ZEEUWS-VLAANDEREN UITVERKOOP Voordrang i Met een ludieke, carnavaleske duik 2014 in Bejaarde beroofd a'manak 32 Meer mensen gestorven dan geboren en meer vertrekkers dan nieuwkomers. Eind 2013 telde provincie 380.784 inwoners. Gehele maand januari Dartster Krappen sta Lakeside voor een las at tijdens tige klus ..«ur bren roma MIDDELBURG - De daling van de Zeeuwse bevolking heeft zich het afgelopen jaar onverminderd voortgezet. Volgens tellingen van de dertien gemeenten woonden er op 30 december 380.784 men sen in Zeeland, 330 minder dan aan het begin van 2013. De krimp wordt duidelijk veroor zaakt doordat in de provincie meer mensen dood zijn gegaan dan dat er werden geboren. Ook verhuisden er meer mensen uit Zeeland dan dat er zich hier nieuw vestigden vorig jaar. De grootste veer werd gelaten in het noordelijkste deel van de pro vincie. De gemeente Schou- wen-Duiveland zag haar inwoner tal met 193 mensen slinken tot 33.863. Daar vertrokken er ibi8 naar elders en overleden 375 inwo ners. Ook Borsele (-105), Hulst (-104), Tholen (-90) en Sluis (-73) zagen de bevolkingsomvang ver houdingsgewijs fors teruglopen. In Veere (-32), Goes (-19) en Ter- neuzen (-2) bleef de schade nog enigszins beperkt. Middelburg wist het verlies van 2012 grotendeels weer in te lopen. De provinciehoofdstad groeide met 158 nieuwe inwoners en boek te daarmee het beste resultaat. Middelburg noteerde als enige Zeeuwse gemeente zowel een ge boorte- (65) als een vestigings overschot (93). Ook Reimerswaal hielp de Zeeuwse balans nog enigszins in stand te houden met een groei van 83 inwoners, vooral te danken aan een uitzonderlijk groot geboorte-overschot (113). Het grootste sterfte-overschot komt in 2013 op naam van Terneu- zen (158), op afstand gevolgd door Hulst (110), Sluis (99), Vlissingen (93), Schouwen-Duiveland (89), Goes (88) en Noord-Beveland (14). Terneuzen telt met 54.727 burgers ook nog altijd de meeste inwo ners in Zeeland. Middelburg en Vlissingen (+18) sloten 2013 af met respectievelijk 47.681 en 44.469 inwoners. Goes (36.952) en Schouwen-Duiveland maken die top vijf compleet. De kleinste gemeente Noord-Beveland zag het inwonertal met 24 groeien tot 7534 mensen. Terneuzen noteerde ook verre weg het grootste vestigingsover schot (156). Dit is voor een deel te danken aan Belgen die zich in Ter neuzen vestigden. De gemeenten die de meeste inwoners zagen ver trekken ten opzichte van het aan tal nieuwkomers (vertrekover- schot) waren Borsele met 153 men sen, Tholen (140) en Schou wen-Duiveland (104). WALSOORDEN - Kon het nog toe passelijker: een dweilband bij een nieuwjaarsduik die Ben Cramers hit Hij was maar een clown toeter de. Bijna alle 202 deelnemers za gen er immers clownesk uit. Of misschien is carnavalesk een bete re aanduiding, al was het alleen maar omdat de deelnemers in po lonaise over het strandje hosten. De organisatie, carnavalsvereni ging De Bouwers, streefde naar 200 zwemmers vanwege het het 200-jarig bestaan van Zeeuws- Vlaanderen. Dat doel werd met ge mak gehaald. Nog geen minuut na de duik sloegen alle bibberen de deelnemers een handdoek om zich heen. Op een man na: Bas Kouwenberg. De geoefende zwemmer, die in november drie uur op een zandbank in de Wes- terschelde vertoefde omdat de mist de terugtocht van zijn dage lijkse zwemrondje in het water gooide, trok nog wat baantjes. Als of het hartje zomer was. H E N N O CYSOUW HULST - Een 78-jarige Hulstenaar is maandagavond beroofd in de Korte Bellingstraat in Hulst. De man is vermoedelijk door één da der tegen de grond gewerkt. Hij brak een elleboog. Wat de buit was, is nog onduidelijk. De politie zoekt getuigen, vooral een man die tijdens de roof zijn lichtge kleurde hond uitliet op de wallen. De taal machtig is die vierjarige knul nog niet helemaal. Maar de spijker op de kop slaan kan hij als de beste. Bij de zoveelste poging die zijn moe der ondernam om haar kleuter vei lig via het zebrapad naar de over kant van een razenddrukke straat te loodsen, was één blik op zijn ge frustreerde - want door iedereen straal genegeerde - moeder voor hem genoeg om een passend oordeel over het voorbijrazende verkeer te vellen. „Die mensen in die auto's hè mam, die hebben zeker voordrang?" PZC DONDERDAG 2 januari 2014 Aantal Zeeuwen blijft dalen door Marcel Modde In Walsoorden deden 202 mensen mee; ook in Retranchement, Cadzand-Bad, Axel en Terneuzen doken honderden het water in. foto Camile Schelstraete HC 1zm www.cysouwoptiek.nl Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57