Alleen nog shows EPZ spreekt van zorgvuldige inspectie Vrouwenpolder 66 Ik schrik me rot van al die vervelende harde knallen. Verbied het vuurwerk aub. Scheelt ook in de zorgkosten!!!!!!!! 66 Matjes, asregen, rookwolken. Ik kan het huis niet uit, omdat de rotjes in de brandgang worden gegooid 66 Onze hond is al weken van streek en durft de deur niet meer uit Er wordt sinds begin december geknald Ongeveer 1750 Zeeuwen klaagden over vuurwerk bij Meldpunt Vuurwerkoverlast. 66 Mijn zoon wilde vandaag buiten spelen, maar kreeg een rotje naar zijn skelter geworpen 66 Ik hoorde weer een verschrikkekijke knal. De ramen trillen. Het lijkt meer op artillerie dan op vuurwerk 22 ZEELAND VUURWERKOVERLAST Zeelandbrug nacht afgesloten zaterdag Die arme mensen in Vrouwenpolder, ik heb met ze te doen. In één klap staat hun leven op hun kop en zijn ze mil jonair. Een aantal dan toch, en een boel anderen die meede den aan de Postcode Loterij, zien weliswaar geen bedrag met zes nullen bijgeschreven worden, maar zal toch ook leu ke dingen kunnen gaan doen. Maar dan zijn er nog wel de mensen die niet meededen, die hebben niets. Ik vraag me af hoe zich dat zal ontwikkelen in zo'n klein dorp waar iedereen elkaar kent. Krijg je straks de mensen die meededen en die niet meede den? En hoe lang suddert dat door? Hoof je over tien jaar nog als iemand een nieuwe auto koopt: „Ja die dee mee eeh!" Of als iemand juist nog altijd in een oud barrel rondrijdt: „Die dee nie mee eeh!" In Vrouwenpolder zal je nooit meer horen: „Waar doen ze het toch van?" Iedereen weet dat nu: Die deden mee. Dat is ook het grote nadeel van de Postco de Loterij, iedereen weet dat je gewonnen hebt. Je hebt het nog maar net gehoord, of je krijgt een camera voor je snuf ferd en een miljoenencheque in je handen geduwd. Een heel gala aan artiesten komt van avond opdraven in Vrouwenpol der, heel Nederland zal er op nieuw getuige van zijn. Je le ven zal nooit meer hetzelfde zijn. Je hoort vaak, dat vervol gens de ene na de andere louche beleggingsadviseur zich opdringt, dat mensen geld ko men lenen, dat stellen gaan scheiden, omdat ze ruzie krij gen over al dat geld en dat ze soms zelfs armlastig worden. Ik droom ook wel eens dat we een grote prijs winnen. Ik droom dan altijd dat het stie kem gebeurt. Dat ik een brief krijg dat ik een paar miljoen op mijn rekening krijg. Dat nie mand daar vanaf weet. Zelfs mijn vrouw niet. Dat ons ver trouwde leventje niet veran dert. Dat alleen ik weet dat we ons financieel geen zorgen hoe ven te maken, wat er ook ge beurt. Dat uiteindelijk onze kin deren zich een bult schrikken bij de notaris als we zijn overle den. Maar dat niemand zal zeg gen: „Die dee mee eeh!" 1 i WINNAAR NIEUWJAARSyUIZ Vanuit de hoofdstad kwamen de meeste klachten binnen: 337, ge volgd door Terneuzen (141) en Goes (127). Verreweg de meeste mensen klagen over harde knal len en vuurwerkbommen. Ande ren hebben gestresste huisdieren. „Wij zijn helemaal niet tegen vuurwerk", zegt Reint Rengers, bestuurslid van GroenLinks Mid delburg. „Maar we zijn wel tegen het afsteken door particulieren en tegen de overlast die mensen erva ren." Rengers maakte het zelf ook mee. „Op oudejaarsdag stond ik in het tunneltje onder het station in Middelburg, toen er een heel zwaar stuk vuurwerk van bovenaf naar beneden werd gegooid. Ge lukkig was ik bijna de tunnel uit, maar anders zou je gehoorschade oplopen. Natuurlijk heb ik vroe ger zelf ook vuurwerk afgestoken, maar dat was niet