Record én tegenvaller voor Oranjekwartier Een goed voornemen vraagt voorbereiding UITVERKOOP alles halve prijs Tonny Wisse NIEUWJAARSFEESTEN 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Het nieuwjaarsfeest in de Veerhaven in Terneuzen verliep rustig; in Reynaertland in Hulst had de politie handenvol werk. Daarnaast vonden in het nieuwe gebouw Het Leeuwenkwartier meer dan honderd activiteiten van diverse organisaties plaats. Uit metingen blijkt dat de speel tuin steeds vaker wordt bezocht door toeristen. De wat oudere kin deren blijven soms in de speel tuin, terwijl de ouders gaan win kelen. Of een bezoekje aan de winkels wordt gecombineerd met een paar uurtjes speeltuinplezier. Dat is vooral te danken aan het la ge toegangstarief (entree één eu ro). De speeltuin kampte ook met tegenslag. In de storm net voor kerst bezweek de nog maar twee jaar oude veranda en raakte ook clubgebouw Het Leeuwenkwar tier licht beschadigd. Momenteel wordt gekeken hoe de totale scha de van ongeveer 25.000 euro kan worden verholpen. In 2014 krijgt Het Oranjekwartier een nieuw hekwerk, komen er nieuwe toestellen bij en wordt be gonnen met de aanleg van een na tuurtuin. Die is in 2016 klaar. Meneer Mangnus, zegt u het maar. Wat zijn uw goe de voornemens? „Die maak ik niet rond de jaarwisseling", zegt hij stellig. „Ik doe dat alleen op het moment dat ik denk dat ik ze kan realiseren. Ik heb wel een wens voor het nieuwe jaar. Die heb ik ontleend aan een spreuk op een koektrommel. 'Health, wealth and the time to enjoy them.' Ik zou graag wat meer tijd hebben om te genieten van mijn gezondheid en welzijn, maar dat komt in een we reld waarin efficiëntie domineert nogal eens in de knel." Paul Mangnus (59) uit Sint Jan- steen is sinds 1982 psycholoog in het ziekenhuis in Terneuzen. Hij gelooft niet zo in goede voorne mens, die rond de jaarwisseling worden bedacht. „Goede voornemens in het nieu we jaar zijn een soort ritueel. Net zoals een kerstboom bij kerst hoort en champagne bij de jaar wisseling. Maar als je écht een goed voornemen wilt realiseren, vraagt dat veel meer voorberei ding. Je moet mentaal een aantal stappen maken voordat je er aan toe bent. Bedenk heel goed welke nadelen het voornemen kan heb ben, welke moeilijkheden je kunt verwachten en welke mogelijke valkuilen je moet afdichten. Pas als je echt overtuigd bent dat het haalbaar is, heeft het goede voor nemen een kans van slagen." Het is daarbij belangrijk om af en toe met een knipoog naar jezelf te kijken. „Je kunt bepaalde karakte reigenschappen niet veranderen, dat moet je accepteren. Maar je kunt er wel aan werken door er creatief mee om te gaan. Zomaar een voorbeeld: je bent een emotio nele eter. Voel je je slecht, dan ga je eten. Dat gedrag wil je structu reel veranderen. Je moet dan een manier vinden om jezelf er steeds weer mee te confronteren, bij voorkeur op een positieve manier. Je kunt dan bijvoorbeeld het wachtwoord op jouw computer op het werk instellen als 'maak je niet dik' of'mijn mooie lijntje'. Aan de hand van dit soort dingen raak je bewust van een goede ma nier van handelen." Ook het publiekelijk maken van een weloverwogen goed voorne men kan helpen. „Slaag je niet, dan voelt dat al snel als het lijden van gezichtsverlies. Alles valt of staat bij het volhouden van een gedragsverandering. Als je een ka ter hebt, zeg je al snel dat je nooit meer zal drinken. Nou, houd dat maar eens vol. Als je echt anders wilt leven, moet je een doordacht plan maken. Dat vergt dikwijls een langere periode van bezin ning." AGENDA radig waren. En dan was er nog een kritische noot over het EH- BO-team. Een jongen vertelt dat hij zelf het nummer van de huis artsenpost op internet moest op zoeken, toen zijn lip gehecht moest worden. De EHBO'ers kon den hem daar niet aan helpen. Eerder in de nacht leek alles nog feestelijk te verlopen. Rapper Ron nie Flex bracht een goede sfeer in de zaal. Met bekende nummers als Krokobil en Ik ga nooit meer sla pen, liet hij de feestgangers de lucht in springen. Even later sloeg de sfeer helemaal om. Chantal Boon van de organisatie van Foxxland heeft via Facebook de bezoekers excuses aangeboden. De fouten in de organisatie wor den erkend en er wordt toegezegd dat gezocht wordt naar manieren om de verloren en gestolen jassen zo snel mogelijk te vergoeden. HULST - Het nieuwjaarsfeest Foxx land' in Reynaertland Hulst heeft de politie handenvol werk be zorgd. Vijf arrestaties vanwege ge weld, een paar gewonden, klach ten over te weinig beveiliging en een hoop verloren en gestolen jas sen zorgden ervoor dat feestgan gers gisteren hun geld terugvroe gen. Het feest zou tot vijf uur duren. Toen de politie ter plaatse kwam in verband met een vechtpartij bleek Reynaertland slechts tot drie uur een vergunning te heb ben. Om vier uur ging de muziek uit en moesten alle vijfhonderd feestende jongeren vertrekken. Rond dat tijdstip waren twqe Hul stenaren (18 en 17 jaar) al in de kraag gevat, vanwege het belagen van bezoekers en een beveiliger. Nadat het feest was beëindigd volgden nog arrestaties voor het beledigen en belagen van politie agenten (19-jarige vrouw en 21-ja- rige man uit Hulst), niet opvolgen van bevelen (17-jarige jongen uit Hulst) én een zedendelict in de omgeving van Reynaertland (19-jarige Hulstenaar). Alle aangehouden verdachten zijn voor nader verhoor naar het poli tiecellencomplex Torentijd in Mid delburg overgebracht. „De mensen van de security heb ben hun werk gedaan, ze waren al leen met te weinig, en hier niet op voorbereid", luidt één van de kritische reacties op de Facebook- pagina van het evenement. Veel bezoekers klagen over de jassen die verloren zijn gegaan ondanks het betaalde nummertjessysteem. Anderen klagen dat sommige drankjes al vroeg niet meer voor- Veel mis op Foxxland door Raymond de Frel TERNEUZEN - Openluchtspeeltuin Oranjekwartier in Terneuzen vier de het 55-jarig jubileum in 2013 met een recordaantal van ruim 25.000 bezoekers. Paul Mangnus: „Pas als je echt overtuigd bent dat het haalbaar is, heeft het goede voornemen een kans van slagen." Meer agendanieuws vindt u op onze website. DONDERDAG 2 JANUARI 2014 AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; De Lieve, 9.00 uur: Pedicure; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Weekdienst; 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 en 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Toneel; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wan delgroep Terneuzen. door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. Vandaag: psycholoog Paul Mangnus over goede voornemens. door Elodie Kint Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis ZorgSaam In Terneuzen was het drukker dan verwacht, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60