Culturele optredens in Watersnoodmuseum 24 SCHOUWEN-DUIVELAND TRADITIE WIJ WENSEN U EEN GELUKKIG 2014 Bad Hair Day houdt zaterdag 4 januari voor de tiende keer een nieuwsjaarparty in Brogum. Binnenvaart boos op Terneuzen Inzamelingsactie voor voedselbank Sint-Annaland Huisschilder exposeert in Kerkje Ellesdiek Zo bracht de Zeeuwse jongeren theatergroep De Drang gisteren drie opvoeringen van het toneel stuk Stormkracht van Patricia Kui pers in een bewerking en onder regie van Oscar Postema. Zelf speelde Postema in de twee eerde re opvoeringsreeksen 221 keer mee in dit stuk in 2003 en 2005. Het verhaal gaat over Jan en Sara tijdens de stormnacht van 31 ja nuari op 1 februari in 1953. lan is eén eenvoudige boerenjongen. Sa ra heeft ambities. Zij droomt van een carrière in Parijs. Samen met Gilles, zoon van de wethouder, gaat Sara op die bewuste avond in raab rYy karcher 1953 naar een feest. Later op de avond als het water de polder in stroomt, komt Jan op haar weg en weet ze met hem de ramp te over leven. De verschillen tussen hen blijken echter te groot om -samen verder te gaan. De rollen worden vertolkt door Sabine Karelse, Jas per Aarts, Pim de Bruijn en Ayla van Opbergen. Stormkracht wordt donderdag 2 en vrijdag 3 januari nog driemaal opgevoerd: om 11.00 u, 13.00 u. en 15.00 uur. Vandaag geeft pianiste Ellengard Jense uit Zierikzee korte concer ten. Zij speelt om 13.00 u., 1415 u. en 15.30 uur een keur aan liederen in de ontvangstruimte van caisson 1. Zondag is er om 11.30 uur een kort optreden van Hans- Timmer in de filmzaal. Hij over leefde de Ramp en schreef een lied over het verlies van zijn moe der die nacht: Lang gelee. Ook zingt hij enkele andere werken. T ZIERIKZEE - Bij tien keer mag je wel spreken van een traditie vindt toetsenist Roel Jansen van coverband Bad Hair Day. „We zijn in 2004 begonnen met onze nieuwjaarsparty in Brogum in Zie rikzee en sindsdien zijn we er steeds mee doorgegaan", zegt hij met een tevreden glimlach. Jansen verheugt zich op die tien de editie zaterdag 4 januari. Vol gens hem wordt het een bijzonde re avond. De bandleden hebben er keihard voor gewerkt. „Iii elk geval veel langer dan voor gaande jaren. Dan was het wel eens last-minute work, maar nu zijn we al in september begonnen met de repetities." De band verbindt elk jaar een the ma aan de nieuwjaarsparty. Zo kwamen 'The Blues Brothers', 'Ne derpop', 'Elvis', 'A Girls Night', 'Hits uit de 80-ties en de 90-ties' voorbij. Dit keer luidt de titel: 'A-meezing Evening'. Een thema met een dubbele la ding, volgens Jansen. „Het wordt een kwestie van meezingen en wordt verbazingwekkend leuk", luidt zijn verwachting. Bad Hair Day biedt het publiek een belangrijke handreiking voor dat meezingen: alle liedteksten worden op een scherm geprojec teerd, zodat niemand een excuus TERNEUZEN - De binnenvaartschip pers verzetten zich tegen mogelij ke beperkingen die hen worden opgelegd door de bouw van appar tementen in het plangebied Ken- nedylaan-West in Terneuzen. Het gebied wordt deels omsloten door Zijkanaal A van het Kanaal Gent- Terneuzen. Sinds jaar en dag zijn daar veertig ligplaatsen beschikbaar. Schippers meren daar niet alleen af voor het doen van boodschappen in de binnen stad, maar ook om reparaties uit te laten voeren. Er zijn verschillende reparatiebe drijven gevestigd. Als het aan de gemeente ligt mogen die enkel nog werkzaamheden op eigen ter rein uitvoeren. heeft de kaken op elkaar te hou den. Jansen heeft zijn zoon Thom bereid gevonden die projectie te verzorgen. Onder voorwaarde dat deze jongen wel