Allévo maakt matches met huishoudelijke hulp SCHOUWEN-DUIVELAND 25 'We doen dit jaar voor het eerst mee met de duik' Een veteraan met jarenlange ervaring Tom en Coco Kroot uit Rotter dam hebben voor de eerste keer meegedaan aan de nieuwjaars duik in Westenschouwen. „Ja, hij is nu acht, en dan kan het wel." Tom heeft het koud en worstelt met zijn lange broek. Hij is niet kopje onder geweest. „Nee, hij had al zulke koude voeten gekre gen van het wachten, dat we er al leen even tot de enkels in zijn ge gaan en daarna snel terug", zegt z'n moeder. „Maar toch dapper", zegt z'n vader die warm aange kleed toekijkt. „Ja, ik moet op de andere kinderen letten." Hij mag met recht een veteraan genoemd worden. „Ik heb voor de 15e of 16e keer meegedaan", zegt Kees Hagenaars uit Haamstede. Hij heeft het niet koud gehad. „Ik heb me helemaal met babyolie in gesmeerd en ben met de fiets van uit Haamstede gekomen. Dan ben je al lekker warm." Wat hem be treft mag het dan ook wel wat kouder zijn, dat deert hem niet. Hij herinnert zich nog de keer dat hij met zijn blote voeten in de sneeuw stond. „En ik ga nu weer terug op de fiets en thuis neem nog een lekkere oliebol." Allévo bemiddelde al op deze ma nier als er sprake was van een in dicatie voor huishoudelijke hulp door de gemeente. Door dat werk nu ook op te pakken voor mensen zonder indicatie breidt de organi satie haar werkterrein uit. Men sen die door werk, kinderen of so ciale verplichtingen de tijd niet hebben voor hun huishouden, kunnen bij Allévo aankloppen. „Wij gaan op zoek naar een hulp, zorgen er voor dat vraag en aan bod op elkaar worden afgestemd", schetst Mary-Ann van der Laan de gang van zaken. Dat heeft volgens haar verschillen de voordelen. Mensen hoeven geen cash meer in huis te hebben en hoeven niet zelf meer op zoek naar een hulp. Dat laatste is ook een voordeel voor de hulp zelf. Bo vendien kunnen mensen die deels wel via een indicatie hulp ontvangen dit nu op eenvoudige wijze met bijvoorbeeld een uurtje uitbreiden. Per uur betalen men sen 17 euro. Voor de zorgorganisatie is de uit breiding van het werkterrein een logische stap richting toekomst. De organisatie heeft de kennis en kunde om op dit gebied te bemid delen al jaren in huis en speelt in op de veranderingen in zorg. In de toekomst zullen mensen meer en meer hun zorg zelf gaan inko pen, voorspelt Van der Laan. Helemaal nieuw zijn de stappen van Allévo op de 'reguliere markt' niet. Via Allévo Plus bemiddelt de organisatie ook bij andere activi teiten op het gebied van gezond heid en zorg, zoals bijvoorbeeld pedicure en schoonheidsspecia list. Zie: www.allevoplus.nl. Verbranding van kerstbomen Aan de Vlasakkers in Haam stede wordt zaterdag 4 ja nuari een kerstboomverbran ding gehouden. De scouting, leden van Big S en andere vrijwilligers halen zater dagochtend kerstbomen op die langs de weg liggen. Het vuur wordt 19.00 uur aange stoken. De Witte van Haem- stede zorgt voor muziek. Nieuwjaarsconcert en cd-presentatie In de Grote Kerk in Kruinin- gen wordt zaterdag 4 janua ri een nieuwjaarsconcert ge geven door Danielle van Laar en Peter Wildeman. Zij presenteren tijdens het con cert ook de nieuwe cd 'frisse fluitmelodieën' van dwars- fluitiste Van Laar. Wilde man begeleidt op orgel. De aanvang is 19.30 uur. Nieuwjaarsreceptie van dorp en kerk Voor de derde keer houden de dorpsraad Noordgouwe/ Schuddebeurs en de stich ting Driekoningenkerk zon dag 5 januari samen een nieuwjaarsreceptie in het dorpshuis van Noordgouwe. Endrik en Jannekee voeren hun nieuwjaarsshow op en er wordt een film uit de oude doos vertoond. Het feest begint om 14.30 uur. Bach-cantatedienst met Luscinia In de Gasthuiskerk in Zierik- zee wordt zondag 5 januari een Bach-cantatedienst ge houden met Luscinia. Het ensemble voerde eerder vijf van de zes delen uit het Weihnachtsoratorium van Bach uit. Nu volgt het ont brekende vijfde deel 'Ehre sei dir, Gott, gesungen'. Do minee Piet de Graaf leidt de dienst. Aanvang 16.30 uur. Lezing I.S.I.S. over reïncarnatie 'Reïncarnatie, een keuze? An ders kiezen rondom leven en dood' is het thema van de maandelijkse lezing van Stichting I.S.I.S. op woens dag 8 januari in De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De lezing begint om 19.45 uur. Belangstellenden kun nen vrij binnen en er is gele genheid tot het stellen van vragen. DONDERDAG 2 JANUARI 2014 I Nieuwjaarsduikers Tom en Coco Kroot. De nieuwjaarsduik is voor Kees Ha genaars vaste prik. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Allévo biedt vanaf van daag onder de naam Allévo Plus huishoudelijke hulp aan voor ieder een. De organisatie zorgt dat er 'matches' tot stand komen tussen cliënten en (zelfstandige) hulpen en regelt de betaling. BURGH-HAAMSTED-E KRUININGEN NOORDGOUWE ZIERIKZEE MIDDELBURG duikt de golven in Kerkweg 13, Kerkwerve - tel. 0111 -40 7926 www.keukenrenovatiezeeland.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55