f Ook ontmoetingscentra ^'kna'e"der Terneuzen en Zaamslag de appstore ZEEUWS-VLAANDEREN 27 WÊêm.w. Nieuwjaarsbal in De Halle in Axel Cultureel centrum De Halle in Axel houdt donderdagmiddag 9 januari een nieuwjaarsbal in de grote zaal. Aanvang 13.30 uur, de zaal is vanaf 13.00 uur open. Er kan gedanst wordt op 'muziek van Leen', die een mix draait van stijl- en lijndansen. De toegang bedraagt twee eu ro. Omroep Terneuzen in school de Piramide Omroep Terneuzen is verhuisd naar de voormalige basisschool de Piramide aan de Korte Kerk straat. Terneuzen FM zendt uit via drie frequenties (Terneu zen 107.8, Biervliet 106.1 en Westdorpe 108.5) en via de ka bel (94.4) in heel Zeeuws- Vlaanderen. Binnenkort is de omroep digitaal te ontvangen. Vogelbeurs in het Meulengat Sluiskil De Sluiskilse Vogelvrienden houden morgen van 10.00 tot 12.00 uur de vierde vogelbeurs van het seizoen in 't Meulengat in Sluiskil. Op deze beurs kunnen liefheb bers vogels kopen, verkopen en ruilen. Er zijn enkele vogelhan delaren aanwezig en er is een stand met vogelvoer en andere vogelbenodigdheden. De toe gang is gratis. Arnout Van den Bossche in Hulst Hulst cultureel presenteert woensdag de Vlaamse come dian Arnout Van den Bossche in theatercafé de Moutzolder in Bierbrouwerij de Halve Maan in Hulst. Van den Bossche brengt zijn voorstelling De Relatiefluiste raar: 'herkenbaar en met veel humor". Aanvang 20.00 uur. Amateurkunstenaars gezocht voor WAK Amateurkunstenaars kunnen zich al aanmelden voor de WAK-dag die in mei wordt ge houden aan de Nieuwe Bier kaai in Hulst. Alle kunstzinni ge en creatieve uitingen kun nen en mogen. Wie mee wil doen kan zich aanmelden bij 'Stichting Hulst voor elkaar" op telefoonnummer 0114-684700. Nieuwjaarsdrink op Grote Markt Het Antwerps stadsbestuur houdt zondag van 11.00 tot 13.30 uur ter gelegenheid van 2014 een nieuwjaarsdrink op de Grote Markt en Suikerrui. Bezoekers krijgen gratis soep, frietjes en bollekes Winterko- ninck. De kleinsten kunnen zich laten schminken en mee draaien in een kindermolen. Ie dereen krijgt tot slot ook nog een geschenkje. Voor een schoon en veilig Zeeland SVRZ heeft al drie van dergelijke ontmoetingscentra: twee in Axel (Orangerie en Trefpunt) en ook al één in Zaamslag ('t Veer). De for mule slaat aan, vlakbij huis en laagdrempelig. Zowel mensen met beginnende dementie als de mantelzorgers die hen thuis ver zorgen, zijn er welkom voor aller lei dagbestedingsactiviteiten. SVRZ heeft er bewust voor geko zen ook mantelzorgers bij de ont moetingen te betrekken. Het ver lenen van zorg is vaak zwaar en leidt, blijkt uit de praktijk, ook nogal eens tot gezondheidsproble men. De dagopvang in ontmoe tingscentra ontlast hen. Om deel te kunnen nemen aan de centra is een indicatie van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) nodig. Het CIZ moet dus toestemming geven. Het achterlig gende doel van de ontmoetings centra is dat mensen met demen tie zo lang mogelijk zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. Ze zullen in de toekomst ook minder snel voor plaatsing in een verzor gingshuis in aanmerking komen, omdat de eisen steeds strenger worden om kosten te besparen. Informatie over de ontmoetings centra is te verkrijgen via SVRZ Zorgcentrum De Vurssche in Axel (0115-568888) of de Zorglijn van SVRZ (0900-7879777). HULST - Bewoners van de gemeen te Hulst kunnen sinds deze week de gratis 'Afvalkalender