CONSUMENT 39 GAMES Zoo Tycoon Wat is nieuw, hip en handig? Tonie van Ringelestijn signaleert de nieuwste consumentenelektronica. 1. Game-controller voor Android Voor fanatieke Android-gamers heeft Samsung een speciale control ler gemaakt, waarmee mobiele ga mes weer met knopjes zijn te spelen- in plaats van op touchscreens. De controller werkt met smartphones met schermen van 4 tot 6,3 inch. De koppeling gaat draadloos via Blue tooth of NFC. De Game Pad heeft twee analoge sticks, een d-pad, vier actieknoppen, triggers aan de achter kant en een start- en selectknop. Hij werkt niet alleen met Samsung-toe- stellen, maar met alle smartphones vanaf Android 4.1. 2. Uitneembare speaker speelt door Doorluisteren terwijl je naar een andere kamer loopt; dat kan met JBL's draagbare speakersysteem Voyager. Het speakerdeel is namelijk uit de dock met de tsW-sub- woofer te halen. Op de ingebouwde accu kun je maximaal 5 uur lang muziek luiste ren. De speaker ondersteunt ook draad loos streamen vanaf mobieltjes via Blue tooth. De Voyager is te gebruiken voor handsfree bellen, dankzij een ingebouw de microfoon met ruisondrukking. Hij is verkrijgbaar in wit of zwart. 4. Mac Pro is de snelste Mac De nieuwe Mac Pro is Apple's krachtig ste desktopcomputer, vooral bedoeld voor wie regelmatig video's monteert. Het werkstation ondersteunt nu ook vi deo-bewerking in de hoge 4k-resolutie, vier keer scherper dan full-hd. Behalve van de laatste, snelle hardware is hij ook voorzien van een opvallende cilindervor mige behuizing, gemaakt uit één stuk aluminium. Dat bijzondere design zorgt wel voor een hoge prijs. 5. Usb-stick voor Android-toestellen li Iets kopiëren van een computer naar een Android-apparaat, kan ook gemakkelijk met een usb-stick. De K'2 van het Franse PKParis is een piepkleine micro-usb- stick, waar ook nog eens een micro-sd- geheugenkaartje in past. Via een micro- usb-aansluiting is hij op veel Android- apparaten aan te sluiten. De meeste re cente toestellen herkennen hem. De op slagcapaciteit is 16 GB, maar met een mi- cro-sd-kaartje is daar nog 32 GB aan toe te voegen. 3. Philips-ledlamp lijkt op hoefijzer Philips gaf zijn nieuwe led-lamp SlimStyle een plat ontwerp in de vorm van een hoef. Voordeel daarvan is een betere warmteverdeling, daardoor zijn geen aluminium koellichamen meer nodig. De lamp gebruikt 7 of 10,5 W, geeft een warm-witte kleur en ver spreidt het licht niet helemaal rondom, maar in 300 graden. De prijs van de SlimStyle-led wordt pas binnenkort be kend, maar het ontbreken van alumini um zou hem goedkoper moeten maken. 6. Desktop-pc met Google Chrome OS Google's besturingssysteem Chrome OS, gebaseerd op webbrowser Chrome, staat momenteel vooral op spotgoedkope lap tops, de Chromebooks. Maar LG introdu ceert begin 2014 de eerste all-in-one desk topcomputer met Chrome OS. De Chrome- base heeft een 21,5 inch ips-scherm met een full-hd-resolutie. Net als bij Chrome- book is het opslaggeheugen beperkt (16 GB). Google wil dan ook dat je al je bestan den in de cloud opslaat. ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 door Herman Bluemink Ben je een dierenvriend, maar heb je geen ruimte voor olifanten, apen of giraffen? Zoo Tycoon biedt uitkomst. In deze bouw- en managementgame creëer je een eigen dierentuin. Jij be paalt welke dieren je neemt en hoe het park er uitziet. Denk er alleen wel aan ook de bezoekers tevreden te houden. Je bent als manager verantwoordelijk voor marketingacties en ticketprijzen. Maar je draagt meer petten. Zo be paal je welke verblijven je bouwt en welke dieren er gaan wonen. Aan het begin van je carrière ben je zelfs actief als dierenverzorger; een functie waar je later personeel voor kunt inhuren. Net als bij het nemen van een huis dier, ben jij verantwoordelijk voor de lusten én lasten van de beesten. Speel met apen, spuit olifanten schoon en maak kennis met de poepschep. Je ziet je park van bovenaf, alsof je vanuit een helikopter naar beneden kijkt. Zo hou je overzicht en bepaal je hoe je eigen dierentuin er uit komt te zien. Het is zaak dier en gast tevreden te houden. Breid verblijven bijvoor beeld uit met speeltoestellen of voe derbakken. Gasten maak je onder meer blij met voldoende wc's en tent jes met souvenirs en snacks. Nog leuker is het zelf door je park te lopen en de dieren met je eigen ogen te bekijken. Met een druk op de knop sta je zo middenin je zelfgemaakte park. Je kunt zelfs rondscheuren in een golfkarretje of foto's maken van de leukste dieren. De mogelijkheden zijn behoorlijk di vers, al mist wel de diepgang die we gewend zijn van de pc-delen van Zoo Tycoon. Waar je op de pc zelf bepaalt waar je paden aanlegt, wordt dat nu automatisch gedaan bijvoorbeeld. Dit maakt deze 360-variant een stuk mak kelijker. Of, om het positief te bekij ken, een stuk toegankelijker. De game is minder geschikt voor fanatieke spe lers van managementgames, maar des te meer voor jonge spelers. Het is dan ook onbegrijpelijk dat de game niet in het Nederlands te spelen is. Een hele boel potentiële kleine parkbaasjes worden zo uitgesloten. Jammer, de game is juist zo geschikt voor deze jonge groep gamers. Voor spelers die toch zoeken naar wat extra's, zijn er de 'Challenge mode' en 'Campaign mode'. Het grootste verschil zit in de opdrachten die je in deze modes krijgt. De opdrachten, zoals het zor gen voor babydieren of het loslaten van dieren in het wild, zijn aanvanke lijk leuk, maar vervallen al snel in her haling. De toegevoegde waarde is daarmee behoorlijk beperkt. Telkens dezelfde opdrachten uitvoeren, gaat immers snel vervelen. Zoo Tycoon is gewoon een leuk spel. Het gebrek aan diepgang, de beperk te extra opdrachten en het gemis van de Nederlandse taal zitten een hoger cijfer in de weg. Zoo Tycoon. Platform: Xbox 360. Adviesprijs: 49,99. Gadgets Prijs: 100 euro. www.samsung.com/nl Prijs: 249 euro www.jbl.nl Prijs: vanaf 3.049 euro www.apple.nl m. Prijs: 29,90 euro www.pkparis.com Prijs: onbekend www.philips.com LG levert de Chromebase met keyboard en muis. Prijs: nog onbekend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39