zo krachtig als het vuurwerk van tegenwoordig. Daar kun je een auto mee opbla zen! Vuurwerk zorgt voor letsel bij mensen die het afsteken, maar ook voor omstanders en voorbij gangers. Mensen denken niet na bij wat ze doen. Er wordt gezegd dat het traditie is, maar die be staat pas.sinds de jaren zestig." GroenLinks wil alleen nog profes sionele vuurwerkshows, georgani seerd door de gemeente. „Het ge beurt al in andere landen en bij voorbeeld op de Erasmusbrug in Rotterdam. Dat zou ook prima op de Markt in Middelburg kunnen, of bij de Mortiere." Landelijk stond de klachtenteller vrijdagmiddag op zo'n 88.000. Vo rig jaar leverde de actie ongeveer 80.000 meldingen op. Mensen kunnen nog tot en met vandaag een melding doen. GroenLinks gaat de klachten beoordelen en overhandigt het rapport eind ja nuari aan de Tweede Kamer en aan vijftien burgemeesters. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 6 op dins dag 7 januari afgesloten voor het wegverkeer. De stremming gaat in om midder nacht en duurt tot vijf uur 's och tends. De afsluiting is noodzake lijk om werkzaamheden aan de brug te verrichten. Weggebruikers wordt geadvi seerd tijdens de stremming een andere route te kiezen. Bij de Zee landbrug en de aansluitende we gen worden informatieborden ge plaatst. Verkeer tussen Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland kan omrijden via de stormvloed kering. Alleen ambulances kun nen bij noodgevallen de Zeeland brug passeren. EPZ reageert daarmee op uitlatin gen van GroenLinks, dat blijft vol houden dat het totale reactorvat op haarscheurtjes moet worden onderzocht. Ook wil GroenLinks dat zo'n inspectie gebeurt onder toezicht van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). EPZ vindt dat onnodig, omdat weliswaar niet elke millimeter van het reactorvat is geïnspec teerd, maar wel grote delen ervan. Ook was volgens EPZ sprake van onafhankelijk onderzoek en on partijdige, deskundige inspectie. „Die is uitgevoerd door het inter nationaal opererende inspectiebu reau NRG uit Arnhem, dat als eni ge in Nederland hiervoor is geac crediteerd. Namens de overheid controleerde Lloyd's of de inspec tie op de juiste wijze plaatsvond. Daarmee is de zorgvuldigheid en de onafhankelijkheid van de in spectie gewaarborgd", zegt woord voerder Monique Linger van EPZ. Bij de inspectie zijn geen haar scheurtjes aangetroffen, zoals in Doel 3, waar ook een andere staal soort is gebruikt. Scheurtjes kun nen alleen optreden bij de fabrica ge. In Borssele is op vier banen ge meten en niets gevonden. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Goes Middelburg Waarde Knallen leiden tot klachten door Cornelleke Blok en Marcel Modde Brouwershaven Goes MIDDELBURG - Zo'n 1750 Zeeuwen hebben de afgelopen weken ge klaagd over vuurwerk bij het Meld punt Vuurwerkoverlast. Dit landelij ke meldpunt is opgezet door vijf tien lokale GroenLinks-fracties, waaronder die van Middelburg. GOES - 'Sneeuwpret' was de oplossing van de PZC Eindejaarsquiz. Van de 450 inzenders werd Ad Eversdijk (links) uit Oost-Souburg de gelukkige winnaar van de iPad. Hij ontving zijn prijs gisteren uit handen van Jeroen Corstanje van Foto Verschoore in Goes, foto Marcelle Davidse door Frank Balkenende BORSSELE - EPZ, exploitant van de kerncentrale in Borssele, zegt dat het onderzoek naar het reactorvat in mei zorgvuldig is uitgevoerd en dat tevens een onafhankelijke in spectie plaatsvond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 114