stap dichter bij Mars Vooral politieke doorbraken en rampen aniub BINNENLAND 5 korting r alle Human Nature-kleding en -accessoires andere planeet te leven. De bedoe ling is dat vanaf 2025 om de twee jaar vier mensen naar Mars rei zen, waar een zelfstandige, blij vende samenleving ontstaat. Stel dat het zover komt, ga je de mensen uitje naaste omgeving op aarde dan heel erg missen „Ja. Ik heb hier veel mensen van wie ik houd. Maar als ik op een an dere plek ben, dan ben ik daar mee bezig. En als je acht jaar wordt getraind met mensen van wie je weet dat je er de rest van je leven mee gaat doorbrengen, wordt dat ook een soort familie voor je. Er zullen heus moeilijke periodes zijn, maar dan blijkt ook of je het wel of niet aan kan." Wat verwacht je van het leven op Mars „Het is een droge planeet. Je kunt er niet ademen en moet dus altijd binnen blijven. Je leeft eigenlijk in een zelfgekozen isolatie en dat betekent periodes van eenzaam heid. Natuurlijk heb ik het eerst geromantiseerd, vond ik het voor al spannend. Uiteindelijk heb ik besloten dat ik het toch graag wil doen. Vandaar dat ik twee jaar ge leden al een mail naar Mars One heb gestuurd." Weetje wat jou van de andere ïgg.ggg gegadigden onderscheidt? „We hebben heel veel vragenlijs ten moeten invullen. Ik moet nog horen waarom ik ben uitgekozen. Maar ik wil zoveel mogelijk we ten, nieuwe ervaringen opdoen ■en zo goed mogelijk met mensen samenleven. Is het niet lastig als je bezig bent met een mogelijk leven op Mars ook te werken aan een toekomst hier? „Ik sta met beide benen op aarde en voorlopig nog niet op Mars. Ik moet straks na de vakantie twee tentamens doen en daarvoor moet ik studeren. Daar moet ik ge woon realistisch in blijven." Ronald Plat wint Gouden Bikini 2013 Beenverlenger en aspirant 'do- denopwekker* Ronald Plat wint de prijs voor meest we reldvreemde christen van 2013, de Gouden Bikini, van christe lijk satireblog Goedgelovig.nl. Plat, initiator van genezings- groep De Gloriestoel, won met 65 procent van de stemmen van jongerensite Refoweb. De prijs is bedoeld als protest te gen mensen die alle christenen een slechte naam bezorgen. Honderden varkens dood door brand Bij een korte, hevige brand in een stal in Helmond zijn gisteren honderden varkens ge storven. Volgens de brandweer is ongeveer een kwart van het bedrijf afgebrand. In totaal telde de boerderij vierduizend varkens. Een groot deel van de dieren is ondergebracht op an dere boerderijen. De precieze oorzaak van de brand is niet be kend. Grote brand in voormalig klooster In een voormalig kloosterge bouw in Nijmegen heeft giste ren een grote brand gewoed. In het pand wonen studenten, maar er zitten ook antikraak- woonruimtes en eengezinswo ningen in. Bewoners werden naar een opvanglocatie ge bracht. Over de oorzaak is nog niets bekend. Volgens de poli tie heeft een deel van het pand, een gemeentelijk monument, permanente schade opgelopen. 'Minder overstappers zorgverzekering1 Het aantal mensen dat is over gestapt naar een andere zorg verzekering, valt lager uit dan vorig jaar. Dat zeggen de vier grootste verzekeraars, meldde de NOS. Eerder meldden verge lijkingssites dat juist zeer veel mensen zouden overstappen. Volgens Achmea, VGZ/Univé, CZ en Menzis - samen goed voor 95 procent van de markt - klopt dat niet. Grofweg kan een onderscheid ge maakt worden tussen politieke doorbraken, rampen, aanslagen en het overlijden van bekende per sonen. In de omslagfoto's is de verschuivende focus van buiten land naar binnenland goed zicht baar. Onder de politieke doorbraken die voorbijkomen, haalde uiter aard de val van de Berlijnse muur de omslag van 1989. Daarnaast, on der meer, de verkiezing van de Russische president Boris Jeltsin in 1991 en het afzetten van de Fili- pijnse dictator Marcos en de daar opvolgende inhuldiging van Cora- - zon Aquino in 1986. Recentelijker: de verkiezing van Obama als president in de Vere nigde Staten in 2008. En, hoewel misschien.minder historisch: een foto van Rutte (VVD), Wilders (PW) en Verhagen (CDA) bij de regeringsvorming tussen hun par tijen, in 2010. De afgebeelde ram pen zijn vaak het gevolg van na tuurgeweld, zoals in Japan in 2011 en in Zuid-oost Azië in 2004. De Bijlmerramp (1992) uitgezonderd. Aanslagen zijn vooral voorbehou den aan de 'jaren nul': 11 septem ber 2001 in New York, aanslagen in Londen in 2005 en Karst T. die in zijn Suzuki Swift het Apeldoornse publiek inrijdt in 2009. Kom naar de winkel of kijk op anwb.nl/webwinkel hijgerige van de journalistiek, dat altijd de eerste willen zijn. Daar hoef ik niet aan mee te doen. Ik hoef niet te speculeren, maar kan rustig afwachten wat de impact is van een gebeurtenis, zonder er meteen bovenop te springen." Neem de schoppartij in Eindho ven, die na vertoning van de beel den daarvan op televisie een digi tale klopjacht op de daders veroor zaakte. Die gebeurtenis was vol gens Van Bree niet uniek, maar hoe erop werd gereageerd des te meer. „Ik loop altijd achter de fei ten aan. Dat geeft een beter over zicht en dat vind ik wel zo pret tig. En de lezer hopelijk ook." DONDERDAG 2 JANUARI 2014 mars-one.com de feiten aan' UTRECHT HELMOND NIJMEGEN HILVERSUM UTRECHT - Wie alleen naar de om slagfoto's in de reeks 'Het aanzien van' kijkt, krijgt al een inkijkje in de recente geschiedenis. Elk boek wordt geïllustreerd met een foto van de gebeurtenis die het meest memorabel van dat jaar wordt ge acht. Wat waren de 'aanzichten' van de afgelopen dertig jaar? Dames- en heren- sneeuwlaarzen 89?51 leden T9?5 Alle dames- en herenjassen Kijk voor adressen en openingstijden op anwb.nl/ winkels/adressen M.u.v. jassen, regenkleding en thermische onderkleding. Het goedkoopste artikel is gratis. M.u.v. regenkleding. Han van Bree, historicus en al dertig jaar samensteller van Het aanzien van. foto Werry Crone Het aanzien van 2013 verschijnt op 10 januari 2014 bij Uitgeverij Unieboek/Het Spectrum. Acties zijn geldig tot en met 5 januari 2014.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5