Zaamslag op rand van uitschakeling bij soccer Ingrid IJsebaert is toe aan nieuwe uitdagingen Arends wint met Van Overmeeren volleybaltoernooi. ^wn. cnnnT Het Axelse tweetal rechtte de rug, kroop dichterbij en wist na een boeiende inhaalrace de achter stand om te buigen in winst. Het duo van Voorwaarts kwam met nog twee minuten op de klok voor het eerst op gelijke hoogte (14-14) en trok terwijl de secon den wegtikten de eindsprint met succes door. Lennart Arends had met twee uitstekende blokkerin gen een belangrijk aandeel in de zege, die met 19-15 zijn beslag kreeg. „We hebben het beste tot het laatst bewaard", grijnsde Tom my van Overmeeren, die sprak van een erg sterk bezet toernooi. „Dit was het beste niveau van alle jaren. Elke poulewedstrijd was heel spannend." Dat kwam mede door de inbreng van spelers uit Brabant en België, die de weg naar Hulst hadden ge vonden. Verliezend finalist Maar ten Hamers had vrijdagavond met zijn team Triade/VCT (twee de divisie) nog meegedaan aan het Brabants kampioenschap en sloot een druk bezet volleybal- weekeinde zaterdagavond na het evenement in Hulst in Zuiddorpe af met een oliebollentoernooi bij De Sterre. Die club leverde weer veel deelne mers aan het duovolleybaltoer nooi. Bij de vrouwen stond er geen maat op Kim de Booy en Heidi Baert (De Sterre), die het toernooi voor de derde opeenvol gende keer op hun naam schre ven. Het winnende koppel won in de poule alle vijf wedstrijden met veel machtsvertoon. Vijf duels van tien minuten leverden niet alleen een indrukwekkend setsaldo (122-51) op, maar ook de grootste uitslag van de dag. Het Brabantse tweetal Linda van Baal en Hannah Flier moest er met 27-9 aan geloven. In de eindstrijd werd in een Zuid dorps onderonsje met Kim van Zuidland en Stephanie Herman vroeg het verschil gemaakt. Nadat het eerder in de poule 20-11 in het voordeel van Baert/De Booy was geworden, werd het na 9-5 en 13-7 uiteindelijk 20-13. Voor Kim de Booy was dat een verrassing. „We zijn tien, vijftien jaar ouder." Verliezend finalist Kim van Zuid land had de tweede plaats ingecal culeerd. „Wanneer speel ik nou nog eens? Ik raak twee keer per jaar een bal aan." De strijd bij de gemengde teams was een Brabantse aangelegen heid. Voormalig Sassenaar Terry van Dijk keerde met Baukje Coor- ens met de winst naar Breda te rug. Trainer Hubert van den Hemel had zijn beste soccerspelers Jordy Bakker en Mario de Fouw ge spaard. Hij rekende op andere spe lers binnen zijn selectie, maar dat vertrouwen werd beschaamd. „Met dit team behoor je je recht streeks te plaatsen voor de finale dag." Het pakte' anders uit, want de ploeg speelde stroef en onsamen hangend. Er werd slechts één wed strijd gewonnen (1-0 tegen Groe- de). Tegen FC Axel werd nog met 1-1 gelijk gespeeld, maar er werd verloren van Steen (1-0) en Schoondijke (2-0). Die laatste ploeg overtuigde door alle wed strijden te winnen. Bij Terneuzen had men niets aan het toeval overgelaten.. De win naar van de laatste editie ver scheen nagenoeg met zijn sterk ste ploeg. „Wij moeten spelers te leurstellen, want de meesten wil len graag meedoen", gaf teamlei der Fons Baart de concurrentie strijd binnen de selectie voor het soccer aan. Baart verving als coach trainer Henk Ottens, die komende zater dag wel van de partij is. Terneu zen, opnieuw favoriet voor de toernooiwinst, begon met een 12-1-zege op Terhole, waarna ach tereenvolgens Oostburg (7-0), Breskens (3-0) en Hulsterloo (3-1) opzij werden gezet. In poule 1 maakte RIA W in de eerste duels een sterke indruk. Can Kiran eiste met sterke indivi duele acties een hoofdrol op. Hier na stuitte RIA op Terneuzense Boys, dat met nipte overwinnin gen tegen Corn Boys (2-1) en Spui (1-0) een moeizame start had. De jonge Terneuzense ploeg, met uit zondering van Evert Jan van