PvdA-dissidenten pakken geld mee Jax j g^at te j brievenbussen valt mee HLRQE optiek i 4 ScliadC aan brieven en Zware mishandeling bij straatroof in Vlissingen 24 WALCHEREN WATERTAXI Dit voorjaar gaat begint een taxi-onderneming haar activiteiten: boot op afroep op het Veerse Meer. gesloten: 20-12 t/m 4-1 ER De fractiekas wordt gevoed door enerzijds het landelijke PvdA- hoofdbestuur en anderzijds uit vrijwillige bijdragen van de frac tieleden, die dat uit hun honora rium betalen. Marlize Laport legt desgevraagd uit dat er kosten uit worden betaald voor scholing, ver voer bij werkbezoeken, bijdragen aan goede doelen, acties en nog zo wat kosten die regelmatig op het pad van de fractieleden ko men. „Er wordt ook wel eens een bloemetje uit betaald of een fruit mand. De belangrijkste bestem ming is echter de verkiezingscam pagne. Er worden specifiek Goese folders en acties uit betaald." Nog voordat de ledenvergadering de kieslijst had vastgesteld, trok ken fractievoorzitter Henk Hoo- gerland en wethouder Jan de Poot- er zich terug. Hoogerland omdat hij niet tevreden was met een vijf de plaats en De Pooter om per soonlijke redenen. In de Stem ming verdwenen ook Marian van Heugten en Leen van Zon van de lijst. Hans de Jonge, die al op een onverkiesbare plaats stond, sloot zich aan bij het groepje dat later samen de Partij voor Goes zou gaan vormen. Maar dat gebeurde niet eerder dan dat de vier van de lijst ver-' Het geeft weer zo'n akelig beeld van de politiek. Ik schaam me gewoon dwénen fractieleden een deel van het geld terug eisten dat zij de af gelopen jaren in de fractiepot heb ben gestort. De eis was 1000 euro de man, maar het werden er 700 per persoon. „Er is flink over ver gaderd in de fractie en alleen Jan de Pooter en ikzelf waren tegen, de vier anderen stemden voor. Als penningmeester voelde ik mij sterk onder druk gezet." Kort nadat het geld was uitge keerd, maakten Hoogerland, Van Heugten, De Jonge en Van Zon be kend niet langer deel uit te ma ken van de PvdA-fractie. Zij gaan verder in de raad onder de naam Partij voor Goes en zullen als zo danig ook aan de gemeenteraads verkiezingen deelnemen in maart. Laport: „Het meest beschamend vind ik het tijdpad; eerst het geld veiligstellen en dan opstappen. Het bevestigt het beeld dat veel mensen van politici hebben en dat is niet goed. We willen ten slotte allemaal hetzelfde: het bes te voor Goes. Althans, dat hoop ik toch." Een flink deel van de fractiepot van de PvdA zal nu worden be steed aan de verkiezingscampag ne, maar niet die van de PvdA Goes. Afdelingsvoorzitter Wiert Omta, lijsttrekker, vertelt dat hij zich er niet mee heeft willen be moeien. „De fractievergaderingen waarin dat besproken is, heb ik niet bijgewoond. Het is waar dat de fractieleden zelf geld storten in die pot. Dat is een afspraak die altijd al gold. Van wie dat geld is, als het eenmaal in die pot zit, daar kun je over discussiëren. In dit geval is kennelijk besloten dat het van de fractieleden blijft." Henk Hoogerland spreekt tegen dat de ontrekking van middelen iets te maken heeft met de vor ming van de Partij voor Goes. „We hadden veel geld in kas en ik heb voorgesteld om dat aan een goed doel te schenken. Dat ging niet door en toen is besloten dat degenen die dat wilden, zelf een bedrag aan een goed doel konden schenken. Dat is nog niet ge beurd, want de ontwikkelingen hebben ons ingehaald. Nu we met de Partij voor Goes van start zijn gegaan, zijn er allerlei onkosten, die ook betaald moeten worden. Daar gebruiken we het voor." veere - Per watertaxi van de cam ping over het Veerse Meer naar een restaurant: dat kan per vrij dag 18 april. Dan beginnen Paul van Kerkhoven en Carel Peterson hun nieuwe taxi-onderneming op het Veerse Meer: vervoer per boot op afroep. Vervoer naar een van de eilandjes kan ook, desgewenst met pick nickmand van een horeca-onder- nemer. Watertaxi Veere wil allerhande ar rangementen aanbieden met ho tels, restaurants en logies rond het Veerse Meer. En wellicht ook met de Noord-Beveland Express, de gratis bus die 's zomers over Noord-Beveland toert, en taxibe drijven aan de wal. Van Kerkhoven: „Wij zoeken sa menwerking. We willen niemand in het vaarwater zitten. Zo ne men we ook geen fietsen mee; daar zijn de fietspontjes voor. Rol stoelen is nog lastig. Maar een rol- lator kan wel." Het idee