Nieuwjaarsfeest Terneuzen smaakt naar meer De Scheldegalm is blij met de inbreng van Sponselee ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Axel 800-quiz krijgt vervolg in De Halle Hoewel de viering van het 8oo-jarig bestaan van Axel nu voorbij is, krijgt de Axel 8oo-quiz op to januari een vervolg in De Halle. Teams van drie personen krijgen in de nieuwjaarsquiz vragen over de streek. Opgeven via sankiekoster@planet.nl Nieuwjaarssessie van KBO Steen De Katholieke Bond van Ouderen afdeling Stjan- steen houdt dinsdag 7 janua ri een nieuwjaarsbijeen komst in het gemeenschaps centrum De Warande. Naast het toasten op het nieuwe jaar wordt het programma 2014 gepresenteerd. Chan- gez zorgt voor de muziek. Misverstand over inzameling afval Veel inwoners van buitenge bied Zuid in Terneuzen wis ten niet dat de gemeente de inzameling van hun restaf val in verband met de feest dagen had vervroegd. Daar om is er op vrijdag 3 januari een extra inzamelroute voor grijze containers ingepland. TERNEUZEN - In tegenstelling tot het nieuwjaarsfeest in Hulst was er volgens de politie op de eerste editie van New Years Xperience in de voormalige Veerhaven in Terneuzen geen enkele wanklank. Agenten hoefden op en rond het overdekte dancefeest niet of nau welijks in actie te komen. De eer ste editie van het evenement smaakt volgens de organisatie Events4U naar meer. Het was nog even spannend voor de organisatoren van het dance feest New Years Xperience of het wel druk zou worden. Vorige week besloten ze nog om een klei nere tent in de Veerhaven neer te zetten omdat de kaartverkoop te genviel. Maar op oudjaarsavond heeft de organisatie de verkoop plots moeten stopzetten. „Vanaf het moment dat we begonnen met de opbouw van de tent, za gen we de kaartverkoop stijgen", vertelt medeorganisator Peter van Poele van Events4Ü. „In de loop van de avond hebben we besloten om de verkoop te stoppen omdat het anders te druk zou worden. Er zijn ongeveer duizend mensen." Halverwege de Nieuwjaarsnacht staat de tent al goed vol. Lokale DJ's wisselen elkaar af achter de draaitafels. Jongens en meiden die net binnenkomen, wensen el kaar een goed nieuwjaar en gaan al dansend op in de menigte. Wet houder Cees Liefting kijkt vanaf het VIP-deck naar het dansende publiek. Hij is tevreden met het eindresultaat. „Dit is wat we als gemeente Terneuzen willen voor de jeugd. Als de organisatie de ko mende jaren nog andere horecage legenheden erbij kan betrekken, is dit de toekomst voor Oud en Nieuw in Terneuzen." Het publiek lijkt zich ook te ver maken. „In Terneuzen wordt niet zo veel georganiseerd voor jonge ren. Dus toen ik hoorde dat hier een feest werd gehouden heb ik meteen besloten om hier Oud en Nieuw te vieren", vertelt feestgan ger Simon Dhondt (20). Het be valt hem prima. „Het ziet er mooi uit, er draaien goede DJ's en er zijn leuke mensen. Als het vol gend jaar weer is, ben ik er zeker bij." Dat komt voor Simon goed uit, want volgens Peter van Poele is Event4U van plan om volgend jaar weer een feest te geven. „We wilden een kwalitatief goed feest je neerzetten. Dat is gelukt. De in tentie is om volgend jaar bij Óud en Nieuw het evenement groter aan te pakken." „Hij kent als geen ander de menta liteit van de mensen uit de streek. Bovendien is hij beter dan menig ander op de hoogte van de regio nale geschiedenis en de gebrui ken en gewoonten van de men sen uit onze streek", zegt regis seur Nelly Boogaart van De Schel degalm. Momenteel buigt de to neelclub zich over Sponselees nieuwe stuk 'We beginn'm op ons eigen'. Het verhaal speelt in een café annex Winkel begin i960 ergens in de gemeente Hontenis- se. Dit alles met een knipoog naar het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen. Klanten van allerlei pluimage komen er over de vloer om in de dorpswinkel hun dagelijkse boodschappen te doen en tussen pot en pint in het café de alledaagse dingen en grie ven te delen. Gespreksonderwerp is vooral de wetgeving. Volgens de klanten in de kroeg brengt de overheid er niets van te recht. Regels die ingevoerd zijn of op stapel staan deugen niet. De 'gewone' man wordt van alles 'af gepakt'. De bovenmeester uit het dorp is echter een andere mening toegedaan. Hij is een kei in ge schiedenis en is ervan overtuigd dat de wetgeving alleen maargoe de kanten heeft. Naar aanleiding van een bericht in de regionale krant krijgt de cafébaas een idee. De uitwerking van dit plannetje staat voor de toneelliefhebbers ga rant voor een avondje genieten. 'We beginn'm op ons eigen' heeft een cast van twaalf acteurs. De Scheldegalm speelt zaterdag 11 en x8 januari en zaterdag 1 februari in De Halle te Axel. Zaterdag 25 ja nuari staat het volkstheater in Den Dullaert in Hulst op de plan ken. Zaterdag 8 februari tenslotte wordt het toneelstuk nog opge voerd in Zaal van Leuven in Kloos terzande. De aanvang is telkens 20.00 uur en de entree bedraagt 7,50 euro. Reserveren: Telefo nisch: 0114-682139 descheldegalm@zeelandnet.nl. DONDERDAG 2 JANUARI 2014 AXEL SINT JANSTEEN TERNEUZEN Uit het exploot d.d. 24-12-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Faisa Mahamud, wonend te Terneuzen, aan Mohamed Saleban Hussein, thans zonder bekende woon- en/of ver blijfplaats binnen en buiten Neder land, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 18-12-2013 gege ven door de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, sector civiel recht, zittingsplaats Middelburg, tussen requirante als verzoekster en ge- requireerde als gerequestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtscheiding van het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 F: 0115 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl S Rapper Ronnie Flex bracht het publiek in de eerste uren van Foxxland in extase, foto Camile Schelstraete door Karlijn de Splenter door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Volkstheater De Scheldegalm uit Kloosterzande prijst zich gelukkig dat het al vele jaren stukken mag spelen van au teur George Sponseiee. j De Scheldegalm repeteert het nieuwe stuk van George Sponselee. foto Camile Schelstraete Q

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61