m IP Meer tijd voor gemeentelijke energiesubsidie 'Want echt, hier krijg je nou een kick van' WALCHEREN 25 is TW*B®Tïii 'Al heel lang op het verlanglijstje van mijn vrouw* ve re r :n „Oh heerlijk..., al die adrenaline door je lichaam." Mirjam Kemp- kes (37) uit Koudekerke behoorde tot de weinige heldhaftige deelne mers aan de nieuwjaarsduik die met de haren nat uit zee kwam. „Hier word ik nu helemaal blij van", dartelde ze terug het strand op. Van kou had ze geen weet. Maar ze is dan ook al een vetera ne. Mirjam deed gisteren al voor het vierde jaar mee, met de hele familie, dat wil zeggen met haar man, haar zussen en haar broers. Volgend jaar weer. „Want echt, hier krijg je nou een kick van." i Mirjam Kemkes (37) uit Koudeker ke. „le moet er even doorheen, hele maal in het water. Dan kan je daarna ook gewoon op het strand in de wind blijven staan." Voor Floris Pieterse (38) uit Groningen was het de eerste keer dat hij mid den in de winter de zee in. rende, evenals voor zoon Reijer (7). En dat eigenlijk, alleen maar omdat meedoen aan de nieuwjaarsduik 'al heel lang' op het verlanglijstje stond van zijn Vlissingse vrouw Cissy Hallo. Die was in het ge drang wel even zoek geraakt. Mis schien al op weg naar de tent met erwtensoep en warme chocomel. ve- he' eel aat >tic ;ns die us- die en- op De actie duurt nu tot 1 april. De gemeente hoopt daardoor meer aanmeldingen binnen te krijgen. Tot nu toe hebben twaalf perso nen, verenigingen en kerkgenoot schappen een verzoek ingediend. Dat zijn Speelhof Hoogerzael, Pad- ma, wijk Dauwendaele, F.C. Dau- wendaele, De Veste, wijkvereni- ging 't Zand/Stromenwijk, Gere formeerde Kerk Arnemuiden en scouting Lutemgroep. Zij maken kans op tienduizend euro. Middelburg wil in 2050 een ener- gieneutrale gemeente zijn. Dat be tekent dat er de komende jaren veel zuiniger met energie en wa ter moet worden omgesprongen. De gemeente is samen met Kar wei, Delta en Zonnig Zuidwest in juni 2013 een campagne begon nen om inwoners bewust te ma ken van de noodzaak hiervan. Om huizen en gebouwen aan te passen, is veel geld nodig. Eigena*- ren kunnen een deel van de inves teringen terugkrijgen via een sub sidie. Woningeigenaren die ener giebesparingsmaatregelen nemen en met hun woning een zoge naamde labelsprong maken, kun- Wandelen met schaapskudde Schaapsherder Jan Kaljouw wandelt morgen, vrijdag, met zijn kudde van kaas boerderij Schellach naar de stal aan het Laurens Stom- mespad. Wie zin heeft om mee te lopen, mag dat doen. De kudde vertrekt rond 10.30 uur bij Schellach en gaat via de Brigdamseweg, Rooseveltlaan en Europa laan naar de stal, waar men een kijkje mag nemen. Afvalcontainers waaien van stoep De nieuwe afvalcontainers voor de inwoners van de ge meente Veere blijken niet stormbestendig. Al bij een straf windje kan het gebeu ren dat ze van de stoep wor den geblazen, wat nogal wat viezigheid kan geven. De bakken zijn een kwart lich ter dan men in Veere ge wend is. De gemeente meldt op zoek te zijn naar oplossingen. Cursus tekenen en schilderen in bieb Kees van de Wetering uit Burgh-Haamstede begint donderdag 9 januari met een nieuwe teken- en schil dercursus in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De cursus wordt gegeven in blokken van tien weken op de donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in het sou terrain van de Zeeuwse Bi bliotheek. Meer informatie via: www.schilderles.nl of 06-28732739. Lezing I.S.I.S. over reïncarnatie 'Reïncarnatie, een keuze? An ders kiezen rondom leven en dood' is het thema van de maandelijkse lezing van stichting I.S.I.S. op woens dag 8 januari in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De lezing begint om 19.45 uur, de toegang is vrij en er is gelegenheid tot het stel len van vragen. nen vijfduizend euro winnen. Ver enigingen en kerkgenootschap pen die een duurzaam project in dienen dat bijdraagt aan een ener gieneutraal Middelburg, maken kans op een subsidie van tiendui zend euro. Ook in 2014 veel voordeel met de Zorgstroom X-tra past Kijk op www.zorgstroom.nl/ voordeelpas of bel (0118) 684 000 DONDERDAG 2 jANUARI 2014 i terug voor koude zee is- ïi- id- V - 1 Floris Pieterse (38) met zoon Re ijer (7) na hun 'duik'. door Maurits Sep MIDDELBURG - Huiseigenaren, vere nigingen en kerkgenootschappen in Middelburg krijgen meer tijd om zich aan te melden voor subsidie om gebouwen energiezuiniger te maken. De gemeente heeft de ac tie 'Middelburg energieneutraal' met twee maanden verlengd. MIDDELBURG VEERE MIDDELBURG MIDDELBURG Inwoners, verenigingen en kerkgenoot schappen kunnen zich aanmelden tot 1 april 2014 via de site vwvw.middel- burgenergieneutraal.nl. Op deze site staan de actievoorwaarden, tips en an dere nuttige informatie. Dichtbij mensen Zorgstroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25