'TOÖS Hoofdprijswinnaars loterij: „We blijven leven zoals we dat hier altijd al hebben gedaan." 44 Hoe meer loten in 44 Ik moet nu eerst Vrouwenpolder maar weer eens 44 De wereld is nu veranderd. Maar wat dat precies betekent, dat kan ik niet bevatten 2 IN HET NIEUWS POSTCODE LOTERIJ COLOFON Maak iemand abonnee! Zeeland oogst eerste Kanjerprijs PAUL KUSTERS 'toosenhenk.nl C NIEUWJAARSZOEN IK KAN HÉT- T: 088-0139995 VROUWENPOLDER - „Kunnen we straks met het hele dorp naar de miljonairsbeurs", grapten ze in Vrouwenpolder, terwijl presenta tor Gaston Starreveld gisteravond de een na de andere beduusde in woner voor de camera sleepte om die tot miljonair te bombarderen. Presentator Gaston Starreveld van de Nationale Postcode Loterij duwde zeven gezinnen een kar tonnen bord in de handen ten be wijze dat die bedragen van één, twee of drie - en in één geval - zelfs bijna zeven miljoen - op hun bankrekening krijgen bijge schreven. Dat grootste bedrag gaat naar Hans en Suus Soolsma, uitbaters van horeca-etablissement De Lek kerbek op de Veerse Dam, die zes loten hadden gekocht. De win naars van het hoogste bedrag wa ren meteen ook de enigen die al leen wilden praten voor de came ra's van RTL 4, de zender die gis teravond stukje bij beetje prijs gaf wie in de Koningin Beatrixlaan te Vrouwenpolder met de hoofdprij zen mochten gaan slepen. Aan an deren weigerde ze gisteravond elk commentaar. Op die Koningin Beatrixlaan, met als postcode 4354 BK viel gisteren de helft van de hoofdprijs van 42,9 miljoen euro. En omdat maar negen van de ruim twintig straat bewoners loten hadden gekocht, levert hen dat ongeveer een mil joen euro per lot op. De andere helft van de 42,9 mil joen wordt komende zaterdag ver deeld onder de rest van de deelne mers uit Vrouwenpolder, naar ra to van het aantal loten dat ze kochten en het aantal maanden dat ze dit jaar hebben meege speeld. Vrijwel alle nieuwbakken miljo nairs reageerden, nadat ze par does voor de camera waren ge sleept, als in een roes. Maar loan de Baar, die als eerste hoorde dat haar een miljoen ten deel was ge vallen, bleef de nuchterheid zelve. „Wat we met dat geld gaan doen? Dat weet ik niet. In ieder geval gaan we niet verhuizen. We blij ven gewoon in het dorp, en blij ven leven zoals we dat altijd ge daan hebben," Sjaak en Carina Louwerse stop pen een goed deel van hun mil joen in hun droom: „Een mooi nieuw huis bouwen op een mooi stukje grond. Ja, hier in Vrouwen polder natuurlijk." Leen en Monique Schoe, die twee miljoen opstrijken, hebben nu in ieder geval één zorg minder: „On ze dochter studeert in Gent. Dat kunnen we haar nu wat gemakke lijker maken", was het eerste wat Leen Schoe kon bedenken. En ver der? „De wereld is vandaag veran derd. Maar wat dat precies bete kent, dat kan ik niet bevatten." Zelfs toen Jan Louwerse nog niet wist dat de hoofdprijzen in zijn straat zouden vallen, zat hij al stil te genieten op een terras in het dorpscentrum, in de wetenschap dat er in ieder geval een prijsje voor hem in zat. „Maar toen ie mand van de Postcode Loterij ons wegbelde van ons etentje kreeg ik hoe dunner de spoeling. Ik gok op 20 mille per lot met beide benen op de grond zien te komen. het wel een beetje benauwd." Zijn vrouw Ria heeft er nog geen idee van wat ze aanmoet met de twee miljoen die hen ten deel viel. „Ik moet nu eerst weer eens met beide benen op de grond zien te komen." De bekendmaking van de hoofd prijzen maakte gisteravond een einde aan een aantal uren van slo pende spanning. Vroeg in de mid dag meldde de Postcode Loterij al op tv dat de hoofdprijs, het groot ste bedrag ooit, op Vrouwenpol der was gevallen, en dat iedereen uit het dorp zou meedelen, al thans: iedereen met één, en liefst natuurlijk nog meer loten op z'n naam. Maar er waren er ook veel die zich geen illusies hoefden te maken. „M'n dochter zei deze week nog: 'je moet loten kopen, pa'. Nou, we zullen voortaan be ter naar haar moeten luisteren", lacht één van de vele dorpelingen die tegen het eind van de middag samendromden in café-restaurant De Boekanier iets van teleurstel ling weg. Maar zelfs hij deelt in de vreugde. „Als er feest in het dorp is, dan doen we mee." De hele middag al was het in Vrouwenpolder een drukte van belang. In de straten en op de pleintjes groepen inwoners opge wonden samen om van elkaar te horen of, en zo ja met hoeveel lo ten ze aanspraak zouden kunnen maken op de prijzenpot. „Vrouwenpolder telt zo'n 1100 in woners, hooguit 500 gezinnen. Maar misschien zijn er ook win naars in het vakantiepark. En dat is dan weer wat minder, want hoe meer winnaars hoe dunner de spoeling", zegt de man die hoopt straks per lot 20.000 euro te incasseren. Of dat klopt wordt zaterdag bekend, tijdens een feest dat in Vrouwenpolder op touw wordt gezet. Met bekende arties ten als Danny de Munk, Wolter Kroes en Xander de Buisonjé. De Postcodekanjer viel nog nooit in Zeeland- Wel landde eind au gustus 2001 de Zomerkanjer in Oostburg. Loterijdeelnemers met de postcode 4501 wonnen destijds in totaal 10,2 miljoen gulden. Dat werd allerminst gelijkelijk verdeeld. Op postcode 4501 BS viel de Zomerkanjer van 7,5 mil joen gulden. Dat bedrag werd ver deeld onder zeven bewoners. De grootste klapper sleepten Vin cent de Rooy en zijn vriendin Hiï- degard de Hoogd in de wacht. Zij speelden mee met drie loten en waren plotsklaps 1.947.115,38 gul den rijker. Vincent kon er destijds een jongensdroom mee doen uit komen: hij kocht een Porsche 928. De rest van het geld zette hij op de bank, als appeltje voor de dorst. De wijkprijs (heel Oostburg) van 2,7 miljoen gulden werd verdeeld onder de overige dorpelingen die loten hadden gekocht van de Na tionale Postcodeloterij. De winnende postcode werd in 2001 onthuld door Henny Huis man en Caroline Tensen, wat en kele dagen later op televisie te zien was. Meteen nadat woensdag aan het be gin van de middag bekend werd dat de hoofdprijzen van de Postcodelote rij in Vrouwenpolder waren geval len, werd Vrouwenpolder populair op twitter. Een greep uit de vele be richten. Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.ni Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. De krant wordt niet nabezorgd. U ont vangt restitutie-en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl Vrouwenpolder door Henk Postma En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50.-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee i *Voorwaarde is.dat u én de nieuwe abonnee :1 minimaal 6 maanden abonnee blijven. Dorpsbewoner Ria Louwerse (2,2 miljoen) Leen Schoe (2 miljoen) V: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2