Ministerie matigt betaling bestuurders HALVE PRUS! DELSCHER ZEELAND 15 Koptische Kerk Kapelle wordt vandaag ingewijd Crowdfiinding voor teelten en de voedselbank Voor de dagelijks provinciebe stuurders komt dat neer op een jaarlijkse vergoeding die varieert van 344 tot 717 euro. Voor de Sta tenleden is dat een bedrag van 93 tot 194 euro. De vaste ambtstoelage en 'overige ambstkosten' van de commissaris van de koning zijn niet geïn dexeerd en lopen uiteen van 1121 tot 1647 euro per jaar. De bezoldiging van de commissa ris van de koning en de gedepu teerden stijgt niet. Per 1 april 2009 zijn die vastgesteld op maande lijks respectievelijk 10.325 en 7899 euro. Daar bovenop komt een ein dejaarsuitkering van 8,3 procent. Of volgend jaar ook het salaris van de leden van Provinciale Sta ten wordt bevroren, is nog ondui delijk. Het indexcijfer van de over heid scao wordt doorgaans in sep tember berekend op basis van in formatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Die cijfers zijn nog niet bekend, zo blijkt uit een brief van het ministerie van Bin nenlandse Zaken aan de provin cies. Dit houdt in dat de Statenle den het voorlopig moeten doen met de 13.116 euro die ze ook in 2013 op jaarbasis kregen uitbe taald voor hun bestuurswerk. Daarnaast krijgen de Statenleden een tegemoetkoming in de kosten van hun zorgpremie van 203 euro per jaar. De betalingen aan de commissa ris van de koning liggen vast in een arbeidsvoorwaardenovereen komst die in 2007 is ingegaan en op 31 december 2010 afliep. Tot dusver blijft deze overeenkomst van kracht. Het bedehuis was tot september van dit jaar in gebruik bij de Gere formeerde Kerk van Kapelle, die is opgegaan in de PKN-gemeente Biezelinge. Deze houdt diensten in de onlangs geheel gerenoveer de Mozeskerk. De Ontmoetingskerk krijgt van daag tijdens de plechtige inwij dingsmis de naam Heilige Maria Sint Arsenius Kerk. Het wordt het eerste bedehuis in Zeeland van de Koptische Orthodoxe kerk. Bis schop Arseny is verantwoordelijk voor alle Koptische geloofsge meenschappen in Nederland. De Koptische gemeenschap in Zeeland telt 25 tot 30 gezinnen. Aanvankelijk had deze belangstel ling voor de Petruskerk in Vlissin- gen, maar uiteindelijk werd geko zen voor de kerk in'Kapelle. Het voorlopige koopcontract werd ge tekend in de week nadat in de Ontmoetingskerk de laatste pro testantse dienst was gehouden. Zodoende was er meteen een nieuwe bestemming gevonden voor dit kerkgebouw. men en nummers erop, op een boerenwagen naar Ouwerkerk ge bracht. Er was een groot gat gegra ven en op bepaalde afstand van el kaar werden ze erin neergezet. Als er een familielid bij was van iemand die werd begraven dan mocht die er niet bij zijn." Drie graven blijven dus leeg, ont dekt de gemeente bijna zestig jaar later. Sabine Nouwens: „In de ge meentelijke administratie ston den die geregistreerd als ramp slachtoffer maar waarschijnlijk stond die 'R' voor reservegraf." Er is nog iets wat steekt. De kran tenartikelen van destijds reppen ook over een onbekend slachtof fer dat in Nieuwerkerk begraven zou liggen. „Maar daar hebben we totaal geen documentatie van. Ei genlijk hoop ik dat er vanuit de sa menleving iets komt, want aan al leen een krantenartikel waarin staat dat er iemand begraven ligt hebben we niet zoveel. We moe ten meer aanleiding hebben om bijvoorbeeld een grondradaron- derzoek te doen. Als mensen zich door de situatie in Ouwerkerk din gen gaan herinneren zou het fijn zijn als ze zich melden." Deze keer is het geld bestemd voor de uitbreiding van de diver se teelten. Een deel van die oogst zal naar de Voedselbank Walche ren gaan. Ook wordt een duurza me kas gebouwd en wordt er een loods gebouwd voor de zorgboer derij. Daar zullen ook jongeren smaakonderwijs krijgen. Geïnteresseerden kunnen certifi caten kopen van 1000 euro. Dit be drag wordt terugbetaald in vijf jaar en daarbovenop komt 10 pro cent rente. De rente wordt uitge keerd in natura. Dat wil zeggen dat met de rente boodschappen in de winkel, groentetassen of diners die op 't Hof Welgelegen worden gehou den, betaald kunnen worden, 't Hof Welgelegen zal maandelijks pakketten groente aan de voedsel bank doneren. De Voedselbank Walcheren heeft circa driehon derd klanten. SLECHTS ÉÉN WEEK MAANDAG 30 DEC£MBER 2013 OitHJT Dt» STAOSCUNISOtHÏN tX AKUMtHt HOgAAEPlAATSEN door Marcel Modde MlDDELBURC - De onkostenvergoe ding voor gedeputeerden en Sta tenleden wordt per 1 januari met 2,4 procent verhoogd. KAPELLE - De Ontmoetingskerk in Kapelle wordt vandaag door de Koptische bisschop Arseny inge wijd. De plechtigheid, die twee tot drie uur duurt, begint om 10.00 uur. Dat is meegedeeld door Bosh- ra Malak, penningmeester van de Koptisch Orthodoxe Kerk Kapelle. «H-. - «M rf n >-- Km r-.-.ï.7. Wim en Riet Kuijper bij de begraafplaats van Ouwerkerk. „Het hele dorp wist dat er een onbekende vrouw lag begraven." foto Dirk Jan Gjeltema MIDDELBURG - 't Hof Welgelegen in Middelburg gaat weer crowdfun- den. Twee jaar geleden werd het geld dat opgehaald werd met de crowdfunding besteed aan investe ringen in het bedrijf. 16 juni 1954. De onbekende vrouw wordt begraven in Ouwerkerk. Definitief ontwerp van de begraafplaats. In het zwarte gedeelte het ingete- foto Privécollectie familie Kuijper kende graf van de onbekende vrouw, foto Gemeente Enschede U*/, -«.W. .Wmv Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41