Mediacircus rond bed van Schumacher Kruys moet Sparta er weer bovenop helpen Nauta in beroep tegen besluit KNSB 30 SPORT VIERSCHANSENTOERNOOI Oostenrijker Thomas Diethart (21wint schansspringen in Garmisch-Partenkirchen. Dat er gisteren, op nieuwjaars dag, geen persconferentie door de medische staf werd gegeven, was eigenlijk goed nieuws, zei Michael Schumachers manager Sabine Kehm. „Want er is ei genlijk niets veranderd in 24 uur." Dat betekende dat Schumachers situatie nog steeds, zoals dinsdag, stabiel was. Zijn artsen hadden na een tweede, twee uur durende operatie maandagavond de druk op de hersenpan weten te vermin deren. De Duitser was zondag zwaargewond met schedelbreuk en hersenletsel het ziekenhuis binnengebracht. Dat de tweede operatie mogelijk bleek, was al positief. De situatie van de Duitse oud-coureur was dusdanig stabiel, dat een der gelijke zware ingreep aan de lin kerkant van zijn hersenen verant woord was. Na de operatie bleek uit een scan vervolgens ook dat deze effect had gesorteerd. „Er zijn wat verbeteringen zichtbaar, we hebben wat tijd gewonnen", aldus de artsen. Niettemin ver keerde Schumacher nog steeds in kritieke toestand. Rond het ziekenhuis in Grenoble hebben zich ondertussen honder den journalisten verzameld. De gezondheid van de oud-coureur is wereldnieuws. De Franse arts en vriend van Schumacher, Gé- rard Saillant, verzocht de verza melde pers namens de familie om terughoudendheid. De zie kenhuisdirectie sprak haar afkeu ring uit over pogingen van „jour- Er zijn wat verbeteringen zichtbaar, we hebben wat tijd gewonnen. nalisten" om dicht bij het ziek bed van de zevenvoudig wereld kampioen te komen. Zo zou een journalist vermomd als priester hebben geprobeerd het zieken huis binnen te dringen. De man is op indringende wijze te ver staan gegeven dat hij moest ver trekken. Door meer details over het on geluk van zondagochtend in Méribel prijs te geven, trachtte manager Kehm gisteren het ima go van Schumacher als 'snel heidsduivel' wat te temperen. Volgens haar skiede Schumacher ten tijde van het ongeval in een gebied met diepe sneeuw, tüssen twee pistes, nadat hij een vriend na een val had geholpen. Daarbij raakte hij op lage snel heid een rots, vloog door de lucht en kwam hard op zijn hoofd te recht. „Alles zat op dat moment tegen." De openbaar aanklagef in de stad Albertville, waaronder het ski gebied van Méribel juridisch valt, heeft bekendgemaakt dat Schu machers helm is gebroken bij het ongeluk. Of dat door een hoge skisnelheid kwam, is nog onbe kend. Het justitiële onderzoek naar het ongeluk wordt vermoe delijk pas morgen of overmorgen, uitgerekend op Schumachers 45e verjaardag, afgerond. geen landenwedstrijd, maar voor al in Duitsland en Oostenrijk wordt dat stiekem toch wel zo ge zien. Al was het omdat het Vier- schansentoernooi vanaf hün schansen wordt gesprongen. De laatste vijf overwinningen gin gen naar Oostenrijk. De kans op een zesde over winning op rij is na de winst gis teren van de 21-jarige Thomas Diethart in Garmisch-Partenkir chen groot. Of de Zwitser Simon Ammann moet er tussen de Duits-Oostenrijkse twisten door met de bokaal vandoor gaan. Want ook deze 32-jarige schans springer, in eigen land vanwege zijn bril de Vliegende Harry Potter genoemd, is in grote vorm. Ammann won zondag de eerste wedstrijd van de Vierschansen in Oberstdorf en werd gisteren derde, pal achter de Oostenrijkse crack Thomas Morgenstern (27). De ervaren Morgenstern, na een zware val kort geleden in Titi- see-Neustadt tóch in de Vier schansen aan de start, moet ook als kanshebber worden gezien. Hij