Allévo maakt matches met huishoudelijke hulp BEVELANDEN en THOLEN 25 ino De bedenker van van de duik haat water en de kou Duikheld Henk neemt de duik op zijn gemakje Js **^8 Het begon op oudejaarsavond aan de bar van het Grand Café: we ste ken een nieuwjaarsduik in elkaar, was het plan. René van Vliet had in 2004 de eerste editie voor el kaar. Mal idee, want „Ik haat wa ter en ik haat kou. Ik heb het al tijd koud." Prompt sneeuwde het bij de eerste editie van de duik. Maar leuke dingen voor het dorp, daar heeft oud-Hagenees Van Vliet wat voor over. „Wat een sfeer gaf dat. We hebben van alles gehad, zelfs dat er een vlies ijs op het meer lag. Maar nu heb ik het ook voor het hele jaar gehad." Henk van Dijk (70) is al 35 jaar een deeltijd-Kortgenenaar. Het is dat zijn kinderen nog in Rijskwijk wonen, maar hij neemt ze wel mee naar camping De Paar dekreek. En veel van de jonge deelnemers onder de nieuwjaars duikers stammen direct van hem af. Zelf neemt hij alle tijd voor de duik. Kalmpjes naar de duiktoren, op het gemakje wat slokjes krui denbitter, traditiegetrouw als laat ste het water uit. En in de om- kleedtent rustig wachten tot de drukte luwt. „Ik heb het karakter van mijn vader. Een doorzetter!" Orkest Riccioti met oudere jongere tour In zorgcentrum Ter Weel in Goes treedt zaterdag 4 janua ri het veertigkoppige straat symfonieorkest Ricciotti en semble op in het kader van 'Ricciotti's oudere jongere tour'. Het orkest laat tijdens deze tour verschillende ge neraties kennismaken met eikaars muzieksmaak. Aan vang 15.00 uur. Nieuwjaarsconcert en cd-presentatie In de Grote Kerk in Kruinin- gen wordt zaterdag 4 janua ri een nieuwjaarsconcert ge geven door Danielle van Laar en Peter Wildeman. Zij presenteren tevens de nieuwe cd 'frisse fluitmelo dieën' van dwarsfluitiste Van Laar. Wildeman bege leidt op orgel. De aanvang is 19.30 uur. Expo aquarellen in de Binnentuin Tot 27 januari exposeert Hen- riette van Burg-Koks werk in aquarel in expositieruim te 'de Binnentuin' in zorg centrum Cederhof te Kapel- Ie. In de vitrinekasten wor den pergamanokaarten van mevrouw Allemekinders- Hartoog (perkament kunst) tentoongesteld. De Binnen tuin is dagelijks toegankelijk van 8.00 uur tot 21.00 uur. Schuurverkoop onderhoud kerk Aan de Oudedijk 3 in Kortge- ne wordt zaterdag 4 januari de eerste schuurverkoop van het jaar gehouden. De opbrengst is bedoeld voor onderhoud van de Nicolaas- kerk in Kortgene. Het aanbod is groot; van meubels tot elektronica, ser viesgoed en antiek. De ver koop is tussen 10.00 en 16.00 uur. Warm welkom met boswachters Boswachters van Natuurmo numenten toasten zondag 5 januari bij het Infopunt Zwaakse Weel met een mok warme chocolademelk op het nieuwe jaar. Bij dit 'Warm welkom' zijn alle na tuurliefhebbers, jong en oud, welkom. De bijeen komst duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Allévo deed die bemiddeling hier voor al als sprake was van een in dicatie door de gemeente. Door dat werk nu ook op te pakken voor mensen zonder indicatie breidt de organisatie haar werkter rein uit. Mensen die door werk, kinderen of sociale verplichtin gen de tijd niet hebben voor hun huishouden kunnen bij Allévo aankloppen. „Wij gaan op zoek naar een hulp, zorgen er voor dat vraag en aanbod op elkaar wor den afgestemd", schetst Ma ry-Ann van der Laan de gang van zaken. Dat heeft volgens haar verschillen de voordelen. Mensen hoeven geen cash meer in huis te hebben en hoeven niet zelf meer op zoek naar een hulp. Dat laatste is ook een voordeel voor de hulp zelf. Bo vendien kunnen mensen die deels wel hulp via een indicatie ontvangen dit nu op eenvoudige wijze met bijvoorbeeld een uurtje uitbreiden. Per uur betalen men sen 17 euro. Voor de zorgorganisatie is de uit breiding van het werkterrein een logische stap richting toekomst. De organisatie heeft de kennis en kunde om op dit gebied te bemid delen al jaren in huis en speelt in op de veranderingen in zorg. In de toekomst zullen mensen meer en meer hun zorg zelf gaan inko pen, voorspelt. Van der Laan. Helemaal nieuw zijn de stappen van Allévo op de 'reguliere markt' niet. Via Allévo Plus bemiddelt de organisatie ook bij andere activi teiten op het gebied van gezond heid en zorg, zoals bijvoorbeeld pedicure en schoonheidsspecia list. Zie: www.allevoplus.nl. DONDERDAG 2 JANUARI 2014 kortste evenement sis «i MHI kruidenbitter wachtten. Na nuttiging van het drankje mochten de zwemmers weer terug naar de wal. I René van Vliet: hekel aan water en kou. foto's Johan van der Heijden I Henk van Dijk: op 't gemakje een Schrobbelèrtje. Of vijf. GOES KRUININGEN KAPELLE KORTGENE KWADENDAMME door Esme Soesman ZIERIKZEE - Allévo biedt vanaf van daag onder de naam Allévo Plus huishoudelijke hulp aan voor ieder een. De organisatie zorgt dat er matches tot stand komen tussen cliënten en zelfstandige hulpen en regelt de betaling. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg 19 De cember 2013 is Ronnie Chris- tiaanse, geb.te Middelburg op 18 oktober 1981, wonende te Bertiusstraat 24 4471 CH Wolphaartsdijk, onder curate le gesteld met benoeming van G Christiaanse en M. P.H Chris- taanse Brouwer tot curatoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51