1 Jessie Eikenhout is nieuwe sportambassadeur Yellow cab vaart al in Vlissingen WALCHEREN 25 r-F Nieuwjaarstoernooi w De Noormannen Het (eugdbestuur van v.v. De Noormannen in Westka- pelle houdt vrijdag het Nieuwjaarstoernooi in sport zaal De Bellink. 's Morgens wordt gestart om 9.15 uur en 's middags om 13.30 uur. De arbiters zijn Rob Schrier en Jan Jakobsen. Er zijn in to taal een zestal leiders en 62 deelnemers actief. Snerttoernooi bij Club Jeu de Boules Club Jeu de Boules Middel burg houdt zondag het Hil- dernisseSNERTtoernooi. In de hal op het boulecomplex aan de Koudekerkseweg 135 zijn 19 banen uitgezet. Deel name is alleen voor houders van een wedstrijdlicentie en leden met een clubkaart van CJBM. Aanvang 10.00 uur. Toegang gratis. Computercursussen bij Stichting Welzijn Bij voldoende interesse be ginnen er in januari/ februa ri 2014 weer computercur sussen bij de Stichting Wel zijn Veere. Er wordt onder meer een basiscursus Win dows 7 en een cursus Digita le Fotobewerking aangebo den. Voor meer info en aan melden tel. 0118-583687 of a. wisse@wel zij nveere.nl Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs In De Stenge in Heinkens- zand wordt zaterdag de eer ste Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs van het nieuwe jaar gehouden. De openings tijden zijn van 10.00 tot 15.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,50 en voor kin deren 0,50. Er is een keur aan modeltreinen en -toebe horen en modelauto's. Expo De Kunst van recyclen Zeeland De tentoonstelling De kunst van recyclen Zeeland is van 7 januari tot en met 1 februa ri te zien in dorpshuis Nim- merdor in Grijpskerke. In ja nuari en februari hangen in het dorpshuis tevens natuur foto's van jeugdnatuurclub De Vleermuis uit Grijpsker ke. De maker van het mooi ste werk krijgt een prijs. Fietser mishandeld op Meiveld Een 50-jarige Middelburger is zondagavond rond 21.15 uur op het Meiveldpad par does van zijn fiets geschopt en in zijn maag getrapt. Hij verweerde zich met een vuistslag. De politie zoekt twee daders: circa 17 tot 18 jaar, getinte huid, kort zwart haar, met donkere kleding en witte sportschoenen. Jessie Eikenhout voetbalt bij CTO Amsterdam, een talententeam van Ajax Vrouwen. De 17-jarige Middelburgse maakte in septem ber 2012 haar debuut als interna tional bij het damesteam tot 17 jaar. Jeffrey Telussa was de eerste sport ambassadeur van Middelburg. Hij begon op 6 januari 2011. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ge meente in het stadhuis aan de Markt gaf hij een demonstratie. Hij begon zijn turncarrière bij de Middelburgse T\irn Vereniging (MTV) en ging verder bij GVK (Gymnastiek Vereniging Koude- kerke). Behalve topturner is hij ook blessure-preventietrainer bij de voetbalclub SC Heerenveen. Twee jaar lang zette Telussa zich in om sporten populairder te ma ken, vooral bij de jeugd van Mid delburg. Vrijdag doet hij dat voor het laatst, tijdens het Sport en Spel Winterfestijn. Dat vindt plaats in sporthal De Kruitmolen in Middelburg en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Hij zal jongeren daar kennis laten ma ken met de turnsport. Tijdens het Sport en Spel Winter festijn wordt Jessie Eikenhout offi cieel gepresenteerd als nieuwe sportambassadeur. Samen met Jef frey Telussa geeft zij een sportde- monstratie. Daarmee is de over dracht van het ambassadeurschap symbolisch een feit. Wethouder van sport Saskia Szarafmski is daarbij aanwezig om Jessie Eiken hout welkom te heten. Het Sport en Spel Winterfestijn is georganiseerd door Middelburg in Beweging, Kinderopvang Walche ren, Kinderopvang Koozie en Stichting Welzijn Middelburg (SWM). Alle kinderen tussen 4 en 16 jaar mogen meedoen aan het Sport en Spel Winterfestijn. Deelname kost 2,50 euro per per soon. Voor kinderen die jonger zijn dan 7 jaar, is begeleiding door een volwassene verplicht. Er zijn allerlei sporten en spelen te beoefenen tijdens het evene ment in De Kruitmolen, waaron der bike trial, bumperbal, bowlen, judo en een dansworkshop hip hop. Ook zijn allerlei sportvereni gingen aanwezig. De jongste kin deren kunnen terecht in de knut- selhoek van SWM, spelletjes doen of zich uitleven op een springkus sen. irtoov jsri ioob éi bliarnmy VLISSINGEN - Het bootje heeft de kleuren van de yellow cab, de be kende taxi's die het straatbeeld van New York beheersen. Sinds 2012 vaart de watertaxi in Vlissin gen. De taxi zorgt voor vervoer van het excentrisch gelegen NS-sta- tion en de aanlegplaats van de Fast Ferry naar het centrum van de stad. Dit jaar was de watertaxi van eind maart tot eind oktober in de vaart. In het gele bootje is plaats voor maximaal elf personen. De boot legt aan bij het station, de Hoge school Zeeland, en het Dokje van Perry/Centrum. Bezoekers kun nen kiezen tussen een enkele of een rondvaart. Ook komend jaar zal de watertaxi weer gaan varen. Het idee voor een watertaxi tus sen Terneuzen en Gent werd een jaar geleden geopperd door Groen- Links in Provinciale Staten. Maar dit plan kwam tot nu toe niet tot ontwikkeling. DINSDAG 31 DECEMBER 2013 WESTKAPELLE MIDDELBURG VEERE HEINKENSZAND GRIJPSKERKE MIDDELBURG door Maurits Sep MIDDELBURG - Voetbalster Jessie Ei kenhout is de nieuwe sportambas sadeur van Middelburg. De jeugd- international volgt turner Jeffrey Telussa op, die zich twee jaar lang inzette om het sporten door jonge ren te promoten. Voetbalster volgt turner Jeffrey Telussa op als promotor van sporten door jongeren in Middelburg. Paul van Kerkhoven en Carel Peterson (rechts) op de steiger aan het Veerse Meer. foto Ruben Oreel De watertaxi vaart sinds 2012 in Vlissingen. foto Lex de Meester www.watertaxi-vlissingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25