winter Boorploeg van de Sluiskiltunnel gekoesterd door be schermvrouwen. 4 2013 IN BEELD e waren beschermvrou wen voor de tunnelbou wers, maar ook gastvrou wen, die met een sponta ne lach en een leuk ge sprekje zorgden voor 'een beetje warmte en een thuisgevoel' bij de voornamelijk Duitse mannen, die vaak weken van huis waren en niets meer hadden dan hun werk en hun hotelkamer. Ze zijn nu nagenoeg alle maal weer vertrokken, alle honderd. Net als boormachine Boorbara trou wens; die is ontmanteld en op trans port gezet naar daar waar-ie vandaan kwam, de fabriek van machinebou wer Herrenknecht in Schwanau. Anika Luteijn begeleidde als beschermvrouw het boren van de noordbuis, 1145 meter lang van oost naar west onder het Kanaal Gent-Ter- neuzen en Jerina Pladdet begeleidde de bouwers bij het boren van de zuid buis, die vanwege een bocht tien me ter langer was. Ze kweten zich tot ie ders tevredenheid van hun opdracht. Het is zwoegen in de sneeuw soms, vooral wanneer je net als deze vrouw in Vlissin- gen met een buggy de bus in moet. Twaalfhonderd man, vijfhonderd strooiwagens en driehonderdvijftig sneeuwschuivers zet Rijkswaterstaat maandagochtend 21 januari in om Nederland op gang te houden, foto Ruben Oreel De beëdiging van gedeputeerde Carla Schönknecht moet over, nadat tijdens de eerste eedaflegging in januari fouten worden gemaakt. Commissaris van de koningin Karla Peijs leest een ver- - keerde formulering voor: die voor een Statenlid. Omdat Schönknecht haar kleindochter op de rechterarm heeft, steekt ze twee vingers van haar linkerhand op. Tenslotte zegt ze ter be vestiging van de eed: Zo waarlijk helpe mij God 'allemachtig' in plaats van 'almachtig', foto Marcel Modde Anika en Jerina door Wout Bareman Jerina Pladdet (I) en Anika Luteijn na aankomst van tunnelboormachine Boorbara na het boren van de zuidbuis. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40