PSV-baas Tiny Sanders treedt dit jaar terug Mighty Mike krijgt een boom cadeau 64 Dat het sportief minder gaat met de club, heeft niets met mijn besluit te maken. 36 SPORT OUSAN TADIC In de maand januari zal het bij Twente vooral over Dusan Tadic gaan. Maakt hij het seizoen wel af in Enschede? Sanders maakte het besluit om te stoppen gisteren bekend bij de nieuwjaarsreceptie van PSV. In een interview met deze krant stelt de directeur dat hij onder meer vertrekt om weer tijd voor andere dingen te hebben. „De voetballerij vreet je helemaal op", heeft hij ondervonden. „Bovendien denk ik dat mijn toe gevoegde waarde de komende ja- ren beperkt is. PSV staat er niet al leen financieel goed voor, de orga nisatie is op alle cruciale posten prima bemand. De club mensen die er nu staat, zal PSV weer aan de top brengen, daar ben ik van overtuigd. Dat het sportief min der gaat met de club, heeft niets met mijn besluit te maken. Als het echt crisis was geweest, was ik niet weggegaan. Intern is daar helemaal geen sprake van, ieder een wil dezelfde kant op." Sanders is nu bijna vier jaar in dienst van PSV. Hij volgde in 2010 Jan Reker op. Kort na zijn aantre den belandde PSV in zwaar weer. De vorige directies hadden Cham pions League-inkomsten begroot, PSV slaagde er sinds 2008 niet meer in om dat miljoenentoer- nooi te bereiken. Onder leiding van Sanders vond daarom noodge dwongen een grote financiële sa nering en omslag bij PSV plaats. De club verkocht niet alleen grond aan de gemeente Eindho ven, PSV moest ook fors bezuini gen. Daarnaast vergrootte PSV on der leiding van Sanders de (spon sorinkomsten met vele miljoe nen. Vorig seizoen boekte PSV welis waar weer winst, sportief bleven de resultaten onder de maat. „Dat we in het jubileumjaar geen kam pioen zijn geworden, was een enorme teleurstelling", beaamt Sanders. ENSCHEDE - Over zijn arbeidsethos in het nieuwe jaar hoeft niemand zich zorgen te maken. Als zijn col lega's al een dikke punt achter de eerste werkdag van 2014 hebben gezet, trekt Dusan Tadic met dë looptrainer van FC Twente nog de nodige sprintjes op het veld. De aanvaller van Twente is een trainingsdier, dié zijn lichaam als geen ander prepareert voor het tweede deel van het seizoen. De grote vraag is alleen waarop Tadic zich voorbereidt? Is dat een halfjaar Twente? Of komt er in ja nuari een club langs die bereid is minimaal tien miljoen euro op ta fel te leggen? Bij Twente zelf gaan ze er vanuit dat de Serviër dit sei zoen afmaakt in Enschede en dat er naast het aantrekken van de Noorse spits Torgeir Borven ver der niets groots gaat gebeuren. Die windstilte zou Twente niet slecht uitkomen na het gedonder van een jaar geleden toen de mis lukte transfer van Leroy Fer een bom legde onder de tweede com petitiehelft. Maar zolang de transfermarkt open is, zal het rond een speler van het kaliber Tadic onrustig blij ven. Gisteren nog meldde de door gaans goed ingevoerde Duitse krant Bild dat Borussia Mönchengladbach een miljoenen bod aan het voorbereiden is. „Ik weet van niks... waar staat Borus sia in de competitie eigenlijk?", zegt Tadic, die in de voorbije we ken aan allerlei clubs in Europa is gelinkt. Van Spanje tot Rusland, van Turkije tot Duitsland. Maar wat is serieus? En wat is de gebrui kelijke onzin, die ook bij deze pe riode hoort? „Ik heb tegen mijn manager ge zegd dat ik niks wil horen van al die verhalen en dat ik me volledig focus op Twente", aldus Tadic. „Het team heeft me nodig, en ik heb het team nodig. Wij hebben een jong elftal waarmee we een bepaalde weg zijn ingeslagen. En daar voel ik me verantwoordelijk voor. Ik ben een van de oudste spelers. Die jonge jongens moe ten kunnen leunen op mij. Ik ben na anderhalf jaar ook nog niet klaar bij Twente. Ik wil de men sen nog iets bieden." Maar naast dat plichtsbesef speelt er ook nog iets anders bij hem. Ta dic is een voetballer die serieus bezig is met de opbouw van zijn loopbaan. Hij wil niet zomaar er gens instappen, zo middenin het