molenaar Arno van Wijk geeft met Bach-cd aftrap van fondswerving voor orgel Goed slapen en fit weer op ZEELAND 19 Promconcert van Zeeuws Orkest Danny Malando in Scheldetheater AGENDA schap. „Aan die oproep wordt breed gehoor gegeven en het is voor ons als spelers echt een feest om al die mooi uitgedoste kinde ren in de zaal te zien zitten. Ik zag op facebook dat een meisje haar prinsessenjurk al dagen tevo ren gereed had gehangen. Dat is toch heerlijk." Van Santen geniet ook steeds weer van de Meet Greet na afloop in de foyer. Na tuurlijk zijn Assepoester en de prins favoriet om op de foto te gaan, maar de stiefmoeder kan ook laten zien dat ze 'in het echt heus niet zo gemeen is. terneuzen - Het Zeeuws Orkest luidt 2014 in met de traditionele serie Nieuwjaars Promconcerten. Die staan in teken van Oost-Euro- pese muziek, met werk van onder anderen Brahms, Tsjaikovsky, Dvorak en Liszt. De Tzigane voor viool en orkest van Ravel wordt vertolkt door viooltalent Emmy Storms. Ook is er muziek met een knipoog, in de vorm van een werk van Malcolm Arnold, gecom poneerd voor vier stofzuigers en orkest. De concerten, onder leiding van gastdirigent Marien van Staalen zijn donderdag 9 januari in het Scheldetheater in Terneuzen (20.00 uur), vrijdag 10 januari in de Sint lacobskerk in Vlissingen (20.15 uur) en zaterdag 11 januari in De Mythe in Goes (20.00 uur). Het orkest houdt zondag 5 januari van 14.00 tot 17.00 uur een open bare repetitie in de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg. TERNEUZEN - Danny Malando Orkest verzorgen vrijdag 3 januari het eerste concert in het nieuwe jaar in het Scheldetheater in Ter neuzen. Het gaat om een reprise van de theatertour, waarbij het or kest - in een bijzondere bezetting met blazers- en ritmesectie - het publiek meeneemt naar de tijd van beroemde Zuid-Amerikaanse orkesten, maar ook naar de tijd van Arie Maasland, oprichter van het Malando Orkest. Het concert in Terneuzen begint om 20.00 uur. De presentatie geldt als aftrap voor een jaar lang fondswerving voor de restauratie van het Mar- cussen-orgel in de Grote Kerk. Secretaris Janus Vos laat weten dat daar een flink bedrag voor no dig is. Het schoonmaken van de vroeg i8e-eeuwse luiken met de olieverfschilderijen van de Zeeuw se schilder Abraham Büsschop schat hij op 50.000 euro. Die schil derijen moeten daarvoor naar een gespecialeerd bedrijf. Ook de zoge heten Turkse kap van het orgel moet worden schoongemaakt. Verder wordt het volgens Vos ook hoog tijd dat het binnenwerk van het orgel wordt opgeknapt. Na veertig jaar beginnen de orgelpij pen sporen van tinpest te verto- nen. Dat is een aantasting die zich bij een mengsel van lood en tin kan voordoen. Aan het herstel van het binnenwerkt hangt een prijskaartje van 60 a 70.000 euro. „Hoeveel wij als Stichting Grote Kerk Goes moeten opbrengen hangt af van het overleg met de gemeente en de Rijksdienst voor Monumentenzorg. We hopen de aanpak van het orgel te kunnen combineren met de restauratie van de toren door de gemeente", zegt Vos. Organist Van Wijk is blij met zijn Bach-cd een eerste bijdrage te kunnen leveren aan de fondswer ving. „De keus voor Bach ligt voor de hand. Bach klinkt prachtig op dit Marcussen-orgel. Bovendien valt. het me bij concerten altijd op dat er in Goes en omgeving heel veel liefhebbers van Bach zijn", al dus Van Wijk. Op de cd staan on der meer de beroemde Toccata und Fuge in d-moll, de eerste trio sonate, enkele koraalvoorspelen en de Toccata in F-Dur. Het eerste exemplaar wordt tijdens het nieuwjaarsconcert aangeboden aan burgemeester René Verhulst. 0 Ja stuur mij de gratis brochure over comfortbedden f INRUILKORTING Deze week 150,- retour voor uw oude matras!* MAANDAG 30 DECEMBER 2013 www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl Meer agendanieuws vindt u op onze website. Middelburg African Angels Cape Town opera, Schouwburg, 20.00 uur Oost-Souburg Eindejaarsconcert met violist Mathieu van Bellen, Historische Kerk, 20.00 uur foto Levin den Boer Donderdag 2 januari, Ledeltheater, Oostburg, 13.30 uur; zaterdag 1 februari, Aemstie Alive, Sportcentrum" Westerschouwn, Burgh-Haamstede, 14.45 uur. door Aii Pankow GOES - Cantor-organist van de Goe- se Grote of Maria Magdalenakerk Arno van Wijk, tevens stadsorga- nist, presenteert op nieuwjaarsdag zijn Bach-cd met een feestelijk con cert in deze kerk. Organist Arno van Wijk Wo. 1 januari, Grote of Maria Magda lenakerk, Goes, 16.00 uur; cd daar te koop voor 10 euro, daarna voor 12 eu- ro via websites St. Grote Kerk, Arno van Wijk en platenlabel Tulip Records. Wordt u wakker met rugpijn? Kunt u moeilijk een prettige lighouding vinden? Hebt u soms het gevoel dat u moe uit bed komt? Dan is de kans groot dat u en uw bed niet meer bij elkaar passen. Misschien is dat ooit wel zo geweest. Maar een slaapsysteem gaat niet eindeloos mee. Gun uzelf het beste slaapcomfort. Molenaar helpt u graag om zoveel mogelijk te blijven doen wat u het liefst doet. Een goede nachtrust draagt daaraan bij. U voelt zich overdag weer fitter. Bij Molenaar kiest u voor de hoogste kwaliteit en de beste service voor de laagste prijs. Molenaar adviseert u graag wat de beste oplossing voor u persoonlijk is. Traagschuim vormt naar contouren lichaam Visco elastisch schuim Maximale druk- ontlasting 7 zones pocket- vering Actieve luchtcirculatie Hoogst mogelijke comfort Ontwikkeld door orthopeden Wasbaar door afneembare hoes Vraag naar de voorwaarden. Niet geldig i.c.m andere acties. Telefoon E-IT>dH 1wk01_M1_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Naam Dhr Mevr Adres. Postcode Plaats Bel 0800-27 40 400 Bel 0800-27 40 400 Gratis brochure? Vrijblijvend thuisadvies?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19