voor de watertaxi kwam over tafel bij de Campveerse To ren. „We zaten te eten en moes ten nog naar Kamperland. Dan kijk je over het Veerse Meer en denk je: waarom kan dat niet rechtstreeks", vertelt Van Kerkho ven. Beiden waren ze onderne mers in groen: Van Kerkhoven als Dan kijk je over het Veerse Meer en denk je: waarom kan dat niet rechtstreeks adviseur in natuurbeheer en Peter son als eigenaar van een hove niersbedrijf. Hun voorliefde voor de watersport hebben ze ook gemeen. De watertaxi is groten deels liefhebberij, vertelt Peter son: „We hoeven er niet van te eten. We hebben ons inkomen. Als het de kosten maar opbrengt." Van Kerkhoven heeft er zin: „Wat is er nou mooier dan zo je hobby te bedrijven. Het zijn ook geen rondjes rond de kerk die je maakt." De standplaats van de taxi wordt de rondvaartsteiger naast de Campveerse Toren in Veere. Maar in principe vaart Van Kerkhoven straks dagelijks vanaf 11.00 uur van en naar elke steiger. Ook de privésteigers van de oeverbewo ners en aan het Kanaal door Wal cheren. Peterson staat vanaf de zo mer ook aan het roer. „We den ken tegen die tijd met twee boten te varen." De tarieven worden nog nader bepaald. Er wordt gere kend in zones. Veere-Kamperland heen en weer komt op 7 euro, schatten de ondernemers. „Vaar- tijd speelt een rol. Daarom gaan we ook niet door de Zandkreek- sluizen." De tarieven en boeking sinformatie verschijnen volgende maand op www.watertaxi- veere.nl. De watertaxi moet nog worden gekocht. Geen probleem in de hui dige markt, weet het duo: er staat heel veel te koop. Het wordt een kajuitjacht of een vlet met een huif over het dek voor natte da gen. Aanvankelijk is onderzocht of de watertaxi ook duurzaam elektrisch aangedreven kon func tioneren, maar dat bleek te kost baar. „Het is gek dat dat bij boten nog zo weinig ontwikkeld is", vindt Peterson. Havens zijn ook niet toe gerust om elektrische boten op te laden. De oplaadpalen voor elek trische auto's staan doorgaans te ver aan de wal. Twee brievenbussen in Vlissin gen werden zaterdagavond in brand gestoken. De ene aan Wes- terzicht, de andere aan het nabij gelegen Marnixplein in West-Sou burg. In beide gevallen werd het vuur gedoofd door er water in te gooien. Dat deed het ergste ver moeden voor de post die erin zat. Maar dat valt dus erg mee. „De brievenbussen konden zondag ge woon gebruikt worden en zijn zondagavond ook volgens schema geleegd", zei woordvoerster Han- ne Kluck gisteren. „De bussen wa ren niet onbruikbaar." Bovendien bleek de post ook nog in goede staat. „We hebben con tact gehad met een bedrijf dat heeft bekeken of de brieven ge droogd moesten worden. Maar wat bleek: enkele stukken waren wel nat, maar het was niet nodig ze te drogen. Alle post is in ande re bussen gestoken en verwerkt. Misschien dat enkele mensen wel een envelop krijgen die wat meer gerimpeld is door het vocht." 10 VLISSINGEN - Op de Hellingbaan in Vlissingen is afgelopen week end een 40-jarige Goesenaar ern stig mishandeld en beroofd van zijn telefoon. Twee van zijn ken nissen, een man (29) en vrouw (20), kregen klappen in het ge zicht. Vier mannen voerden de aanval uit na een woordenwisse ling. Dat gebeurde zaterdag om 05.30 uur in de ochtend. De poli tie maakte dit pas gisteren be kend. Anderhalf uur na de mis handeling werd op de Koudekerk- seweg één verdachte aangehou den: een 30-jarige Middelburger. De beroofde Goesenaar werd door drie man geschopt na tegen de grond te zijn gewerkt. Hij liep wonden op in zijn gezicht, pijnlij ke ribben en een snee in zijn arm. Executieverkoop Dl water op Veerse Meer door Mieke van der Jagt GOES - De vier fractieleden van de PvdA in Goes, die een éigen partij zijn begonnen uit onvrede over de rangschikking van de kieslijst, heb ben 2800 euro uit de fractiekas meegenomen. Fractiepenningmées- ter Marlize Laport wil het gerucht dat in Goes rondzingt, maar met grote tegenzin bevestigen. „Het is waar, maar het geeft weer zo'n ake lig beeld van de politiek. Ik schaam me gewoon." Marlize Laport door Claudia Sondervan Paul van Kerkhoven door Maurits Sep VLISSINGEN - Post NL had het zelf eigenlijk ook erger verwacht, maar de schade aan zowel de in brand gestoken brievenbussen als aan de post die erin zat, valt erg mee. WALSTRAAT - VLISSINGEN - WWW.TILROE.NL Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24