seizoen. „Januari is niet de beste maand om als speler opnieuw te beginnen", vindt hij. „Het verleden heeft uitgewezen dat clubs in die periode vaak pa niekaankopen doen. Clubs die in de problemen zitten doen dan vooral zaken en dat is niet het bes te begin dat je kunt hebben. Het is beter in de zomer de overstap te maken. Dan kun je in alle rust wennen aan je nieuwe omge ving." Toch weet Tadic ook dat er soms iets langskomt waartegen je als voetballer geen nee kunt zeggen. Ook al is het dan januari en zijn de competities al een eind op streek. Vandaar dat grote vraagte ken boven zijn naam bij de start van 2014. Tadic: „In principe wil ik bij Twente blijven. Of er moet opeens een droomclub voorbij ko men. Maar dat zal elke speler zeg gen." SEKOU CISSE VERTREKT BIJ FEYENOORD Het paste niet in zijn schema, maar natuurlijk, een huldiging in zijn eigen dorp voor zijn wereldti tel darts - woensdag behaald in Engeland - wilde hij niet missen. „Dat ik zoveel losmaak met mijn wereldtitel is grandioos." Op het podium krijgt-'Mighty Mi ke' een boom cadeau van de ge meente Heusden. Die komt naast de Lars Boom-boom te staan die de wielrenner in 2008 kreeg na zijn wereldtitel veldrijden. „Zo moet een kampioenenbos ontstaan," zegt burgemeester Jan Hamming tegen het publiek. Eer der die dag kreeg Van Gerwen per telegram de felicitaties van de koning; premier Rutte belde hem op om hem te feliciteren. Van Gerwen grijpt na de speech van Hamming de microfoon en bedankt alles en iedereen die hem de afgelopen tien jaar steun de. De geboren Boxtelaar heeft ook een cadeautje voor het pu bliek: hij en zijn Daphne Govers (19) trouwen op 1 augustus in het gemeentehuis in Vlijmen. Na afloop glimlacht Govers alsof ze het gelukkigste meisje van de wereld is. „De afgelopen dagen waren zo hectisch, maar ook zo mooi", roept ze boven de muziek op haar aanstaande man. foto Jeroen Putmans/VI Images Het enige grote vraagteken Algemeen directeur Tiny Sanders van PSV: „Als het echt crisis was ge weest, was ik niet weggegaan." foto Maurice van Steen/VI-lmages door Rik Elfrink EINDHOVEN - Algemeen directeur Tiny Sanders (57) van PSV vertrekt bij de club. De topman dient zijn tot 1 april lopende contract uit en treedt daarna terug. Slaagt de raad van commissarissen er niet in voor die tijd een geschikte opvolger te vinden, dan blijft Sanders tot het einde van dit voetbalseizoen (eind juni). Tiny Sanders door Leon ten Voorde Sekou Cissé is per direct bij Feye- noord vertrokken. De 28-jarige Ivo- riaan had bij de Rotterdammers nog een verbintenis tot het einde van het seizoen. Cissé kwam in de zomer van 2009 over van Roda JC, maar de aanvaller kon de verwach tingen nooit waarmaken. Mede door blessureleed kwam hij in vijf seizoenen tot 59 competitiewed strijden. Daarin maakte hij veer tien doelpunten. Dit seizoen kwam hij slechts één keer in actie, in de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Cissé mag nu Mario Been van zijn kwaliteiten overtuigen. De oud-trainer van Feyenoord, in middels werkzaam bij Racing Genk, neemt Cissé mee naar het trainingskamp in Turkije. Genk be kijkt daar of hij in aanmerking komt voor een contract. De Graafschap staat onder curate le van de voetbalbond. De ploeg uit de Jupiler League is door de KNVB teruggezet naar categorie 1 Daar zitten verenigingen in die hun financiën onvoldoende onder controle hebben. De Graafschap heeft Jan Vreman benoemd tot in terim-trainer. Hij volgt de ontsla gen Pieter Huistra op. door Niels van den Hoven VLIJMEN - De mondhoeken van Mi chael van Gerwen (24) krullen weer op tot een grote glimlach. Hij heft zijn handen boven zijn hoofd en klapt mee op de maten van de muziek. De 1500 man publiek op het plein voor het gemeentehuis in Vlijmen scanderen zijn naam. uit. Het publiek is dan al door de hekken gedrongen en stort zich De Deen Jon Dahl Tomasson tijdens de presentatie in Kerkrade van de nieuwe trainer van Roda JC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 124