Deel van de opbrengst gaat naar BAS stichting Problemen bij schulden bespreekbaar maken SCHOUWEN-DUIVELAND 25 zierikzee - De leden van Bad Hair Day hebben besloten een deel van de opbrengst van de nieuw jaarsparty te schenken aan de BAS stichting. Deze stichting is opgericht door Rob en Annita van den Ouden, ouders van Bas, die op 5 juli 2010 op negenjarige leeftijd is overle den aan de zeldzame chronische ontstekingsziekte juveniele der- matomyositis. De bandleden Roel Jansen en Ar jen Zwart voelen zich persoonlijk betrokken bij het streven van de ze ouders. „Mijn zoon en Arjens dochter waren destijds klasgeno ten van Bas op de Willibrords- school in Zierikzee", vertelt Jan sen. Het doel van de BAS stich ting is geld bijeen brengen om on derzoek naar de ziekte juveniele dermatomyositis te ondersteu nen. Ook wil de stichting meer bekendheid geven aan deze ziek te. Rob van den Ouden licht toe dat juveniele dermatomyositis een vrij zeldzame ziekte is. Naar schatting krijgen in Nederland vijf op een miljoen kinderen per jaar deze ziekte. Omdat dit aantal zo gering is, zijn ook veel huisart sen niet bekend met de ziekte. Omdat de eerste verschijnselen er van lijken op griep gebeurt het nog vaak dat de diagnose niet snel gesteld wordt. „Uiteraard is het zo dat hoe eer der de diagnose gesteld wordt, hoe sneller de behandeling ge start kan worden", benadrukt Van den Ouden. „Onze band is het afgelopen jaar benaderd door de BAS stichting met de vraag of we bereid waren mee te werken aan een benefiet concert. Dat wilden we graag doen, maar het bleek moeilijk een geschikte datum te vinden. Uitein delijk leek het ons wel een goed idee om onze steun aan de BAS Stichting te combineren met on ze nieuwjaarsparty",aldus Jansen. Van den Ouden is blij met alle steunbetuigingen en donaties die zijn stichting mag ontvangen. Zo leverde een statiegeldzuil bij AH in Zierikzee vlak voor kerst nog 540,55 euro op voor het goede doel. „Tijdens de A-Meezing Even ing van Bad Hair Day houd ik het overigens wel bij playbacken, want mijn stemgeluid is niet van dien aard dat het bijdraagt aan de geluidskwaliteit", grapt Van den Ouden. De overige betrokkenen hebben afgezien van een aanvraag om hulp of hebben op basis van de ge boden adviezen in het eerste ge sprek zelf hun problemen opge lost. De cijfers betreffen een over zicht van januari tot en met okto ber dit jaar. Het staat vermeld in het overzicht dat het college aan de gemeenteraad heeft verstrekt over de stand van zaken rondom schuldhulpverlening. De gemeen te werkt daarbij samen met de Kredietbank West-Brabant en de Stichting Maatschappelijk Werk en welzijn Oosterschelderegio (SMWO). Om mensen in financiële nood snel hulp te kunnen bieden, moe ten betrokken instanties handvat ten hebben om schulden te kun nen signaleren. De gemeente heeft daarom samen met genoem de partners deze maand een pre sentatie verzorgd. Circa zestig in termediairs en vrijwilligers van verschillende organisaties op Schouwen-Duiveland hebben daaraan deelgenomen. Uitgangspunt in het gemeentelijk beleid is dat niet alleen het finan cieel probleem wordt aangepakt, maar dat ook aandacht wordt be steed aan de psychosociale proble matiek. Zo kan de hulp variëren van het adviseren van cliënten tot en met het inzetten van budgetbe- heer en het aanpakken van proble men door het algemeen maat schappelijk werk. Voor preventie en nazorg zijn di verse middelen ingezet zoals spreekuren bij de Kredietbank en het SMWO. Verder is er een fol der ontwikkeld en informatie over schuldhulpverlening op de gemeentelijke website geplaatst. Het Centrum voor jeugd en gezin (CJG) heeft in november gastles sen over omgaan met geld ver zorgd bij Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Voor het komend jaar wordt nog bekeken welke voor lichting aan jongeren op de mid delbare school wordt gegeven en of daarbij aangesloten wordt bij de landelijke 'Week van het geld'. Wanneer iemand op grond van beleidsregels is uitgesloten voor schuldhulpverlening, maar de zorg heeft voor minderjarige kin deren, wordt individueel bekeken hoe wel hulp geboden kan wor den in het belang van de kinde ren. Daarnaast is geborgd dat gas, water en elektriciteit niet worden afgesloten. Ruim zeshonderd mensen worden verwacht voor de achttiende nieuwjaarsduik Westenschouwen, de groot ste van Zeeland, woensdag 1 januari. Om 15.00 uur gaan die met muziek van dweil band 'Liever ier as tuus' bij de Trap om 15.00 uur zee in. www.nieuwjaarsduikwes- tenschouwen.nl. Lampionnenoptocht en kerstboombrand Nieuwjaarstoast met boswachters Nieuwjaarsduik van Westenschouwen Vrijdag 10 januari is in Scha- rendijke de jaarlijkse kerst boomverbranding. Die be gint met de lampionnenop tocht, om 18.45 uur vanaf de kantine van de tennisvereni ging met Drumband Apollo naar het veld bij camping de Strandloper aan de Kuijer- damseweg. Vrijdagochtend worden bomen opgehaald. Natuurmonumenten houdt vrijdag 5 januari een nieuw jaarstoast aan de poort van Slot Haamstede met de bos wachters en warme chocola demelk. Dan kan er meege wandeld worden in het nor maal gesproken afgesloten Slotbos. Nieuwe leden mo gen gratis mee. Zie www. na- tuurmonumenten.nl. Ondernemers over Renesse in 2050 De Ondernemersvereniging Renesse geeft bij hun nieuw jaarsborrel, dinsdag 7 janua ri, een vooruitblik naar 2050, opgesteld door onderzoeks bureau Alterra van de Uni versiteit van Wageningen als opmaat voor het Master- plan Renesse. Dorpsraad Renesse is er ook; in Grand Café Helder, 19.30 uur. Kynologen aan de Snertstrandwandel De Kynologen Club Zeeland houdt zondag 5 januari de jaarlijkse Snertstrandwande- ling. De tocht begint op het parkeerterrein van Oostka- pelle aan de Duinweg om 11.00 uur. Over het duin gaan alle honden los. Vorig jaar waren dat er circa 120. Ter hoogte van Westhove staan de lunchtenten. Receptie bij de gemeente Goeree De gemeente Goeree- Overflakkee houdt op maan dag 6 januari de nieuwjaars receptie in Oude-Tonge. De publieke toost op het nieuwe jaar is in De Grutterswei aan de Willemstraat tussen 18.30 en 21.00 uur. Burge meester Ada Grootenboer- Dubbelman speecht om 19.15 uur. ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 I Coverband Bad Hair Day daagt het publiek in Brogum tijdens de nieuwjaarsparty uit stevig mee te zingen. door Ali Pankow door Ali Pankow ZIERIKZEE - In 2013 hebben 161 personen op Schouwen-Duiveland zich gemeld voor schuldhulpverle ning. Hiervan hebben 51 meldin gen daadwerkelijk geleid tot de in zet van schuldhulpverlening. In 2013 hebben 161 perso nen op Schouwen-Duive land zich gemeld voor schuldhulpverlening. SCHARENDIJKE BURGH-HAAMSTEDE WESTENSCHOUWEN RENESSE OOSTKAPELLE OUDE-TONGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83