tube OPRUIMING bij Allévo maakt matches in huishoudelijke hulp Podium Reimerswaal zoekt Vrienden' WINTERSPORT v.a. 198,= v.a. 98,= v.a. 59,= v.a. 59,= Garden Life Style nsnssmxa wtode Acoustic Sunday gaat niet door Op vier plekken op Walcheren ging de massa weer de koude zee in. Met in Vlissingen de meeste debutanten. Vlissmgen NIEUWJAARSDUIK pullovers shirts casual shirts dress kostuums kolberts pantalons vesten jack's v.a. 49,- v.a. 29,= 2 voor 69,= 20% korting 24 WALCHEREN wmm Zat. 11 Jan. Zon. 12 Jan. Allévo deed die bemiddeling hier voor al als sprake was van een in dicatie door de gemeente. Door dat werk nu ook op te pakken voor mensen zonder indicatie, breidt de organisatie haar werkter rein uit. Mensen die door werk, kinderen of sociale verplichtingen de tijd niet hebben voor hun huishou den kunnen bij Allévo aanklop pen. „Wij gaan op zoek naar een hulp, zorgen er voor dat vraag en aanbod op elkaar worden afge stemd", schetst Mary-Ann van der Laan van Allévo de gang van zaken. Dat heeft volgens haar verschillen de voordelen. Mensen hoeven geen cash meer in huis te hebben en hoeven niet zelf meer op zoek naar een hulp. Dat laatste is ook een voordeel voor de hulp zelf. Bo vendien kunnen mensen die deels wel hulp via een indicatie ontvangen dit nu op eenvoudige wijze met bijvoorbeeld een uurtje uitbreiden. Per uur betalen men sen 17 euro. Voor de zorgorganisatie is de uit breiding van het werkterrein een logische stap richting toekomst. De organisatie heeft de kennis en kunde om op dit gebied te bemid delen al jaren in huis en speelt in op de veranderingen in zorg. In de toekomst zullen mensen meer en meer hun zorg zelf gaan inko pen, voorspelt Van der Laan. Helemaal nieuw zijn de stappen van Allévo op de 'reguliere markt' niet. Via Allévo Plus bemiddelt de organisatie ook bij andere activi teiten op het gebied van gezond heid en zorg, zoals bij afspraken voor pedicure en schoonheidsspe cialist. Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 612508 KRUININGEN - Om Podium Rei merswaal te behouden, wordt de stichting 'Vrienden van Podium Reimerswaal' opgericht. De subsidie van de gemeente Rei merswaal aan Podium Reimers waal staat onder druk. Zoals het er nu naar uitziet, stopt deze in 2014. Iemand die 'vriend' wil worden, doet een gift van minimaal 12,50 euro per theaterseizoen. Als tegen prestatie is er de mogelijkheid tot voorinschrijving voor voorstellin gen en mag een presentatieavond voor het nieuwe seizoen met op tredens van een drietal artiesten gratis worden bijgewoond. Te vens ontvangen 'vrienden' een 'Jo ker', een gratis kaartje dat kan worden gebruikt voor een van de 'Tip van Jacques'-voorstellingen'. WESTKAPELLE - De eerste afleve ring van een reeks 'akoestische' muziekzondagen in Café Kasteel van Batavia te Westkapelle gaat komende zondag niet door. Op 5 januari zouden de Acoustic Sundays beginnen met optredens van Kimberley Riemens, The Broodtroosters en De Live Acous tic Sunday-huisband, maar die zijn gisteren afgezegd. De volgen de muziekzondag vindt plaats op 2 februari. VLISSINGEN - Zeker 750 durfals stormden woensdagmiddag op het Vlissings Badstrand massaal de zee in. Maar zo energiek als de massa op de vloedlijn afrende, zo huiverend deinsde die terug toen het water de tenen omspoelde. Slechts weinigen doken kopje on der het water in, vrijwel alle ande re 'helden' hielden het op knie hoogte na droog. Daar was niet al leen het koude zeewater debet aan, maar vooral ook het snijdend windje dat de gevoelstempera tuur op het strand tot tegen het vriespunt naar beneden haalde. De traditionele 'nieuwjaarsduik' in Vlissingen trok daardoor min der kijkers dan de vele duizenden die vorig jaar de boulevard bevolk ten, maar weer wel veel meer deel nemers, en vooral meer nieuwko mers dan ooit. De organisatie had vierhonderd medailles klaarlig gen voor debutanten. Die waren al op toen nog een lange rij men sen stond te wachten om zich te laten inschrijven. Ze krijgen het eremetaal later alsnog in de brie venbus. Ging het vorig jaar in Vlis singen allemaal nog - zoals organi sator Bart Roelse het formuleert - 'op z'n 'janboerenfluitjes', waar door op het Badstrand één grote mensenmassa samendrong, deze keer was sprake van een strakke organisatie, waardoor zowel kij kers als deelnemers volop de ruimte hadden. Behalve in Vlissin gen, waren er op Walcheren ook weer nieuwjaarsduiken bij Dom burg, Vrouwenpolder en Veere. In Vlissingen brachten twee zwemmers voor aanvang de bood schap aan land dat er dit jaar, op 20 juli, voor het eerst na een halve eeuw weer een zwemtocht is over de Westerschelde, van Vlissingen naar Breskens. 10:00-17:00 12:00-17:00 Naast de Albert Heijn XL! Betalen! U kunt met 13 Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Middelburg/Goes Tel: 0118-625440 Durfals deinzen t door Esme Soesman ZIERIKZEE - Allévo, de zorgorganisa tie in de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimers- waal, Schouwen-Düiveland en Tho- len biedt vanaf vandaag onder de naam Allévo Plus huishoudelijke hulp aan voor iedereen in deze ge meenten, De organisatie zorgt dat er matchës tot stand komen tussen cliënten en zelfstandige hulpen en regelt de betaling. www.allevoplus.nl IMOW De honderden deelnemers aan de nieuwjaarsduik in Vlissingen rennen richting water, foto's Izaak Verkeste door Henk Postma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24