Voorspelbaar kijkje achter de schermen bij Bieber UIT 7 Japanners halen hun neus op voor verbasteringen van het originele verhaal Ergens in het productieproces van 47 Ronin is het budget tot een hoogte van 175 miljoen dollar gestegen. Debu terend speelfilmregisseur Carl Rinsch mocht zich niet meer met de montage be moeien en de beoogde hoofdrolspeler Keanu Reeves kreeg ineens een veel kleine re rol. Afgaande op de berichten rondom dit grootschalige filmproject over Japanse samoerai, magie en monsters, zou 47 Ronin ten dode zijn opgeschreven. Aan de kassa's van de Japanse bioscopen ging het begin december inderdaad mis. De Hollywoodvi- sie op de oosterse legende over een groep verbannen samoerai die ten strijde trekt om de dood van hun vermoorde meester te wreken, viel er niet in de smaak. De Ja panners haalden hun neus op voor het bloedeloze Amerikaanse 3D-vehikel zon der respect voor hun originele legende. Keanu's rol Kai is er bijvoorbeeld bij ver zonnen: een bastaard met verborgen krach ten. Ook vele magische elementen zijn er met de haren bijgesleept. Dat de film de oosterse kassa's niet liet rinkelen, maakt een release in het Westen extra spannend voor betrokkenen. Westerlingen die de ge schiedenis niet kennen, zullen weinig aan stoot nemen aan verbasteringen van het originele verhaal. Ook de special effects zijn dik in orde en de actiescènes zeer on derhoudend. De film laat emotioneel wat punten liggen. De personages blijven zo koud als het staal van een samoeraizwaard. Er zijn jonge meisjes die niet kunnen stoppen met gillen als ze een kaartje voor een optreden van Justin Bieber ca deau hebben gekregen. We zien zoiets gebeuren in de concertfilm Justin Bieber's Believe. De razend snel omhooggeschoten Canadese tienerzanger probeert zich daarin een wat volwassener imago aan te meten. Ook is de tattoo op zijn arm aanzienlijk groter geworden. De film js verplichte kost voor de Beliebers, zoals de fans zich noe men, maar minder aansprekend voor wie geen Bieber-poster aan de muur heeft hangen. Het scheel de trouwens niet veel of dit ver volg op Justin Bieber: never say ne ver was Jan Nederland voorbijge gaan. Filminkopers hier, maar ook in veel andere landen, hapten eerst niet toe. Pas na een twitter- actie van fans en prijsonderhande- ling wilde distributeur Dutch Film Works de Nederlandse lief hebbers wel een plezier doen. Het belangrijkste pluspunt van de film is dat Bieber heel dichtbij komt. Verder heeft regisseur Jon uitstapjes is daarom niet hele maal duidelijk. Dat de film 'pluk de dag' predikt, is op voor hand een iets te zwakke bood schap, die zelfs wat drammerig wordt. Dat 'een sterke wil' je overal brengt, is een krachtiger thema dat regisseur en hoofd rolspeler willen overbrengen. Het is uitermate prettig om Stil ler - die toch bekend staat om zijn jolige rollen Meet the Fockers) - eens serieus, char mant en overdenkend te" mo gen aanschouwen. Hij pakt het bronmateriaal uit 1939 totaal an ders aan dan regisseur Norman Z. McLeod in 1947 (met Danny Kaye als Walter Mitty). Stiller kan technisch ook veel meer. M. Chu weinig moeite gedaan hem ook voor niet-Beliebers be zienswaardig te maken. Concert fragmenten, de voorspelbare kijk- jes achter de schermen, een paar gesprekjes met Bieber zelf en tra nen bij de dood van een 6-jarige fan. Vooral manager, producenten en andere betrokken steken de„ lofrompet over het meisjesidool. Zijn boodschap slaat echter door wanneer de regisseur ie dere situatie extreem positief laat afsluiten. Dat maakt van The secret life of Walter Mitty een te brave vertoning. Iets puntigere ideeën hadden de film een scherp randje kunnen geven, zoals Stiller dat deed in zijn voorlaatste regieklus Tropic thunder. DONDERDAG 2 JANUARI 2014 door Ruben van Eijl Keanu Reeves als Kai, de samoerai bastaard. '47 Ronin'. Regie: Carl Rinsch Met: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Kö Shi- bgsaki e.a. Te zien in: Vlissingen. door Leo Bankersen 'The secret life of Walter Mitty'; Regie: Ben Stiller; Met: Ben Stiller, Kristen Wiig, Sean Penn e.a; Te zien in: Goes, Vlissin gen en Terneuzen. Justin Bieber's Believe; Regie:-Jon M. Chu: Met: Justin Bieber. Te zien in: Vlissingen. Justin Bieber op het podium in de concertfilm 'Justin Bieber's Believe'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47