Bouw winkels Kamperland op stapel Goot moet Oostmolen Kloetinge wit houden Pleidooi uitbaggeren van nevenvaarwater BEVELANDEN en THOLEN 27 Expositie Elenbaas in kerkje 'Ellesdiek' Een achterbuurman had gevraagd om de bouwvergunning te schor sen. In overleg is vervolgens een aantal maatregelen overeengeko men waardoor de appellant zijn bezwaar heeft laten varen. Dat gaat om overlastbeperkende za ken zoals schuttingen, legt Johan Sandee uit. Hij is een van de drie ontwikkelaars van het winkelcen trum. De bouw van de winkels begint in februari. Het complex verrijst op het terrein van de volkstuinen. Op 1 juli wil Sandee zijn nieuwe lunchroom met terras gereed heb ben. Tijdens de werkzaamheden blijft de C-iooo supermarkt van bouw- partner Gert-)an Clement ge woon open. Ook het huidige par keerterrein blijft beschikbaar. Pas in november, na het toeristen seizoen, wordt de supermarkt om gevormd tot Albert Heijn -vesti ging met inpandige Gall Gall-slijterij. Tüssen de lunchroom en de super markt verschijnen aan een ver diept liggende galerij achtereen volgens een nieuw Rabobankkan- toor, de Bloemenhof, Aafjes Op tiek, vishandel Brassem uit Dom burg, mogelijk een schoenenwin kel en een vestiging van Etos. In februari 2015 volgt dan nog een vestiging van de Domburgse lifes- tyle-keten Bomont. De winkelrij komt wat verdiept te liggen, zodat het dak voor de be woners van de A. van Heestraat achter de aarden wal blijft die de winkels van hun achtertuinen scheidt. De Oostmolen staat er weer fris bij. Het metselwerk is dit jaar her steld en het monument werd op nieuw geschilderd. Omdat het be stuur nog verschillende wensen heeft om de molen optimaal te krijgen, is een begroting gemaakt voor het maken van een goot op de balie (eerste verdieping). Dit is een grote ingreep maar door het maken van zo'n goot wordt de buitenmuur minder nat en zal het schilderwerk van de romp lan ger wit en schoon blijven. Een derde deel van de kosten kan het bestuur zelf betalen. Voor het grootste deel is eind oktober een verzoek aan de Rabobank Coöpe ratief Dividend gedaan. Vlak voor de kerstdagen kreeg het bestuur een positieve reactie. Tweederde deel van de restauratiekosten wordt onder voorwaarden gefi nancierd. Door deze bijdrage kan de de goot in 2014 worden aange bracht. Nu maakt de binnenvaart waar mogelijk al gebruik van neven vaarwater zoals de Schaar van Val- kenisse, de Schaar van de Noord en de Schaar van Waarde, achter in de Westerschelde. Maar de diepgang wisselt er sterk en de be tonning moet, in verband met ver zanding, regelmatig worden aan gepast. Daarom pleit afdelings voorzitter )ohnny van I)k van Schuttevaer Terneuzen voor een onderzoek naar het regelmatig op diepte baggeren van 'de Scharen'. „Want met name die verzanding baart ons zorgen. Baggeren door baggeren hebben we garantie dat binnenvaart en zeevaart daadwer kelijk gescheiden kunnen varen. Dat bevordert de veiligheid." Tijdens de jaarvergadering consta teerde rivierloods Rob Koers dat het aantal incidenten met te hard varende zeeschepen 'niet bijzon der is gestegen'. De schippers werd op het hart gedrukt dergelij ke incidenten te blijven melden. Elenbaas, huisschilder van be roep, verstaat de kunst van het oude ambacht van marmer- en houtimitaties. Hij won de afgelo pen tijd meerdere prijzen voor zijn imitaties. Zijn figuratief werk vertoont een grote mate van preci sie en is geïnspireerd door de (exo tische) natuur. De expositie 'Ambacht baart kunst' wordt zaterdagmiddag 4 ja nuari om 14.30 uur geopend door zijn leermeester Gertjan Nijsse uit Goes. Nijsse is onder meer ju rylid van de Nationale Schilders vakprijs. Het Goese duo Sense luistert de opening muzikaal op. ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Het grondwerk voor het nieuwe winkelcentrum aan de Ruiterplaatweg in Kamper land wordt in januari aangevat. De bouw kan volgens schema door gaan omdat een Raad van Statepro- cedure, die omwonenden hadden ingezet, ook weer door hen is inge trokken. 1 De familie Borst uit Clinge was vorige week na anderhalve maand weer met elkaar verenigd in de ZorgSaamkliniek in Hulst Foto links: het autootje waarin Martin Borst drie dagen doobracht. Foto rechts: echtgenote Cocky eind oktober nadat ze hoorde dat haar man terecht was. foto's Camile Schelstraete door Frank van Cooten KLOETINGE - Aan de Oostmolen in Kloetinge wordt volgend jaar ingrij pend restauratiewerk verricht. Het bestuur van Stichting tot behoud van de Molen van Kloetinge slaag de er net voor Kerstmis in de finan ciering rond te krijgen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat moet het nevenvaarwater op de Wester- schelde permament uitbaggeren. Alleen op die manier kunnen zee- en binnenvaart op de Westerschel- de worden gescheiden. ELLEWOUTSDIJK - Schilder Johan Elenbaas uit Goes exposeert in ja nuari en februari in 't Kerkje van El lesdiek in Ellewoutsdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95