r Veelzijdig Turkije Negenjarige Amira wint Holland's Got Talent miljoen! Eenderde van de fysiotherapeuten overweegt soms de praktijk te sluiten. Er is grote onvrede over de vergoedingen. f ^Hoofdprijs Te koop tot morgen 17.00 uur! Tuitert moet de 1500 meter winnen 31 december Oudejaarstrekking AMERSFOORT - De nood onder fy siotherapeuten is hoog. De vergoe dingen van de zorgverzekeraars zijn te laag, stellen ze, en het aan tal klanten neemt af. Fysiothera peuten merken dat geld steeds va ker een obstakel vormt. Dat blijkt uit een enquête van Motivaction onder bijna 5000 fysiotherapeu ten in opdracht van het Konink lijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie (KNGF). Eenderde zegt weieens te overwe gen te stoppen. Meer dan de helft (55 procent) vindt dat de vergoe dingen te laag zijn om uit de kos ten te komen. Een hoger percenta ge (88 procent) ziet de kosten stij gen maar het inkomen dalen om dat de vergoedingen de laatste ja ren niet zijn verhoogd. Gemiddeld krijgt een fysiothera peut voor een behandeling van een half uur zo'n 30 euro, legt KNGF-voorzitter Eke Zijlstra uit. „Maar dat bedrag is niet alleen loon. Daar moet echt alles van worden betaald, ook de praktijk- kosten." Ruim tweederde van de ondervraagden verwacht dat er komend jaar fysiotherapeuten fail liet zullen gaan. Financiële zorgen treffen niet alleen de fysiothera peuten zelf, maar ook hun klan ten. Steeds meer patiënten verzekeren zich niet meer aanvullend bij, waardoor ze de fysiotherapie vaak niet vergoed krijgen. Alleen men sen met een ziekte van de zogehe ten 'lijst chronische aandoenin gen' krijgen hun behandeling van af de 21ste sessie nog via het basis pakket vergoed. „Een deel van de mensen die zelf moeten betalen voor de fysiothe rapie haakt af', merkt Zijlstra. „In de grote steden gaat het zelfs om 20 tot 30 procent. Daarbuiten ligt dat percentage lager, maar is het nog aanzienlijk." Naast teruglopende klandizie en 'te lage' vergoedingen, gaan fysio therapeuten gebukt onder enor me administratieve rompslomp. Die neemt steeds meer tijd in be slag. „Verschillende verzekeraars hebben verschillende systemen en eisen", geeft Zijlstra als verkla ring. Het KNGF wil dat deze las tendruk vermindert. Het vraagt zorgverzekeraars verder heel se rieus te kijken of de hoogte van de huidige tarieven nog wel reëel is. Zorgverzekeraars Nederland be sloot gisteren niet te reageren. De beroepsvereniging voor fysio therapeuten roept zorgminister Edith Schippers op meer fysiothe rapie op te nemen in het basispak ket. Zijlstra: „Fysiotherapie kan la tere zorgkosten besparen." UW MENING 572 reacties Vuurwerk hoort bij oud en nieuw EENS 48% Willighagen baarde eind oktober opzien met haar zangkunsten. De driekoppige jury was onder de in druk van haar operazang en ook het grote publiek liet zich charme ren. Het publiek bepaalde uitein delijk door te stemmen via de tele foon dat Amira de finale won met haar vertolking van de aria Nes- sun Dorma. Op de tweede plaats eindigde de dansgroep Reality, op de derde plaats de 81-jarige Opa Piet. De jury, die tijdens de finale al leen een adviserende rol had aan de kijkers, was tijdens de live-uit zending lovend over de kleine operazangeres. Het publiek was het daar roerend mee eens en dat liet het al blijken vanaf de auditie van het jonge meisje. Een opna me daarvan is miljoenen keren be keken op YouHibe, hetzelfde me dium waardoor Willighagen ope ra leerde zingen. Ze deed name lijk na wat zij zag op filmpjes. In de finale streden acht kansheb bers om de felbegeerde titel en trofee. Het grootste deel daarvan probeerde het met zang. Twee dansgroepen - Non Stop en Reali ty - en Agios Vaassen, een groep die zich bezighoudt met acrogym, vormden de uitzondering. DESTELLING I Editie: Walcheren 255e jaargang nr. 310 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,02 Trajectcontrole j MAANDAG 30 december 2013 Wisselvallig 7' D- wer< ld is Kras Rondreizen BH 100% vertrekgarantie Staatsloterij De fysio's knijpen 'm door Floor Ligtvoet oneens 52% HILVERSUM - Amira Willighagen (9) heeft zaterdagavond Holland's Got Talent gewonnen. Als winnaar van het zesde seizoen van de RTL4- talentenjacht mag het 9-jarige meisje optreden in Las Vegas in de Verenigde Staten. Wie meer fysiotherapie nodig heeft, moet zich maar aanvullend verzekeren Reageer op pzc.nl Diverse rondreizen door een land vol natuurschoon en cultuurschatten met o.a. Istanbul, Cappadocië, Pamukkale, Efeze en Oost-Anatolië. Inclusief Nederlandssprekende reisleiding Combineer uw rondreis met een strandverlenging Vertrek: verschillende data van januari t/m oktober Blijdschap bij winnares Amira na de finale van Holland's Got Talent, foto Bas Czerwinski/ANP Kras.nl/rondreizen-turkije of bel 0900-9697>sc Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. exd. res.kosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1