Hulst'- app downloaden. De app zorgt voor een automatische herinne ring in de agenda die aangeeft wanneer rolemmers worden ge leegd. De automatische herinnering in de digitale afvalkalender kan men volledig naar eigen wens instel len. Zodra de app is geïnstalleerd en op smartphone of tablet staat, moet de gebruiker zijn postcode en huisnummer invoeren. De straatnaam wordt vanzelf aange vuld. Aan de hand van deze infor matie wordt in de app weergege ven wanneer de verschillende soorten afval worden opgehaald. Op deze wijze verkleint de app de kans dat rolemmers niet op het juiste moment aan de straat staan als de vuilniswagen langs komt. we leden tijdens de keuring. Ook de 90-jarige Gerard Tas hoopt volgend jaar weer van de partij te zijn. Hij woont in Oost burg, maar geniet er van om zijn wyandottes (van oorsprong Ame rikaanse kriel-sierhoenders) in Westdorpe, Axel en Middelburg te laten zien. „Je bent er eens mee weg. En het is leuk om te horen dat je goed bezig bent." Tas vertelt enthousiast dat het geen sinecure is om de dieren op hun paasbest naar de keuring te brengen. De kippen moeten na tuurlijk altijd het juiste voer heb ben gehad om in topconditie te zijn. Maar voor de show worden de sierhoenders extra opgedoft. „De negen wyandottes die hier op de keuring zijn, zijn gisteren ^gewassen en geföhnd. En natuur lijk zijn hun poten nog eens mooi met olie ingewreven." Keurmeester Mario Griekspoor is onder de indruk. Een kip die vijf sterren en het lintje uitmuntend verdient, is net niet onder Tas' wyandottes te vinden. Maar een zeer fraaie sierkip van de Oostbur ger gaat er wel met de hoender- prijs vandoor. Bij de sierduiven geeft keurmeester Jouke van de Siepkamp één keer de maximale score aan een Vlissingse wereld topper. En de kampioen onder de konijnen is een fraaie zwarte tan. De tentoonstelling werd gistera vond al door vele nieuwsgierigen bezocht. Ook vandaag (van 10.00 tot 21.00 uur) en morgen (van 10.00 tot 17.00 uur) zijn de 114 ko nijnen, 59 sierduiven en 43 hoen ders (allen op en top gesoigneerd) te zien in dorpshuis Concordia. ZATERDAG 4 JANUARI 2014 AXEL TERNEUZEN SLUISKIL HULST HULST ANTWERPEN vA aa De Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland voert vanaf 1 januari 2014 milieutaken uit namens de Zeeuwse gemeenten, waterschap Scheldestromen en de Provincie Zeeland. De RUD verleent milieuvergunningen en zorgt voor toezicht en handhaving. Wij zijn gevestigd in het stadskantoor van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1. Milieuklachten en informatie Via de milieuklachtenlijn kunnen inwoners milieuklachten melden. Het telefoonnummer is (0118) 41 23 23. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website www.rud-zeeland.nl Met deze nieuwe organisatie dragen wij bij aan een schoon en veilig Zeeland. W.V.L. Ginjaar Voorzitter RUD Zeeland ing. A van Leeuwen MPA Directeur RUD Zeeland door Harmen van der Werf TERNEUZEN/ZAAMSLAG - De Stich ting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) opent deze maand twee nieuwe ontmoetingscentra voor thuiswonende mensen met begin nende dementie. Ze komen in De Schakel in Zaamslag en in De Pira mide in Terneuzen. Deze prachtige zwarte tan laat zijn bruine buik zonder problemen zien. Schrijver Anthony Verlinde (links) en keur meester Klaas Cats zijn het er over eens dat dit het mooiste konijn van de dag is. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 119