Hoi Sheila, Hai Raymond, 66 Laat ik het er op houden dat ik volgens mijn BMI-index nogal erg klein ben... 26 WALCHEREN KOESTERCHALLENCE Waar beginnen we aan... Nee, ik moet anders begin nen. We gaan het doen! Ik had er graag de woor den 'gewoon even' bijgezet, maar zo simpel is het nu ook weer niet. We moeten aan de bak. Samen, apart en in een groep. Ik vind het prettig dat we bij Koesterchallen- ge kunnen aanhaken, een groep Zeeuws-Vlamingen die sinds sep tember onder professionele bege leiding traint om hetzelfde doel als wij te halen: het beklimmen van de Alpe d'Huez, eind mei. Wij moeten in kortere tijd wor den klaargestoomd, maar ik heb er vertrouwen in dat we elkaar straks op de top van de berg een schouderklopje mogen geven. Eigenlijk vind ik dat jij dat compli mentje nu al verdient. Toen ik eind november min of meer als grap tegen jou zei dat we voor een lezenswaardige rubriek in de PZC over Koesterchallenge eigenlijk zelf moesten meedoen, zei ik dat niet om jou uit je tent te lokken. Maar dat gebeurde dus wel. „Ja, ik moet er aan beginnen. Je hebt ge lijk", klonk het met een diepe zucht. Het bleef niet bij die zucht. Inmiddels heb je sportkleding ge kocht en ben je bij Health Center Bodyline in Terneuzen al een paar weken intensief in touw om uit houdingsvermogen te kweken en kilo's te verliezen. Chapeau! Ik wil door mijn deelname vooral fitter worden. Tot vijfjaar geleden deed ik aan spinning, een uurtje per week. Van lieverlee merkte ik daar de vele voordelen van. Ik voelde mij fitter op mijn werk, stond 's ochtends frisser op en op zaterdag keek ik vaak vreemd op als de scheidsrechter de wedstrijd van 'mijn' Vuufde van Terneuzense Boys affloot. Was het nu echt al klaar? Een wijziging van werkplek gooide vervolgens roet in het eten. En daarna kwam het niet meer goed. Ik voetbal nog steeds, op het zelfde bedenkelijke niveau als des tijds. Maar ik tors weer meer kilo's mee en snak regelmatig naar het allerlaatste fluitsignaal. Dat moet anders, het moet weer zoals toen. En dus onderging ik laatst een fit- heidsteSt, als start van een waar schijnlijk intensieve periode waar in ik meer wil bewegen en bewus ter wil eten. Maar een biertje, een wijntje en een patatje moeten op zijn tijd best kunnen. Maar ik streef ernaar om dat vervolgens weer te compenseren. Als ik aan het einde van de rit ook nog vijf kilo lichter ben en mij zo fit als een hoentje voel, is mijn missie ook zonder het bedwingen van die Hollandse berg in Frankrijk wel geslaagd. Dat kuitenbijtertje zie ik dan maar als een pittig toet je- Succes, je kan het! Raymond Spierpijn Ray, spierpijn. Op plekken waarvan ik tot nu niet wist dat het daar zo'n pijn kon doen. Dat is het resultaat van mijn eerste weken trainen in mijn 'Burn Calory groepje'; mei den en dames die allemaal willen afvallen en in shape geraken. Zij trainen al enkele maanden in tensief en ik loop hopeloos ach ter. Maar, het eerste resultaat is er; na kilometers cardio, roeien en flink bodypumpen drie keer per week zijn er al kilo's af en ik ben, volgens het meetlint, wat strak ker. Maar ik ben er nog lang niet. Hoeveel er af moet? Ha! Heel wat. Hoeveel? Zeg ik niet. En ook niet hoeveel ik nu weeg. Laat ik het er op houden dat ik volgens mijn BMI-index nogal te klein ben... Ik ben eerlijk; ik zegde een paar weken geleden mijn deelname aan de Challenge toe, maar zo van harte was het niet. Ik heb een gloeiende hekel aan sport. De laat ste keer dat ik me er aan waagde, was toen ik nog studeerde, ruim vijftien jaar geleden. Fitness. Het duurde niet lang. Ik was het al snel beu. En ja, toen ging het hard. Ik ging van curvy, naar mol lig, naar ronduit te zwaar. En het bleef een stijgende lijn. Maar nu is er het besef; als ik er nü niet wat aan doe, dan komt het er nooit van. Mijn groepje en jij houden me gemotiveerd en ik heb met al onze lezers duizenden stokken achter de deur. Opgeven is geen optie. Ik ga die berg op, niet als slanke den - ik hou graag nog wat rondingen over -, maar wel vele kilo's lichter. Ik heb er vertrouwen in dat we elkaar straks op de top van de berg een klop op de schouder geven Een paar weken geleden ontmoet te ik voor het eerst Bauke, mijn 'ei gen' trainer. De man van wie ik dacht, dat ik hem intens zou gaan haten. Maar hij doet het zo leuk, pept ons op, hoort begripvol ons geklaag aan over wat we allemaal niet mogen eten en maakt zelfs het wekelijkse weegmoment draaglijk. Hij sleept me door al die sporturen. Maar Ray, ik vind het nog steeds niet leuk, dat spor ten. Jij hebt inmiddels het licht ge zien, je roept vrolijk „ik mag weer!" en staat een kwartier later gutsend van het zweet op de crosstrainer. Bij mij is het nog steeds van te moeten. Laat ik het maar zo zeggen: ik had heel wat meer plezier met aankomen, dan nu met afvallen. Sheila In vijf maanden gaan we helemaal over de top Sheila en Raymond volgen aparte trainingsprogramma's, maar proberen een keer in de week samen te sporten. Uiteindelijk gaan ze samen de alp op. foto's Mark Neelemans PZC-verslaggevers Sheila van Doorsselaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koester challenge. Vanaf januari berichten zij in de wekelijkse rubriek Over de top over hun persoonlijke drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Vandaag geven ze de aftrap. Vanaf januari verschijnt Over de top elke zaterdag in de PZC. Sheila van Doorsselaer Raymond de Frel Toitoitoi!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26