20 CONSUMENT Mr. Proper Rugzakken saai? Welnee. De nieuwste modellen zijn handig, hip en superveelzijdig. e'igendon ptt post e hebben de laatste tijd heel wat tassen- trends voorbij zien komen. Van XL-shop- pers tot piep kleine clutches en alles daartussenin. En nu is de rugzak terug. Hoewel, de eerlijkheid gebiedt: eigenlijk is hij nooit helemaal weggeweest. Zelfs mo demerken als Hermès en Chanel heb ben tegenwoordig een kek modelletje in de collectie. Een beetje designer backpack doet al snel duizenden eu ro's. Dat is niet voor gewone sterve lingen weggelegd. De tassen op deze pagina zijn dat over het algemeen wel. En als je echt een bijzondere rug zak wilt, maak je die natuurlijk zelf. Op sites als Etsy en DaWanda is vol op inspiratie te vinden. Of check bij gaand instapmodel van modedocente en -vormgever Désirée Jonkers. ZELF MAKEN? EITJE! PROEFWERK vu. Mr. jprpper Q slecht 0 redelijk 0 goed te hechten. Mr. Proper trekt moei teloos een glimmend, geurend spoor door het huis. Als Mr. Pro per wijn zou zijn, was de afdronk 'groene zeep'. Dit mooie verhaal stopt abrupt bij kalkaanslag, zwar te strepen en ruwere vette opper vlakten. Dan moet er minimaal een schuurspons aan te pas ko men. Maar kalkaanslag verwijde ren, dat kan onze krachtpatser niet. Daarvoor heb je een speciale kalkverwijderaar nodig. Mr. Pro per is een goede, zuinige allesrei- niger. Maar een legendarisch won dermiddel? Dat bestaat niet. Een schoon huis is in feite simpel: niet al te vuil laten worden! kende oorring staat voor schitte rend, zijn smetteloze witte t-shirt voor zuiverheid en die spierbun dels moeten hem associëren met kracht. Zijn naam wisselt per land: zo gaat hij onder anderen als Don Limpio, Maestro Lindo en Flash door het leven. Mr. Proper is een vloeibare gel-achtige allesreiniger met 'drie krachtige ingrediënten' waarmee ook Nederland moet worden vero verd. Het spul is namelijk al in 25 landen te koop. 'Mr. Proper heeft alles in huis om het hart van en een plaats in het Nederlandse huishouden te veroveren', meldt het begeleidend schrijven bij on ze proefflacon. Daar gaan we thuis maar eens mee aan de slag. Wat als eerste opvalt, is de onge looflijke zuinigheid van Mr. Pro per. Met één druppeltje op een mi- crovezeldoekje maak je gemakke lijk je glazen kookplaat schoon. En daarmee haal je de roestvrijsta len spoelbak, mits niet te vuil, óók nog wel. Door die hoge con centratie gebruik je minder water, propageert Mr. Proper. De flacons kunnen klein zijn, dat scheelt in de transportkosten. En: het spul werkt ook in koud water. Leve het milieu. Toegegeven, wie met een emmertje sop aan de gang wil, hoeft maar één keer in de fla con te knijpen. De doseerdop re gelt de hoeveelheid. Voor vloeren, deuren, wastafels, aanrecht en an dere gladde oppervlakten is het middel prima. Hoe gladder, hoe minder kans nieuw vuil krijgt om De 'legendarische schoon- maakpionier Mr. Proper' is volgens de reclameslo gans 'eindelijk in Neder- 11". Overal in de schappen, van Kruidvat tot Albert Heijn, grijnst een zelfverzekerd kaal mannetje met oorbel ons aan: Mr. Proper in hoogsteigen persoon. Zijn irrita tiefactor is, zoals het een schoon maak- of wasmiddel vaak be taamt, hoog genoeg om onze inte resse te wekken. Mr. Proper, die sinds 1958 als mr. Clean te koop is in de VS, pio niert volgens de fabrikant 'al de cennia op schoonmaakgebied'. Over dat kale mannetje als beeld merk is goed nagedacht. Zijn blin- je tussen Hang maar door Janice Deul foto's PR I Zelfmaakrugzak in safaristijl: ontwerp en uitvoering Désirée Jonkers, www.art-of-couture.com Nodig: stof voor de tas (90 x 45 cm) en voor het overslagflapje (20 x 16 cm), 2 x 180 cm koord, 2x D-ring, 4 cm klittenband. Werkwijze: vouw de grootste lap stof dubbel in de lengte. Stik de ran den dicht. Laat 6 cm open vanaf de ingang, voor de tunneltjes voor het het overslagflapje af, zet het klittenbandje vast en stik de onder één zijde vast (7 cm vanaf de opening). Bevestig het hechtstrip- de opening) en maak voor de D-ringen korte bandjes die de zijnaden zet in de hoek van de bodem. Het koord gaat met 2 halve banen door de tunnel; links in links uit en rechts in rechts uit. Trek de koorden door en het zijn draagbanden die je vastknoopt aan de D-ringen. Naai de tunnels dicht. 1. Glitterrugzak in imitatieleer, ka toen en polyester, 599,95 euro, Friis Company 2. Handbeschilderde rugzak met verfspetters, 489 euro, Vlieger Vandam 3. Rugzak in leer met ritsen en studs, 39,95 euro, Sacha 4. Rugzak in Schotse ruit, 115 euro, www.hackett.com 5. Polyester rugzak met voorvak en rits, 17,50 euro, www.zuzzenzo.nl 6. Rood-leren rugzak met pistoolre liëf, 499 euro, Vlieger Vandam 7. Gestreepte rugzak met leren de tails 75 euro, Eastpack 8. Handgemaakte rugzak in Schotse tweed, 160 euro, Breagha via www.dawanda.com 9. Waterbestendige Leopard At- tack-rugzak met laptopvak, 65 eu ro, www.breakingrocks.com. Mr. Proper vloeibare gel, 400-600 ml. Adviesprijs, 1,99-3,69 euro. door Anja van den Akker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20