt die nog niet aan sport deden. Ik heb een paar van hen te ruggezien bij de Middelburgse Turn Vereniging. Dat is mooi." Jeffey wist twee jaar geleden niet precies wat hij moest verwachten van zijn rol als sportambassadeur. Hij was ook de eerste, dus een voorbeeld had hij niet. „Ik heb veel turnlessen gegeven. In de zo mer drie dagen achtereen op ver schillende locaties in de gemeen te. Zónder attributen, gewoon Het is leuk om sportclinics te geven. Het begint vaak rustig, maar dan komen ze los. Je ziet die kinderen echt opbloeien door gebruik te maken van de din gen die op die pleintjes aanwezig waren. Een hekje kun je als rek stok gebruiken." Soms ging hij met de kinderen in een kring zitten om te praten over welke sport ze doen en wat daaraan zo leuk is. Dan ontstaat interactie. En dan daarna lekker samen voetballen." Jessie moet zeker twee jaar aan de slag als sportambassadeur, advi seert Jeffrey. „Het eerste jaar heb je nodig om jezelf te ontwikkelen in het geven van lessen en om je zelf te laten zien zodat ze je gaan herkennen. Het tweede jaar kun je resultaten boeken." Zo ziet Jessie het zelf ook. On danks haar drukke schema - school, zes keer in de week trai nen, wedstrijd op vrijdag, vrijdag avond terug naar Middelburg, za terdag werken voor haar bijbaan tje, zondagavond terug naar Am sterdam - gaat ze er vol voor. Ze hoopt dat kinderen vooral plezier gaan hebben. „Fanatiek zijn is pri ma, maar het gaat om de lol, an ders hou je het niet vol." MIDDELDURG - De Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland (SCEZ) start maandag de website zeeuwsean- kers.nl. Dit is de opvolger van ge- schiedeniszeeland.nl. De website biedt toegang tot verhalen, activi teiten, routes, thema's en collec ties uit Zeeland. Bezoekers kun nen via zeeuwseankers.nl infor matie vinden én informatie toe voegen. Door gebruik te maken van een inlogcode kunnen bezoekers zelf ook verhalen toevoegen. Hoewel het platform tevreden is over die eerste resultaten, moet er nog veel gebeuren om het ZCFP bekender te maken, zegt voorzit ter Tom Caljouw. „Het liep in het begin niet storm en dat hadden we ook wel verwacht. Dit was voor ons een leerproces." Het Zeeuws Crowdfunding Plat form wil projecten die gericht zijn op duurzaamheid en leefbaar heid helpen aan geld te komen. Initiatiefnemers kunnen hun plan bekendmaken via de website www.zcfp.nl. „Maar daarmee zijn ze er niet. Ze moeten zelf aan de slag om financiers te vinden en hebben dus zelf een netwerk no dig", benadrukt Caljouw. Biologische boerderij Bioduin in Koudekerke had 6500 euro nodig voor een nieuwe tunnelkas. Dat geld is er vooral gekomen dankzij klanten, zegt Caljouw. Het gaat Tunnelkas voor bioboerderij en rolstoelhockeytoernooi gerealiseerd via Zeeuws Crowdfunding Platform. om leningen die door de boerde rij in vijf jaar worden terugbe taald. Sportclub Gehandicapten Beveland haalde dankzij familie en vrienden zelfs 25 euro meer op dan de 1000 euro die nodig was voor het rolstoelhockeyroernooi dat in november plaatsvond. Caljouw hoopt dat als meer pro jecten op de website worden ge plaatst, een kruisbestuiving ont staat en het vinden van geld ge makkelijker wordt. Het ZCFP wil dit jaar via de websi te ontwikkelingsorganisaties on dersteunen bij het vinden van kre dieten en donaties. Verder wordt gewerkt aan een project om het plaatsen van zonnepanelen op de grond of op daken van boeren schuren mogelijk te maken. 0 Watersniphof 47 Middelburg door Michiel Bouwman VLISSINGEN - Park Weyevliet in Vlis- singen is voorlopig met hekken ge sloten nadat er asbest is aangetrof fen in de grond die voor de aanleg van de BMX-baan is gebruikt. Die grond is opgebracht uit de nieuw gegraven waterpartij naast de CSW Bestevaêr en zou ook gebruikt wor den voor de mountainbikebaan. De aanleg daarvan is stilgelegd. Fiets pad Bossenburghpad is wél toegan kelijk. 'Fanatiek zijn is prima maar het gaat om de lol' door Maurits Sep i Jeffrey Blanker woont met zijn gezin in Bossenburgh dat aan het afgeslo ten terrein grenst. Hij is bezorgd over de vondst, foto Lex de Meester Jessie Eikenhout door Maurits Sep BIGGEKERKE - Het Zeeuws Crowd funding Platform heeft een half jaar na de oprichting twee projec ten succesvol ondersteund: een tunnelkas in Koudekerke en een rolstoel hockeytoernooi op de Beve- landen. H Modern appartement waar WK. u zó in kunt! Strakke wan- den. nieuwe laminaatvloe- ren, keurige keuken en sani- tair, balkon op zuid/westen, TgJjg winkets binnen handbereik. Verder twee slaapkamers en Parkeel'Plaat5 ln de kelder Fraai uitzicht over waterpartij. Vraagprijs 184.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24