Op- dorp, liet met een 5-1-zege tegen de zondag-vierdeklasser uit West- dorpe zien tot een gevaarlijke out sider voor de toernooiwinst te be horen. Ook in de laatste poule wedstrijd bleef Terneuzense Boys ongeslagen dankzij een 3-0-winst op Hoek 2, dat werd uitgeschakeld voor de eindronde. Terneuzense Boys, RIA W., Corn Boys (allen poule 1), Terneuzen, Hulsterloo, Breskens (poule 2), Schoondijke, FC Axel en Steen (poule 3) plaatsten zich recht streeks voor de eindronde van het Fast soccertoernooi op zaterdag 4 januari. Timon van der Hooft van Terneu zen werd met acht doelpunten topscorer van de dag, gevolgd door teamgenoot Jarno Waebeke en Yassine Benali (Schoondijke) met zes treffers. Vandaag is het vanaf 19.00 uur in poule 4 de beurt aan RCS, Honte- nisse, Aardenburg, Biervliet en Sluiskil. IJsebaert vindt dat ze aan wedstrij den over langere afstand dan die van de marathon (42.195 kilome ter) toe is. Bovendien beleeft de Zeeuws-Vlaamse atlete er behoor lijk veel plezier aan. „Ik kan me er behoorlijk in uitleven. Gelet op mijn leeftijd heb ik het wel gehad met die kortere afstanden. Natuur lijk moet je die blijven lopen als training en vooral ook om snel heid op te doen", vertelde IJse baert zaterdag in Axel. Ze stond nog na te glunderen van de overwinning in de Bosmara- thon een week eerder. „Dat was heel zwaar, maar ik ben er tevre den over", zei IJsebaert. Dat het behoorlijk lastig was in Aalter blijkt wel uit de tijd die ze daar liep: 3-52-56. Ter vergelijking: de marathon van Zeeuws-Vlaan deren won ze in een tijd van 3.19.27, ruim een half uur sneller dus. De Eindejaarscross in Axel was voor IJsebaeert in elk geval een prima training. „Ik kijk alweer uit naar nieuwe uitdagingen." Bij de mannen werd de wedstrijd gedomineerd door een drietal, te weten de Zeeuws-Vlamingen Ben ny Thuy, Erwin van den Broeke en de Belg Mattie Buysse. De laat ste deed volop kopwerk en na am per vier kilometer ging hij op avontuur. „En toen was hij niet meer te houden voor ons. Hij is een terechte winnaar", oordeelde Thuy die tweede werd. Michael den Hamer (Hoek) en Ca thy Poppe (Terneuzen) wonnen de middenafstand en Myrthe de Zeeuw (Terneuzen) de korte loop. De wedstrijd van de Zeeuws-Vlaamse scheidsrechters- vereniging is nog altijd in trek bij de lopers. Zaterdag waren er zo'n 280 deelnemers en dat was een re cord. Axels tweetal recht de rug door Peter van Kouteren HULST - De vijfde editie van het duovolleybaltoernooi in Hulst kreeg zaterdag bij de mannen een verrassende ontknoping. Het twee tal Tommy van Overmeeren/Lennart Arends was met de hakken over de sloot in de finale gekomen, en keek in de eind strijd tegen Joost Lammerts en Maarten Hamers vlot tegen een 8-3-achterstand aan, maar won wel. Mm ae uooy (recntsj neen een sterk blok bij een aanval via Kim Zuidland (witte broek). Links kijkt Stephanie Herman toe. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Zaterdag-eersteklas ser Zaamslag balanceert op de rand van uitschakeling bij het 28e Fast indoorsoccertoernooi. De fina list van 2012 eindigde zaterdag in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen als vierde in de poule en is daarmee nog niet zeker van plaatsing voor de eindronde. De beste nummer vier gaat samen met de eerste drie van de vijf pou les door naar de finale. Deze week worden nog twee poules afge werkt. door Wim de Vos AXEL - Eerder dit jaar won Ingrid IJsebaert de marathon van Zeeuws-Vlaanderen en vorige week ging de 47-jarige Hulsterse at lete op herhaling bij de Bosmara- thon in het Belgische Aalter. IJse baert wil nu echter het roer om gooien en zich meer gaan toeleg gen op wedstrijden met nog lange re afstanden. Zaterdag liep ze de Eindejaarscross in het Axelse Bos als training en zegevierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53