Raad zoekt oplossing impasse theater Het is oorlog bij Vlissings Landingsmonument SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Man gewond door ongeluk op dijk bij Tholen Hij sluit niet uit dat er straks een meerderheid is die bestaat uit en kele fracties die het college steu nen met enkele fracties die tot de oppositie behoren. De voorzitters van de negen raads fracties kwamen begin deze week bijeen om te overleggen omdat ze vinden dat er een oplossing moet komen voor de schouwburgkwes tie. Vooral omdat het hen al jaren niet lukt om dat dossier tot een goed einde te brengen. Vorige week maandag werd een voorstel van burgemeester en wet houders over de schouwburg door een meerderheid afgewezen. Volgens dat voorstel zou theater exploitant Frans Lievens 25 jaar lang geld krijgen om de schouw burg te exploiteren en te verbou wen. Nadat de raad het voorstel wegstemde kwam er geen op dracht voor het college om met een nieuw voorstel te komen. De fracties gaan, aldus Hamelink, in gesprek, en proberen met een nieuw voorstel te komen. Als dat lukt, geven ze vervolgens aan het dagelijks bestuur van de gemeen te de opdracht het verder uit te werken. Hij benadrukt dat het streven erop gericht is om dat voorstel al in de raadsvergadering van februari te behandelen. Niet later omdat in maart gemeente raadsverkiezingen zijn en de hui dige raadsleden in meerderheid vinden dat zij met een oplossing moeten komen en dat ze het pro bleem niet door mogen schuiven naar hun opvolgers. De negen fractievoorzitters heb ben Hamelink aangewezen als voorzitter. Hij vertelde dat de ne gen op donderdag 2 januari weer bijeenkomen. Dan gaan ze kijken wat elke fractie wil met de schouwburg en op welke deelter reinen er meerderheden zijn te vormen. „We zijn bereid om te vechten", zegt Hans Tabbers van het actieco- I mité Groene Boulevard. „Met woorden lukt het blijkbaar niet om het gemeentebestuur te over- tuigen." De gemeente Vlissingen heeft plannen: het beeld moet i naar de andere kant van de dijk f en in de Oranjemolen komt een t expositie over de bevrijding: het moet een 'herdenkingsgebied' worden waar verhalen over de oorlog en de bevrijding een plaats krijgen. Verplaatsing van het mo nument zou nodig zijn om de rela tie met het water te herstellen. De plannen zijn voor de zomer ge presenteerd. Eigenlijk was het ook nog de be doeling om het grasveld waar het beeld op staat te vervangen door parkeerplaatsen, maar dat idee heeft de gemeente inmiddels la ten varen, onder druk van het ver zet van buurtbewoners en andere Vlissingers. Tabbers heeft met zijn comité 1200 handtekeningen opgehaald tegen de plannen. Dat de gemoederen nu weer hoog oplopen, komt door een brief die bij omwonenden is bezorgd. Daar in kondigt de gemeente een infor matiebijeenkomst aan. Op 9 janua ri worden de 'definitieve' plannen gepresenteerd. „De essentie van het plan gaat gewoon door", zegt Tabbers. „Dat beeld moet zo no dig als toeristische attractie naar de andere kant van de dijk wor den verplaatst." Het beeld is in 1953 op het veld aan de Commandoweg geplaatst, vertelt Tabbers, op de plaats van de Slijkhaven, waar de geallieer den aan land kwamen om Vlissin gen te bevrijden. En daar hoort het ook thuis vindt hij. „Mensen zijn met dat beeld verweven. Kinderen spelen hier, de herdenkingen zijn hier: het is emotie." Tabbers weet wel waarom het mo nument zo nodig richting de mo len moet: „Ze moeten iets essen tieels doen om de Europese subsi die voor dat project binnen te kunnen halen. Alleen rondleidin gen en een paar foto's in de mo len zijn niet genoeg. Het is ineens een herdenkingsgebied en dan krijg je Europees geld." Dat de gemeente na maanden stil te de dag voor Kerstmis een brief heeft laten bezorgen, noemt Tab bers 'een regelrechte oorlogsver klaring'. „Ze hebben ons maan den aan het lijntje gehouden om op een onverwacht moment toe te slaan." Wethouder Rob van Dooren heeft gisteren laten weten de term 'oorlogsverklaring' niet pas send te vinden. tholen - Bij een ongeluk op de Oud Vossemeersedijk bij Tholen is vrijdagochtend rond 9.10 uur een 44-jarige man uit Oud-Vosse- meer gewond geraakt aan het hoofd. Door een stuurfout raakte zijn personenauto in een flauwe bocht van de dijk en kwam hij op zijn zijkant in de sloot terecht. De bestuurder bleef daarbij boven wa ter, maar zat wel bekneld. De brandweer heeft de man uit Oud Vossemeer uit het voertuig bevrijd. Daarna is hij naar het zie kenhuis vervoerd. De opgeroepen traumahelikopter is later weer af besteld. ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 De familie Borst uit Clinge was vorige week na anderhalve maand weer met elkaar verenigd in de ZorgSaamkliniek in Hulst. Foto links: het autootje waarin Martin Borst drie dagen doobracht. Foto rechts: echtgenote Cocky eind oktober nadat ze hoorde dat haar man terecht was. foto's Camile Schelstraete door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse raadsfracties zoeken zelf naar een meerderheid die het schouwburg dossier vlot kan trekken. Daarbij wordt, aldus fractievoorzitter Krijn Hamelink (CU) door alle fracties ge zocht naar een meerderheid. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het is oorlog rond het landingmonument aan de Vlissing- se Commandoweg. De actiegroep die zich verzet tegen verplaatsing van het beeld van de soldaat naar de andere kant van de dijk voor spelt harde acties als de gemeente de plannen doorzet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85