I mm Buurtzorg Yerseke is beter bereikbaar Tjonge jonge, wat heb ik een spierpijn gehad BEVELANDEN en THOLEN 27 Cursus over het Nederlands landschap Buurtzorg Yerseke is drie jaar gele den begonnen. Door de betere be reikbaarheid met het nieuwe kan toor hoopt de organisatie de men sen ook beter te kunnen helpen. „Bestaat ons werk nu hoofdzake lijk alleen maar uit verpleging en verzorging bij de mensen thuis, hopen we nu ook meer mensen te helpen met vragen die er zijn betreffende zorg. Door de vele ver anderingen weten mensen niet meer goed waar ze terecht kun nen met hun vragen of wat de ge- t volgen financieel hiervan zijn." Door de verandering in de zorg moeten mensen steeds langer thuisblijven en wordt er veel van de mantelzorgers verwacht. „Daarom willen we zorgvragers en hun naasten ondersteunen en handvaten bieden om zo lang en zo veilig mogelijk thuis te kun nen blijven wonen." Een van de medewerkers liet zich onlangs omscholen tot tot Case manager Dementie. „Ook zij kan cliënten of hun naas ten informatie verstreken of on dersteuning bieden in de zorg en de problemen die zich voor kun nen doen." De feestelijke opening van het nieuwe kantoor is vrijdag to ja nuari van 15.00 tot tot 18.00 uur. „Iedereen is van harte welkom, maar mochten de mensen de tien de niet kunnen, dan blijven de deuren ook daarna open." Hoi Sheila, Heb jij ook zo'n overzichtje gehad met vet- en vochtpercentages en jouw body mass index (bmi)? Voordat ik voor het eerst echt ging trainen bij Bodyline in Ter- neuzen, moest ik een fitheidstest ondergaan. Begeleider Mark print te na afloop dé resultaten uit. En daar stond het, onomwonden: me neer De Frel, u heeft overgewicht. Niet zo heel veel, maar een kiloo tje of vijf minder zou heel erg fijn zijn voor een 1,97 meter lange ke rel van bijna 35 jaar. Makkie om dat snel kwijt te raken, weet ik door een eerdere afvalkuur. Sonja Bakker heeft er (in combinatie met een uurtje spinning en een voetbalwedstrijdje) al eens voor gezorgd dat ik in acht weken der tien kilo kwijtraakte. Maar in vijf jaar tijd kwam er daarna weer ze ven kilo bij. Ik wil het nu anders doen. Iets minder heftig, iets con stanter. In de eerste week van ons trainingsprogramma heb ik best afgezien. Tjongejonge, wat heb ik een spierpijn gehad. Het roeien en heuveltjes pakken op de crosstrai ner ging mij prima af, maar toen dirigeerde coach Arjen de Vries ons naar een spierversterkend cir- cuitje. Boksen, een zak van 15 kilo de lucht in tillen en nog veel er ger: buik- spieroefeningen. Een dag na die eerste groepstraining moest ik met mijn voetbalteam spelen. Ik ben al niet zo'n sterspe ler, maar in dit potje kon ik amper meer tegen een bal trappen. Pijn, pijn, overal pijn. Inmiddels is dat voorbij. Ik merk dat drie keer trai nen in de week iets met mij doet. Op de spinningfiets en tijdens de buikspiersessies zie ik af, maar ik heb de behoefte om die pijngrens steeds weer op te zoeken. Ik had het nooit voor mogelijk gehouden dat ik af en toe thuis op de grond zou gaan liggen om even wat spie ren te plagen. Ik raak al iets fitter en ben zelfs al wat gewicht kwijt. Niet veel, maar dat heeft er vast mee te maken dat ik meer spier massa krijg. Nou ja, hoop ik dan toch. Ben benieuwd naar jouw eer ste ervaringen! Raymond GOES - De Zeeuwse Volksuniversi teit geeft bij voldoende deelne mers vanaf dinsdag 14 januari in Goes een cursus 'Het Nederlands landschap'. Deze cursus behan delt het ontstaan van die land schappen in verschillende delen van Nederland en besteedt aan dacht aan natuurlijke en menselij ke factoren die een rol spelen. Besproken worden het krijt/löss landschap, dekzandlandschap, duinen, zeekleilandschap, het veengebied en het rivierenland schap. De cursus bestaat uit zeven lessen van anderhalf uur. De leslocatie is het Ostrea Ly ceum, Fruitlaan 3 in Goes. Voor meer informatie en aanmel ding kan men contact opnemen met het kantoor van de ZVU: tele foonnummer 0118 - 634800 of via de website: www.volksuniverisi- teitzeeland.nl Voor een schoon en veilig Zeeland ZATERDAG 4 JANUARI 2014 behalve de auto HÉ de weer om podium en feestterrein op orde te krijgen, foto Ruben Oreel door Frank van Cooten YERSEKE - Buurtzorg Yerseke wordt beter bereikbaar voor men sen uit het vissersdorp. Dat komt door de opening van het nieuwe kantoor aan de Oude Torenstraat op vrijdag 10 januari. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. In deze rubriek berich ten zij over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. riaa De Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland voert vanaf 1 januari 2014 milieutaken uit namens de Zeeuwse gemeenten, waterschap Scheldestromen en de Provincie Zeeland. De RUD verleent milieuvergunningen en zorgt voor toezicht en handhaving. Wij zijn gevestigd in het stadskantoor van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 Milieuklachten en informatie Via de milieuklachtenlijn kunnen inwoners milieuklachten melden. Het telefoonnummer is (0118) 41 23 23. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website www.rud-zeeland.nl Met deze nieuwe organisatie dragen wij bij aan een schoon en veilig Zeeland. W.V.L. Ginjaar Voorzitter RUD Zeeland ing. A van Leeuwen MPA Directeur RUD Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 107