podiumagenda Theatergroep Hilaria vermaakt kinderen én ouders in Kapelle 2 UIT Jazzmuzikant Eef van Breen zoekt naar nieuwe manieren om met muziek en poëzie om te gaan. Zondag is hij in Porgy en Bess in Terneuzen, voor een project met Dichter des Vaderlands Anne Vegter. Eef van Breen begeeft zich als muzikant en componist graag bui ten de gangbare pa den. Jazz en geïmpro viseerde muziek, klas sieke muziek en meer: voor Van Breen maken die net als andere kunstvormen deel uit van het brede pallet waaruit hij put. Zo ook zondag. Dan komt de Eef van Breen Group naar Porgy en Bess in Terneuzen met als gast de Dichter des Vaderlands Anne Veg ter. is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar. Het verhaal speelt zich af tijdens een jaarfeest wanneer het volk samenkomt op het markt plein. Voor één dag in het jaar bestaan er geen rangen en standen. De slachter drinkt met de rentmeester, de boer met de schout, de bezembinder speelt met de jonker en de meid vrijt (maar dat doet ze altijd). Zélfs jonkvrouw Isabelle vertoont zich in het open baar. Het volk geniet van de getrainde roofvo gels en van het vendelzwaaien en er is ook een heus toernooi. Dan komt iemand roet in het eten gooien... De Cultuurraad van de gemeente Ka pelle heeft dit seizoen voor het eerst ook een kindervoorstelling ge programmeerd. Het gaat om Het jaarfeest van Sint Hilarius van Theatergroep Hilaria. Deze is morgenmiddag te zien in De Vroone in Kapelle. Theatergroep Hilaria maakt voorstellingen die zijn te zien op scholen, in theaters, in de open lucht en op festivals. Hilaria streeft er naar dat de voorstellingen goed door kinde ren te begrijpen zijn, maar tegelijk ook leuk en interessant zijn voor volwassenen. De theatergroep gebruikt niet al te veel tékst, maar werkt vooral visueel en met zo veel mo gelijk humor. De voorstelling Het jaarfeest van Sint Hilarius Theatergroep Hilaria DONDERDAG 2 JANUARI Oostburg Assepoester, de musical, Ledeltheater, 13.30 uur Ouwerkerk Toneel 'Stormkracht', Theatergroep de Drang, Waternoodmuseum, 11.00 uur, 13.00 uur, 15.00 uur VRIJDAG 3 JANUARI Goes Powervrouwen, een revue van nu, De Mythe, 20.00 uur Kapelle Kindervoorstelling door Hilaria (4+), De Vroone, 14.00 uur Middelburg Dudok Kwartet, Zemtsov Ferscht- man 'Russische sferen', Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Ouwerkerk Toneel 'Stormkracht', Theatergroep de Drang, Waternoodmuseum, 11.00 uur, 13.00 uur, 15.00 uur Terneuzen Danny Malando Orkest, Scheldetheater, 20.00 uur ZATERDAG 4 JANUARI Goes Ricciotti's Oudere Jongere Tour. Veer- tigkoppige straatsymfonieorkest en coun tertenor Oscar Verhaar brengen muziek van diverse generaties, Zorgcentrum Ter Weel, Joannaplantsoen 1, 15.00 uur Optredens Raketkanon en BEAR, 't Beest, 20.30 uur Kruinmgen Danielle van Laar en Peter Wildeman presenteren cd 'frisse fluitmelodieën', Grote Kerk, 19.30 uur Middelburg Familievoorstelling 'Wintersprookje', het Middelburgs Theater, Minitheater, Verwerijstraat 53, 14.30 uur en 19.00 uur Toneelvoorstelling 'Twee', Theater groep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.60 uur Ovezande Optreden Iris Kroes (The Voice of Hol land) met haar eerste theaterprogramma Thüs, De Klomp, 20.00 uur Vlissingen Optreden The Hellhounds, Café De Concurrent, 22.30 uur Zaamslag Concert Savannah (uitverkocht), Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Nieuwjaarsparty coverband Bad Hair Day, Brogum Popcultura, 21.00 uur ZONDAG 5 JANUARI Middelburg Openbare repetitie Het Zeeuws Or kest, Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Toneelvoorstelling 'Twee', Theater groep Duinart, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Familievoorstelling 'Wintersprookje', het Middelburgs Theater, Minitheater, Verwerijstraat 53,14.30 uur Terneuzen De Notenkraker door Ballet Staatsope- ra van Tatarstan, Scheldetheater, 15.00 uur Nieuwjaarsconcert Eef van Breen Group en Dichter des Vaderlands Anne Vegter, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Concert trio C tot de Derde, Speelhuis (Ter Reede), 11.30 uur Nieuwjaarsparty met rockcoverband Whatever, Panta Rhei, 17.30 uur DINSDAG 7 JANUARI Middelburg SLAZ-avond met Franca Treur, over haar nieuwe roman 'De woongroep', Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur WOENSDAG 8 JANUARI Goes Purper Ladies, Gerrie van der Klei, Anouk van Nes, Célilne Purcell en Mylou Frencken, De Mythe, 20.00 uur. Powervrouwen - Een revue van nu, morgen te zien in De Mythe in Goes. Muziek en poëzie Theategroep Hilaria, morgen in De Vroone in Kapelle. Aanvang: 14.00 uur. Zie ook: www.hilaria.nl. door Mischa Beckers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42