tube Podium Reimerswaal zoekt Vrienden' Carbid VINTERSPORT Wandelen met schaapskudde mode —Garden Life Style De nieuwjaarsduik Westerschouwen lokte ongeveer 700 'bikkels' uit binnen- en buitenland naar de zee. v.a. 198,= v.a. 98,= v.a. 59,= v.a. 59,= 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Vhssingen pullovers shirts casual shirts dress kostuums kolberts pantalons vesten jack's v.a. 49,= v.a. 29,= 2 voor 69,= 20% korting Zat. 11 Jan. Zon. 12 Jan Betalen! U kunt met De subsidie van de gemeente Rei merswaal aan Podium Reimers waal staat onder druk. Zoals het er nu naar uitziet, stopt deze in 2014. „Veel vaste bezoekers willen ons steunen in onze strijd om Po dium Reimerswaal te behouden. Dit is de reden van de oprichting van de stichting Vrienden van Po dium Reimerswaal", stelt het be stuur. De doelstelling van de stichting is het behouden en promoten van de activiteiten van Podium Rei merswaal en het verwerven van middelen ter ondersteuning van die activiteiten. Hierbij richt de stichting zich op iedereen die Po dium Reimerswaal een warm hart toedraagt. Iemand die 'vriend' wil worden, doet een gift van minimaal 12,50 euro per theaterseizoen (van sep tember tot september). Als tegen prestatie is er de mogelijkheid tot voorinschrijving voor voorstellin gen en mag een presentatieavond voor het nieuwe seizoen met op tredens van een drietal artiesten gratis worden bijgewoond. Tevens ontvangen 'vrienden' een 'Joker', een gratis kaartje dat kan worden gebruikt voor een van de 'Tip van Jacques'-voorstellingen'. MIDDELBURG - Schaapsherder Jan rens Stommespad. De kudde ver- Kaljouw wandelt morgen met trekt rond 10.30 uur en gaat via de zijn kudde van kaasboerderij Brigdamseweg, Rooseveltlaan en Schellach naar de stal aan het Lau- Europalaan naar de stal. WESTENSCHOUWEN - Ruim een uur voor aanvang is het al rondjes rijden in Westenschouwen, op zoek naar een parkeerplaats. Het eerste teken dat het erg druk zal worden. Hoewel het exacte aantal inschrijvingen gistermiddag nog niet bekend was (de enveloppen met last minute deelnemers wa ren nog niet geteld) is de kans groot dat het record van vorig jaar - 650 deelnemers - weer is gebro ken. Het relatief gunstige weer met een watertemperatuur van 7,1 graden en een strandtempera- tuur 6,9 graden speelt daarbij on getwijfeld een grote rol. „Het is goed te doen hoor", spreken de deelnemers elkaar moed in. „Het is helemaal niet zo koud." „Het is hier wel druk", constate ren twee dames uit Amsterdam. Ze logeren in een hotel in Renes- se en zijn komen wandelen naar Westerschouwen. Ze kijken ver baasd naar alle oranje mutsen. „Zijn dat allemaal deelnemers?" Zeker, en het is weer een interna tionaal gezelschap met deelne mers uit heel Nederland, een en kele Fransoos en veel Duitsers. Klokslag 15.00 uur holt de meute met de oranje mutsen op naar de waterlijn om fris het nieuwe jaar in te luiden. Nog geen halve mi nuut later keren de eerste bikkels - zoals de deelnemers worden ge noemd - bibberend weer terug. Of het koud was? Nee, dat viel mee, alleen koude voeten vanwe ge het wachten op het zand. In Dreischor was ook een nieuw jaarsduik. Veel bescheidener van opzet, maar ook hier werd het re cord aantal deelnemers gebroken. Maar liefst 32 dorpsbewoners trok ken de zwembroek of bikini aan om het Greveiingenmeer in te springen. HHl ZIERIKZEE - Even dreigde op oudejaarsdag het carbidschieten op een veldje in de wijk Poortam bacht in Zierikzee vroegtijdig te eindigen. Een medewerker van de gemeente wilde er een einde aan maken na een klacht. Er was geen vergunning aangevraagd en dat zou moeten omdat het een evene ment zou zijn. Na een paar tele foontjes was het misverstand uit de wereld en mochten de jongens toch verder gaan met schieten, foto Dirk-Jan Gjeltema Plein 1940 nr. 20 - Middelburg -Tel. 0118 612508 10:00-17:00 12:00-17:00 TUINMEUBELEN Naast de Albert Heijn XL! mam Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Middelburg Ooes Tel: 0118-625440 Zee van oranje door Frank van Cooten KRUININGEN - Om Podium Reimers waal te behouden, wordt de stich ting 'Vrienden van Podium Reimers waal' opgericht. door Melita Lanting Het was dringen aan de waterlijn met zwemmers die nog het water in moesten en andere foto's Ronald den Dekker die er ai weer uit gingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54