Britse flessenpost na 23 jaar in Zeeland Villi FZC Opvarenden van boord C HI NAP Vrouwenpolder in rep en roer VERDIEPING 4 en 5 Het besluit maandagnacht in Veen om honderd jongeren op te pakken, stuit in het dorp op zware kritiek van hun ouders. met filter SEROOSKERKE - Jacqueline Piket uit Serooskerke (S) is eigenlijk een beetje overrompeld door alle aandacht, maar - eerlijk is eerlijk - de flessenpost die zij samen met haar man Pieter een week voor Kerstmis vond langs de Ooster- scheldedijk tussen Serooskerke en Zierikzee is verreweg de leukste 'vangst' die het echtpaar ooit heeft gedaan. Het tweetal trof in een klein aan gespoeld plastic flesje een brief aan die 23 jaar geleden door een destijds tienjarig Engels meisje werd geschreven. De inmiddels 33-jarige Zoe Averianov had de fles in september 1990 in zee ge gooid bij het Engelse Huil, hon derden kilometers verderop, toen ze met de veerboot ging. Het meisje schreef dat ze op reis was naar Duitsland. Jacqueline en Pieter Piket vonden het flesje tijdens één van hun wandelingen met de hond. „Dan kom je wel vaker iets tegen na tuurlijk, maar zoiets verwacht je niet." F Word ook abonnee! 1 16. 88H5555301' VEEN - Ouders van de maan dagnacht opgepakte jongeren in Veen hebben zware kritiek op po litie en justitie. Een aantal van hen eist schadevergoeding vanwe ge de 'onrechtmatige aanhouding' van hun kind tijdens ongeregeld heden. In de oudjaarsnacht kwam het tot een heftige confrontatie tussen een groep jongeren en de politie. Een woedende vader noemt de actie, waarbij honderd jongeren werden opgepakt, 'een razzia'. „Mijn dochter heeft twee dagen onschuldig in een cel geze ten. Justitie kan een gepeperde schadeclaim tegemoet zien." Ook de Bredase advocaat Erik Tho mas, die met enkele kantoorgeno ten 67 van de honderd verdachten bijstaat, heeft geen goed woord over voor het besluit om alle aan wezigen in café Lateja te arreste ren. „Bescherming van hulpverle ners is een hot item, dat snap ik. Maar de hele bups arresteren on der het motto 'daar zullen ze wel tussen zitten', dat kan niet. Voor een aanhouding moet een rede lijk vermoeden van schuld zijn. In het café waren ook meiden die alleen maar zaten te pimpelen." Een woordvoerster van het Open baar Ministerie (OM) zegt dat alle aanhoudingen rechtmatig waren: „Ook in het café zijn agenten be laagd. Maar de situatie was zó chaotisch dat het niet is uit te slui ten dat er mensen zijn opgepakt die geen aandeel in het geweld hadden." Volgens justitie waren zeker zeventig jongeren betrok ken bij de oudjaarsrellen. Het overgrote deel van de opge pakte jongeren werd gisteren weer vrijgelaten. Negen verdach ten, van wie er twee minderjarig zijn, zitten nog vast. VRIJDAG 3 januari 2014 Wind en buien, 110 VROUWENPOLDER - De hoofdprijs in de Postcode Loterij, die woens dag viel in de Koningin Bea- trixlaan in Vrouwenpolder, was donderdag het gesprek van de dag in het dorp. De winnende straat kreeg veel bezoek van fotografen en journalisten. In de supermarkt discussieerden dorpsbewoners over de 21,45 miljoen die onder de rest van het dorp verdeeld wordt. Morgen wordt tijdens het dorps feest van de Postcode Loterij dui delijk hoeveel een lot waard is. DESTELLING UW MENING 382 reacties Geld maakt niet gelukig pagina 22: Briefje roept emoties op Ga naar 1 www.pzc.nl/abonneren 1, Editie: Walcheren 255e jaargang nr. 2 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Kritiek op politie-actie Veen door Gert-Jan Buijs en René van der Lee SYDNEY - Alle 52 passagiers van het op Antarctica vastge vroren schip Akademik Sjokalsky zijn gisterochtend met een helikopter van boord gehaald en naar een Australi sche ijsbreker gevlogen. Met dat schip zullen ze naar Tasmanië varen. Nadat de reddingsoperatie gisterochtend zie vandaag pagina 22 en 23 en morgen een speciale reportage in katern Spectrum Ik vind de zachte winter wel fijn Reageer op pzc.nl ONEENS ■■^■1 55% vroeg nog was afgeblazen, landde even voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) een Chinese helikopter met reddings werkers bij het schip. De passagiers zaten sinds 24 decem ber vast in het ijs. De 22 bemanningsleden blijven aan boord tot het schip weer los is. foto Xinhua/Zhang Jiansong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63