verdraaide zijn knie, heeft nog zware kneuzingen en een ge broken linkervinger, maar springt per dag verder, lijkt het wel. Een Oostenrijkse zege (Diethart staat eerste, Morgenstern tweede in het tussenklassement) zal het dit jaar dus wel kunnen worden, maar een derde overwinning op rij namens Oostenrijk voor Gre- gor Schlierenzauer wordt het vrij wel zeker niét. Hij staat slechts ze vende na twee schansen en op een normaliter onoverbrugbare afstand. Voor Schlierenzauer gaat de blik alvast naar Sotsji, waar het nog maar 23-jarige talent zijn zinnen op olympisch goud heeft gezet. Maar Oostenrijk heeft talent ge- Directeur Wiljan Vloet bevestig de dinsdag dat Kruys een contract voor anderhalf jaar ondertekent. „Gert kent het klappen van de zweep in de Jupiler League, hij heeft daarin meer dan 500 wed strijden op de bank gezeten. Hij laat zijn elftallen altijd met een bepaalde drive, passie en enthou siasme spelen die we bij Sparta ook willen zien. Hopelijk kan hij dat overbrengen op het elftal en slaagt hij erin het maximale uit dit seizoen te halen." Sparta, waarbij' de Zeeuwen Je remy de Nooijer en Renzo Roe- meratoe spelen, staat halverwege het seizoen op de vierde plaats in de Jupiler League, met acht pun ten achterstand op koploper FC Dordrecht. Vloet hoopt dat Kruys erin slaagt om Sparta weer terug naar de eredivisie te krijgen. „Want dat is wat we allemaal bij deze club zó graag willen." Kruys komt over van amateurclub IJsselmeervogels, dat aan kop gaat in de zaterdagtak van de Topklas se. De oud-profvoetballer werkte eerder bij SC Cambuur, FC Den Bosch, De Graafschap, FC Dor drecht en FC Volendam. Marinus Dijkhuizen is de nieu we hoofdtrainer van Excelsior. De uit Rotterdam afkomstige club uit de Jupiler League maakte zijn aan stelling gisteren bekend. De 41-ja- rige oud-prof is de opvolger van de Deen Jon Dahl Tomasson, die onlangs overstapte naar eredivisio- nist Roda JC. Bij Excelsior staat onder anderen de uit Wolphaarts- dijk afkomstige Erwin Nuytinck onder contract. Dijkhuizen was tot de jaarwisse ling trainer bij de amateurs van VV De Meern. Hij was als speler in twee periodes actief voor Excel sior. Hij debuteerde namens de Rotterdammers in 1994 en keerde terug in 2005, waarna hij met de Kralingers kampioen werd en naar de eredivisie promoveerde. Van der Weijden eindigde vrij dag bij het olympisch kwalifica tietoernooi als derde op de 3000 meter, achter winnares Ireen Wüst en Antoinette de Jong. Nauta, een andere kanshebster voor een olympisch startbewijs, werd tijdens haar race gehinderd door Linda de Vries. De schaats ster moest daardoor inhouden en verloor snelheid. Nauta kwam uiteindelijk 0,03 seconde tekort ten opzichte van Van der Weij den en diende protest in bij de KNSB. De schaatsbond liet dinsdag middag weten dat Nauta niet tot de absolute wereldtop behoort op de drie kilometer en dat er in dit geval geen sprake is van een 'calamiteit'. Daardoor komt ze niet in aanmerking voor een aanwijsplaats. Bij de behandeling van deze zaak is gekeken naar de prestaties van Nauta tijdens in ternationale schaatswedstrijden van vorig seizoen en dit seizoen. Nauta wist zich maandag in Hee renveen wel op eigen kracht te plaatsen voor de vijf kilometer in Sotsji. „Yvonne wordt gewoon de baan uitgeramd. Iedereen heeft dat kunnen zien", aldus Timmer, die vindt dat Nauta wel tot de we reldtop behoort. „Niet de beste schaatssters gaan nu naar de Spe len. Dat klopt niet." Wat de trainster betreft, komt er een skate-off in januari. „Dat is geen ideale voorbereiding op de Spelen, maar Yvonne verdient een extra kans." Team