Oorpijn ZEEUWS-VLAANDE tot 17.00 uur! Auto in sloot almanak Samenwerkingsverband Uw Nieuwe Toekomst roept Zeeuws-Vlaamse bedrijven op stageplekken aan te bieden. Oliebollen een lucratieve zaak voor de kerk f ^Hoofdprijs miljoen! Maan Leo wekelijks een column in de Pi 31 december Oudejaarstrekking HULST - Een 41-jarige man uit Vo gelwaarde is zondagavond rond zes uur met zijn auto in een sloot beland naast de N290 bij Hulst. Hij is voor medisch onderzoek meegenomen naar het zieken huis. Uit een blaastest op de plaats van het ongeval en een bloedproef in het ziekenhuis bleek dat de man veel te veel alco hol had gedronken. Zijn rijbewijs is daarom ingenomen. De kerstdagen waarnaar de Middel burger zo had uitgekeken, werden tot zijn verdriet verstoord door licha melijke klachten. Die begonnen met keelpijn, verergerden tot verkoud heid en eindigden in oorpijn. Nog steeds voelt zijn hoofd aan als of het gevuld is met watten en dringt geluid in één oor amper bin- nen. Dat merkte zijn vrouw toen hij in de auto de radio wat harder zette bij een nummer van Nick en Simon. Toen tot hem doordrong welke mu ziek gedraaid werd, schroefde hij het volume razendsnel terug, met een verontschuldigend 'ik hoor de helft van wat ik anders hoor'. Zij keek hem meesmuilend aan. „O, en Nick alleen vind je wel leuk?" DINSDAG 31 december 2013 TERNEUZEN - Samenwerkingsver band Uw Nieuwe Toekomst vraagt alle (middel)grote bedrij ven in Zeeuws-Vlaanderen om stageplaatsen beschikbaar te stel len en aan te melden. Die stageplekken moeten jonge ren van buiten de provincie naar de regio halen. Alle bedrijven met meer dan tien werknemers heb ben een brief met het verzoek om stageplaatsen gekregen. Dat zijn er zo'n 250, meldt Jeannette Groe- neveld van Uw Nieuwe Toe komst, waarin bedrijven en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten sa men proberen nieuwe inwoners naar de regio te trekken. „We vra gen ondernemers alle stageplaat sen en afstudeeropdrachten die ze hebben, aan ons door te geven. Vervolgens gaan wij bekijken of we daar geschikte mensen voor kunnen vinden." Het mes snijdt aan twee kanten. Het gaat er immers niet alleen om meer jonge mensen naar Zeeuws-Vlaanderen te halen, maar óók om de beschikbare plek ken in te kunnen vullen. „Bedrij ven hebben steeds meer moeite om aan stagiairs te komen", ver telt Groeneveld. „Terwijl die voor ondernemers heel belangrijk kun nen zijn." Om die reden werkt het initiatief niet concurrerend ten opzichte van bijvoorbeeld de Hogeschool Zeeland, legt Groene veld uit. „Daar hebben ze ook meer vraag naar stagiairs dan aan bod." Uw Nieuwe Toekomst werkt voor het stageproject nauw samen met studentennetwerk Rootzz: een initiatief van jonge Zeeuws-Vla mingen. „We gaan met hen de sta geplaatsen promoten bij opleidin gen in bijvoorbeeld Breda, Rotter dam, Tilburg, Eindhoven en Gent", legt Groeneveld uit. „We denken dat het veel meer gewicht in de schaal legt als jonge mensen dat doen, dan wanneer oudere mensen dat studenten vertellen." Waar nodig wordt meegedacht over huisvesting en vervoer, ver klaart Groeneveld. „We gaan geen complete huizen betalen, maar aan de andere kant mogen zulke factoren geen struikelblok zijn. We kijken hoe we maatwerk kun nen bieden, zoals het laten rijden van een busje als er meerdere per sonen tegelijk vervoer nodig heb ben." Groeneveld hoopt al komend se mester de eerste niet-Zeeuwse studenten bij Zeeuws-Vlaamse bedrijven te kunnen plaatsen. Bedrijven kunnen hun stageplaat sen en afstudeeroprachten aan melden via Rootzz: www.rzvl.nl. TERNEUZEN - Het is nachtwerk, maar wat geeft het. De jaarlijkse oliebollenverkoop levert de Protes tantse Gemeente in Terneuzen jaarlijks zo'n 3500 euro op. Daar willen de kerkgangers best eens wat extra uurtjes de handen voor uit de mouwen steken. Net als voor tal van andere verenigingen en instellingen is de verkoop voor de kerk een behoorlijke bron van inkomsten. „Een oliebol kost ons 10 eurocent en we verkopen ze voor 60 eurocent. In totaal bak ken we er 7500. Dat vraagt om ploegendiensten", aldus vrijwilli ger Piet de Bruijne. Gisteren om 17.00 uur startte de eerste ploeg met bakken in een oude SRV-wa- gen bij de Goede Herderkerk. Daarna startte de nachtploeg, die om 4.00 uur werd afgelost door een derde bakploeg. Vandaag wor den van 10.00 tot 13.00 uur bollen verkocht in de hal van de kerk. Te koop Staatsloterij *T" Tipredactie@pzc.nl door Martijn de Koning fotoCam'ili0s°Tt™etee' <V l r') bakken h"1"*'' CeK Hor!t (nie' Zicbtbaar> maakt het beslaS'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77