twee nummers op gitaar mag meespelen in de band. Bad Hair Day bestaat als cover band bijna veertien jaar. Roel Jan- Geen stress op het laatste moment In september zijn we al begonnen met de repetities. sen stond aan de wieg en hij zegt ook 'zijn hele leven al in Brogum te komen'. De keus als locatie voor het geven van een nieuw jaarsfeestje destijds lag dus voor de hand. Voor de band betekent dit festijn steeds een grote uitda ging. Het repertoire gekoppeld aan het jaarlijkse thema wijkt na melijk flink af van het vasté reper toire. Dat bestaat vooral uit hit classics, waaruit afhankelijk van de sfeer van een optreden, een se lectie wordt gemaakt. Bij de nieuwjaarspary komt de band ech ter steeds met nieuw ingestudeer de nummers. „Nou hadden we toch het plan opgevat eens stevig te gaan vernieuwen, dus het mes sneed dit keer meteen aan twee kanten", zegt Jansen. De band bestrijkt tijdens de nieuwjaarsparty een periode van een kleine vijftig jaar met als oudste nummer Satisfaction van The Stones en als meest recente nummers Get Lucky van Daft Punk en werk van Armin van Buuren. De playlist bevat Engel stalige, Nederlandstalige en, met het overbekende Ich bin wie du, ook Duitstalige liedjes. BAD HAIR DAY A-MEEZING EVENING SINT-ANNALAND - De Voedselbank van Stichting Goed Ontmoet in Sint-Annaland kampt met een groot tekort aan verzorgingspro ducten. Op donderdag 2 januari wordt daarom in De Wellevaete in Sint Annaland een inzamelingsactie gehouden. Er is voor dit doel be hoefte aan artikelen als shampoo, deodorant, zeep, tandpasta, was middelen. "Rissen 18.00 en 20.30 uur worden de goederen ingeza meld. Iris Krijnen geeft tijdens de actie gratis Zumba-lessen voor kinde ren vanaf vier jaar en volwasse nen. ELLEWOUTSDIJK - Schilder Johan Elenbaas uit Goes exposeert in ja nuari en februari in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Elenbaas, huisschilder van be roep, verstaat de kunst van het oude ambacht van marmer- en houtimitaties. Hij won de afgelo pen tijd prijzen voor zijn imita ties. Zijn figuratief werk is geïn spireerd door de natuur. De expositie 'Ambacht baart kunst' wordt zaterdag 4 januari om 14.30 uur geopend door zijn leermeester Gertjan Nijsse uit Goes. Die is onder meer jurylid van de Nationale Schildersvak prijs. Scène uit de voorstelling Stormkracht door jongerentheatergroep De Drang in het Watersnoodmuseum, foto Ronald den Dekker door Ali Pankow OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk onthaalt de be zoekers tijdens de kerstvakantie als extraatje op enkele culturele op tredens. Openingstijden rondom de jaarwisseling: 30 december I 09.00 - 17.30 uur 31 december en 1 januari I gesloten 2 t/m 3 januari I 09.00 - 17.30 uur 4 januari 09.00 - 16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 I 4338 PJ Tel. 0118- 625 055 www.raabkarcher.nl Meezing-party met coverband Bad Hair Day door Ali Pankow Roel Jansen, toetsenist De nieuwjaarsparty in Brogum in Zierikzee op zaterdag 4 januari be gint om 21.00 uur Kaarten a 10,00 zijn verkrijgbaar bij: Kompassen Mode en Van de Krieke Computers in Zierikzee, Kuubmakelaars in Goes en Mees- terkapper William in Heinkens- zand. Ook via de websites van Bad Hair Day en de BAS Stichting zijn kaar ten te bestellen. De band bestaat tijdens dit feest uit: Roel Jansen (keyboard), Arjen Zwart (gitaar), Collin Hoondert (drums), Michel van de Doe (bas), Hans Goemans (sax), Rinus Zuid- weg (trompet), Vera de Koster, An- nemiek van de Waarsenburg en Pieke Janssen (zang).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82