Middelburg verlengt termijn energiesubsidie Podium R'waal zoekt Vrienden WINTERSPORT IEUWJAARSDUIK Garden Life Style 24 BEVELANDEN en THOLEN Rond de zestig mensen plonsden woensdag mee in de tiende nieuwjaarsduik in Kortgene. Origineel FM stopt met uitzenden Vlissingen pul lovers shirts casual shirts dress kostuums kolberts pantalons vesten 2 voor 20% korting Zon. 12 Jan ter moet worden omgesprongen. De gemeente is samen met Kar wei, Delta en Zonnig Zuidwest in juni 2013 een campagne begon nen om inwoners bewust te ma ken van de noodzaak hiervan. Om huizen en gebouwen aan te passen, is veel geld nodig. Eigena ren kunnen een deel van de inves teringen terugkrijgen via een sub sidie. Woningeigenaren die ener giebesparingsmaatregelen nemen en met hun woning een zoge naamde labelsprong maken, kun nen vijfduizend euro winnen. Ver enigingen en kerkgenootschap pen die een duurzaam project in dienen dat bijdraagt aan een ener gieneutraal Middelburg, maken kans op een subsidie van tiendui zend euro. De actie duurt nu tot 1 april. De gemeente hoopt daardoor meer aanmeldingen binnen te krijgen. Tot nu toe hebben twaalf perso nen, verenigingen en kerkgenoot schappen een verzoek ingediend. Middelburg wil in 2050 een ener- gieneutrale gemeente zijn. Dat be tekent,. dat er de komende jaren veel zuiniger met energie en wa- Voor de twee oude rotten die De Loof van Café Grande woensdag van een oorkonde voorzag voor tien deelnames is de duik een vast ritueel. „Die in Scheveningen is niks", oordeelt Henk van Dijk, vaste gast en onbezoldigd onder steuner van de campingfamilie Brinkman, terwijl Van Dijk toch Hagenees is. „Veel te commer cieel." Duikbedenker René van Vliet, oude bekende uit Den Haag van Van Dijk, gaf na de eerste drie edities de regie in handen van de dorpsraad Korgene, die het weer doorschoof naar De Loof. „Het is een ongedwongen nieuw jaarsreceptie", vindt die. „Een goed begin van het jaar. Iedereen is welkom. Een groep van tien Bel gen besloot spontaan mee te doen en hoort er nu dus ook bij. Die zien we volgend jaar wel terug." rende onvrede over de bekosti ging door de gemeenten. Origi neel noemt het 'financieel onver antwoord' om door te gaan. GOES - Het lokale radiostation Ori gineel FM, dat uitzendt in de ge meenten Goes, Borsele en Kapel- le, stopt. Aanleiding is de voortdu wel de grootste uitdaging van alle maal. Nog enkele dagen geleden was hij in zijn geboorteland Malei sië bij een comfortabele 27 graden Celsius,; Op camping De Paarden- kreek, in afwachting van het be trekken van het nieuwe familie huis in Breda, besloot hij toch bij een buitentemperatuur van 8 gra den om mee te doen. „Da's pas in burgeren", roemt zijn moeder hem. Héél koud, maar te doen en voor herhaling vatbaar, denkt hij zelf. KORTGENE - Het is het korst duren de evenement van Noord-Beve land, zoals organisator Jan de Loof aankondigde, maar wel een ge staag groeiend evenement. De Nieuwjaarsduik bij het strandje van De Paardenkreek in Kortgene is voor steeds meer Noord-Bevel anders, campinggasten en naburi ge Zeeuwen vaste prik. Niet voor Tim van der Horst (16): voor hem was de Nieuwjaarsduik Iemand die 'Vriend' wil worden, doet een gift van minimaal 12,50 euro per theaterseizoen (van sep tember tot september). Als tegen prestatie is er de mogelijkheid tot voorinschrijving voor voorstellin gen en mag een presentatieavond voor het nieuwe seizoen met op tredens van een drietal artiesten gratis worden bijgewoond. Tevens ontvangen 'vrienden' een 'Joker', een gratis kaartje dat kan worden gebruikt voor een van de 'Tip van Jacques'-voorstellingen'. dium Reimerswaal te behouden. Dit is de reden van de oprichting van de stichting Vrienden van Po dium Reimerswaal", stelt het be stuur. De doelstelling van de stichting is het behouden en promoten van de activiteiten van Podium Rei merswaal en het verwerven van middelen ter ondersteuning van die activiteiten. Hierbij richt de stichting zich op iedereen die Po dium Reimerswaal een warm hart toedraagt. De subsidie van de gemeente Rei merswaal aan Podium Reimers waal staat onder druk. Zoals het er nu naar uitziet stopt deze in 2014. „Veel vaste bezoekers willen ons steunen in onze strijd om Po- Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 612508 12:00-17:00 TUINMEUBELEN Naast de Albert Heijn XL! Betalen! Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Tel: 0118-625440 door Maurits Sep MIDDELBURG - Huiseigenaren, vere nigingen en kerkgenootschappen in Middelburg krijgen meer tijd om zich aan te melden voor subsidie om gebouwen energiezuiniger te maken. De gemeente heeft de ac tie 'Middelburg energieneutraal' met twee maanden verlengd. Grimassend en adem happend plonsden de duikers tegen de golven in, op weg naar de duiktoren waar glaasjes foto Johan van der Heijden door Claudia Sondervan door Frank van Cooten KRUININGEN - Om Podium Reimers waal te behouden, wordt de stich ting 'Vrienden van Podium Reimers waal' opgericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50