Pleijte en Engels sluiten het Dartster Krappen staat tijdens Lakeside voor een lastige klus 32 SPORT J De belangstelling voor het weekeinde in oktober is groter dan ooit. Twee onderdelen zijn al volgeboekt. MIDDELBURG - De Wandelmara thon, onderdeel van de Zeeuwse Kustmarathon, is helemaal volge boekt. Woensdagmiddag (nieuw jaarsdag) even na twaalf uur was het maximumaantal van 4500 deelnemers al bereikt. De inschrijving was twaalf uur eerder geopend, toen het vuur werk op nieuwjaarsochtend om 0.00 uur massaal werd ontsto ken. Omdat de site wat langer bleef open staan, zijn uiteindelijk zo'n 4700 wandelaars toegelaten. De Zeeuwse Kustmarathon wordt op 3, 4 en 5 oktober gehou den. De Wandelmarathon is op zondag 5 oktober. Ook voor de Ladiesrun, de hard loopmarathon en de mountainbi kemarathon was de belangstel ling tijdens de eerste uren van 2014 groot. De startbewijzen voor de Ladiesrun (vrijdag 3 okto ber) waren aan het eind van de middag, bijna allemaal vergeven. De 750 tickets voor de 5 kilome ter waren uitverkocht, voor de 10 kilometer waren er nog 150 van de 1500 over. Voor de hardloopmarathon van zaterdag 4 oktober hadden gister avond veel meer atleten zich inge schreven dan het jaar ervoor. Het totaal liep op naar 800. Ter verge lijking: vorig jaar waren eind ja nuari 1300 inschrijvingen bin nen. Er zijn 2000 startplaatsen be schikbaar. Voor de mountainbiketoertocht (zaterdag 4 oktober) hadden zich gisteravond bijna 700 liefhebbers aangemeld, ook veel meer dan vo rig jaar. Er is plaats voor 1500 mountainbikers. Zelfs voor de minimarathon, voor kinderen van 7 tot en met 15 jaar, was er al belangstelling. Er staan al meer dan vijftig lopertjes op de lijst. „De belangstelling is veel groter dan in andere jaren", had orga nisator Lein Lievense in de nieuwjaarsnacht gemerkt. „Tij dens de eerste tien minuten had den 1500 mensen ingeschreven." Dat de techniek de Kustmara thon daarbij niet in de steek liet, zal ook een rol gespeeld hebben. Vorig jaar was de aanloop de eer ste minuten zo groot, dat het he le systeem vastliep. Het duurde een paar uur voordat er weer inge schreven kon worden. Ook voor Colours by the Sea liep het gisteren storm. Het eve nement wordt op 7 juni voor de tweede keer in Vlissingen gehou den. Het is een recreatieve loop, waarbij de deelnemers joggend vijf kilometer afleggen en onder weg op verschillende plaatsen met gekleurd poeder worden be strooid. Vanaf 12.00 uur kon er gisteren worden ingeschreven. Zo'n zes uur later stond er het getal van 3734 deelnemers op de teller. „Er komen er elk uur zo'n honderd bij, ik verwacht dat we tegen mid dernacht zeker 4000 deelnemers hebben", schatte organisator Anthony van den Berg in. Er is plaats voor 6000 lopers. Precies om 12.00 uur vertrokken vijfhonderd Tanklopers. Al snel ontstond een kopgroep met Sébas- tièn Schletterer, Wirn Nieuwkerk en Tim Pleijte. „We zijn rustig gestart voor dit trimloopje", liet Pleijte weten. David Schrier, Wim van Sparrentak, Adriaan Walhout en Johnny Ravia zagen de achterstand toch alleen maar groeien. Na het keerpunt - de tank in Westkapelle - ging het tempo wat omhoog, waardoor Nieuwkerk moest afhaken. Schlet terer hield het wat langer vol, maar moest Pleijte de zege gun- -mm Aan het toernooi in Frimley Green, dat voor Krappen zondag begint, doen dit jaar zestien vrou wen mee. Dat waren er in voor gaande jaren acht. Van die zestien zijn er zes afkomstig uit Engeland en vijf uit Nederland. Die vijf maken allen deel uit van de vrou wenselectie van de Nederlandse Darts Bond. Verder leveren Duits land, Wales, Noorwegen, Dene marken en Rusland één dartster. Bij de loting kwam als tegenstan der van Krappen de Russische ti telverdedigster Dobromyslova uit de bus rollen. Zij won het toer nooi de laatste twee jaren, maar ging ook al in 2008 met de hoofd prijs aan de haal. Niet echt een eenvoudige klus voor de veertigja rige Krappen. Maar voor de Vlis singse dartster maakt het niet uit dat ze gelijk tegen een zware op ponent moet gooien. „Als je kam pioen wilt worden, moet je ieder een kunnen verslaan. En dan heb ik de regerend kampioen liever in de eerste dan in de laatste ronde. Dan zouden de zenuwen name lijk nog wel eens kunnen toe slaan, in mijn geval. En op dit toernooi moet je sowieso goed zijn. Is dat niet zo, dan verlies je ook van de andere speelsters." Over haar vorm is Krappen onze ker. „Het is wisselend, ik ben "nog een zoekende. Maar vorig week end heb ik lekker staan spelen." Het is voor Krappen haar achtste deelname aan het toernooi in En geland. Twee keer slaagde zij erin de halve finale te bereiken. Of ze dit keer ook zo ver komt, laat ze in het midden. „De laatste tijd ben ik internationaal niet meer zo actief. Maar omdat ik in 2007 de Winmau heb gewonnen, mag ik mijn leven lang meedoen aan de play-offs voor de Lakeside. Daar heb ik me geplaatst." Ondanks het vooruitzicht van één of meerdere zware partijen, maakt Krappen een ontspannen indruk. „Morgenvroeg vertrek ik naar Engeland. Ik ga daar lekker ingooien, en verder is het een kwestie van goed focussen. Mocht ik toch verliezen, dan verlies ik lie ver van een buitenlandse dan van een Nederlandse." cf op Zeeuwse Kustmarathon Stormloop door Koen de Vries I De deelnemers aan de Tankloop zijn onderweg naar Zoutelande. foto Izaak Verkeste door Sjaak Sinke DISHOEK - Tim Pleijte uit Zoutelan de boekte dinsdag in de Tankloop, een wedstrijd over 20 kilometer, wederom een overwinning. „Ik heb geen idee hoeveel ik er dit jaar ge wonnen heb, maar het zijn er be hoorlijk veel", zei hij onder het ge not van de traditionele oliebol in het Pannenkoekenhuisje in Dis hoek. Anjolie Engels was met een voorsprong van tien minuten weer eens ongrijpbaar voor de andere vrouwen. De Middelburgse verloor in 2013 slechts één wedstrijd op Zeeuwse bodem. Dat was tijdens de Coese Stadsloop, toen Laurey Heij haar voor bleef. Karin Krappen tijdens de Lakeside World Professional Darts Champion ships van 2009. foto Ad van Hasselt door Willem Adriaansens MIDDELBURG - Dartster Karin Krap pen maakt zich op voor een zware opening tijdens de Lakeside World Professional Darts Championships. De Vlissingse moet het in de eer ste ronde opnemen tegen de win nares van de laatste twee edities, Anastasia Dobromyslova uit Rus land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32