Liga, dat met het manage- ment.en advocaten de vervolgrou- te bepaalt en naar alle waarschijn lijkheid naar de geschillencom missie stapt, heeft'dubbel belang bij een goede afloop voor Nauta. Mocht zij, op wat voor manier dan ook, alsnog het derde ticket krijgen, dan kan vermoedelijk ook sprintster Thijsje Oenema mee naar de Spelen. Nederland mag met tien schaatssters naar Sotsji. Oenema is nu de elfde vrouw op de lijst. Als Nauta, die vanwege haar deelnamebewijs op de vijf kilometer al bij de boven ste tien vrouwen staat, Van der Weijden van die plek verdringt, dan schuift Oenema (die even eens voor Team Liga rijdt) een plaats op. WIE RIJDT OP WELKE AFSTAND? Groentje om door Hans Leber GRENOBLE - Als in zijn beste cou- reursdagen, zó veel media hebben zich samengepakt rond Michael Schumacher, die in het universi teitsziekenhuis van het Franse Gre noble vecht voor zijn leven. De ge zondheidssituatie van de Duitser is volgens zijn artsen „stabiel maar nog steeds kritiek". Ondertussen tracht het management van de 44-jarige Duitser de toedracht van het skiongeval uit de snelheids sfeer te halen. Artsen van Schumacher door Hans Leber GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Het is ROTTERDAM - Gert Kruys is de nieu: we trainer van Sparta Rotterdam. De 52-jarige Utrechter volgt Adrie Bogers op, die begin december werd ontslagen omdat hij volgens de clubleiding „te weinig passie en beleving" in het spel van de Rotter damse club had kunnen brengen. Arjan van der Laan zat de laatste drie wedstrijden voor de winter stop als interim-hoofdtrainer op de bank. door Thijs Smeenk Gert Kruys, de nieuwe trainer van Sparta. HEERENVEEN - De rel rond de derde Nederlandse startplek op de drie kilometer schaatsen voor vrou wen bij de Olympische Spelen is nog niet ten einde. Schaatsbond KNSB en sportkoepel NOCNSF droegen dinsdag Annouk van der Weijden voor, maar Yvonne Nauta legt zich daar niet bij neer. „Dit is absoluut onrechtvaardig", zei train- ster Marianne Timmer van Team Li ga, die vervolgstappen aankondig de. Nu de Nederlandse deelnemers aan het olympisch schaatstoer nooi bekend zijn, is voor een groot deel duidelijk wie in Sotsji op welke afstand in actie komt. Op sommige afstanden zijn, door de gevolgen van de prestatiema- trix, echter ook nog Nederlandse plekken open. Die worden inge vuld door de mensen die zich ge plaatst hebben, of de plekken wor den opengelaten. Op de 500,1000 en 1500 meter mogen vier Nederlandse mannen en vier vrouwen meedoen. Op de twee langste afstanden, de 5 en 10 kilometer voor mannen en de 3 en 5 kilometer voor vrouwen, heeft Oranje drie startplekken. Mannen. 500 meter: Michel en Ronald Mul der, Jan Smeekens, Stefan Groot huis. 1000 meter: Stefan Groothuis, Mi chel Mulder, Mark Tuitert, Koen Verweij. 1500 meter: Mark Tuitert, Koen Verweij, Stefan Groothuis, Sven Kramer. 5000 meter: Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Jan Blokhuijsen. 10.000 meter: Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Bob de Jong. Ploegachtervolging: Sven Kramer, Jan Blokhuijsen, Koen Verweij, Jor rit Bergsma. Vrouwen. 500 meter: Margot Boer, Laurine van Riessen, Lotte van Beek, Mar rit Leenstra. 1000 meter: Lotte van Beek, Mar rit Leenstra, Ireen Wüst, Margot Boer. 1500 meter: Ireen Wüst, Lotte van Beek, Jorien ter Mors, Marrit Leenstra. 3000 meter: Ireen Wüst, Antoinet te de Jong, Annouk van der Weij den. 5000 meter: Carien Kleibeuker, Ir een Wüst, Yvonne Nauta. Ploegachtervolging: Ireen Wüst, Lotte van Beek, Jorien ter Mors en Marrit Leenstra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30