Ride before the Roses opent inschrijving Topatleten uit Belgie in Indoortrail Zeeland Cees Houtepen tijdelijk trainer van FC Axel J- ia Ferrer klopt Nadal 36 SPORT INSCHRIJVEN OP 1 JANUARI Inschrijving voor Zeeuws sportevenement gaat 1 januari open. De organisatie laat opnieuw meer deelnemers toe. Zaterdag 14 juni organiseert Delta in samenwerking met de provin cie, gemeente Goes en Rabobank Oosterschelde een Ride before the Roses ter voorbereiding op de landelijke Ride for the Roses, die in september naar Zeeland komt. De deelnemers kunnen op 14 juni Yannick Michiels werd onlangs bij de Zevenheuvelenloop (vijf tien kilometer) in Nijmegen tien de in een tijd van 46.18 minuten. Ook Erwin Leysen is een gere nommeerd atleet. Hij studeert in Amerika, maar is rond de feestda gen in België en kan meedoen aan de Indoortrail Zeeland. Van uit Zeeland hebben Tommy Staal, Tim Pleijte, Erwin Harmes en Neal Bouterse zich aangemeld. Bij de vrouwen gaat de aandacht uit naar Anjolie Engels, Dieuwer- tje Poort (winnares vorig jaar), Es ther Vermue, Laura Wientjens en kiezen uit de 40 of 100 kilometer. Inschrijven kan vanaf 1 januari via de site ridebeforetheroses.nl Bijna drie maanden later, op 7 sep tember 2014, wordt de landelijke Ride for the Roses in Zeeland ver reden. Het is de zeventiende edi tie. De Ride kwam in 2008 ook al naar Zeeland en was toen een groot succes. Ruim ^4.000 deelne mers fietsten toen mee voor het goede doel. Op 1 januari om 12.00 uur 's middags gaat ook de inschrijving open voor het hardloopevene ment Colours by the Sea. Er is plaats voor zesduizend deelne mers. Aanmelden kan op colours- bythesea.nl Leen Leysen uit België. De laatste heeft op de tien kilometer een persoonlijk record van 36.40 mi nuten staan. De inschrijving voor de Indoort rail Zeeland staat nog open tot en met zondag 5 januari. „De erva ring leert dat in de laatste week er nog heel veel mensen inschrij ven" zegt organisator Michel Schrier. „Dat is vervelend voor een organisatie, maar zo gaat het nu eenmaal. We zitten nu op ruim driehonderd atleten voor de wedstrijden op zaterdag en we ho pen nog op meer deelnemers." De Indoortrail Zeeland begint vrij dagmorgen 10 januari met een wedstrijd voor special heroes (mindervalide sporters), 's Mid dags gaan zo'n achthonderd leer lingen van verschillende basis scholen van start, 's Avonds is er een Ladiestrail. Op zaterdag is het de beurt aan de mountainbikers en de atleten. Ook staat er een teamestafette op het programma. Inschrijven voor de Indoortrail kan via de website www.indoort- railzeeland.nl. ZOUTELANDE - Op oudjaarsavond slaat in veel Zeeuwse gezinnen te gen de klok van twaalven de mara thonstress weer toe. De inschrij ving voor de Kustmarathon gaat immers op 1 januari open en de er varing leert dat er een run op startbewijzen ontstaat. Wie mee wil doen, moet er dus snel bij zijn. „Maar we breiden opnieuw uit", vertelt organisator Lein Lie- vense. „Dus er is meer plek." Met name de Wandelmarathon en de Ladiesrun zijn erg populair. Dit jaar waren deze onderdelen van het Kustmarathonweekend binnen vijftien uur uitverkocht. De verwachting is dat dat op 1 ja nuari 2014 niet anders zal zijn. In het verleden raakte de website nog wel eens overbelast, maar daar is Lievense niet bang voor. „We zijn er klaar voor." Het liefst had het boegbeeld van de Kustmarathon de inschrijving voor de Wandelmarathon 24 uur lang opengesteld. „Voor de tiende keer gaan we wandelen van Burgh-Haamstede naar Zoutelan- de, een jubileum dus. Ik had het idee om de inschrijving helemaal open te stellen. Ik denk dat we dan zeven- a achtduizend wande laars aan de start hadden gekre gen. Maar het mag niet van de ge meente. Ze zien liever dat we elk jaar een beetje uitbreiden. Ik denk dat er nog steeds rek zit in de deelnemersaantallen, maar we mogen niet te snel groeien, zo is gebleken tijdens de uitgebreide evaluatie." In totaal is er nu ruimte voor 4500 wandelaars. De start wordt meer verspreid. „De deelnemers kunnen starten tussen 7.30 en 8.30 uur. Niet meer allemaal tege lijk dus, waardoor je niet meer van die grote groepen krijgt." Ook de start van de Ladiesrun wordt anders, maar hoe is nog niet precies duidelijk. Lievense: „De vijf en tien kilometer starten weer apart, maar de vertrektijden zullen meer uit elkaar liggen. We hebben plek voor 2250 vrouwen (750 voor 5 km, 1500 voor 10 km)." De mountainbiketocht gaat naar 1500 deelnemers en er is plaats voor maximaal 2000 mara thonlopers. „We gaan het finish- gebied flink opschonen waardoor er meer ruimte komt. Ook zullen er waarschijnlijk shuttlebussen voor het publiek ingezet worden. En we hopen dat zoveel mogelijk wandelaars en lopers gebruikma ken van het busvervoer naar de start. Dat ontlast het verkeer." TWEE ZEEUWSE MARATHONS IN TOP TIEN OPENING TENNISSEIZOEN FC Axel had een andere trainer nodig, omdat onlangs Jacques Blij- levens de laan werd uitgestuurd. Voor komend seizoen heeft Axel in de persoon van Kees Wester- weele al een nieuwe oefenmees- ter gevonden. Houtepen verkoos na zijn vertrek in januari 2012 bij hoofdklasser Kloetinge voor de luwte. De Mid delburger had het druk met zijn eigen werk en de winkels van zijn vriendin. „Ik ben de afgelopen pe riode zeven dagen per week aan het werk geweest", legt Houtepen uit. „Ik heb eigenlijk alleen maar voetbal op televisie gezien. Ama teurwedstrijden heb ik nauwe lijks gezien. Ik had de tijd en de energie er niet voor." Onlangs klopte FC Axel bij hem aan de deur en hapte Houtepen toe. „Ik heb het voetbal lange tijd niet gemist, maar nu begon het toch weer te kriebelen. Vandaar dat ik er weer instap", zegt hij over zijn aanstelling bij de fusie club. Houtepen begint op 2 januari met de eerste training en heeft zich al verdiept in de selectie. „Het is een jonge groep, waar de nodige po tentie in zit", zegt Houtepen, die nog niet weet of hij het trainers vak weer helemaal gaat oppakken. „Dit is in elk geval een mooie op stap. Ik kan in vier, vijf maanden zien of het weer net zo leuk is als vroeger." door Maurice Steketee MIDDELBURG - Vanaf 1 januari kan er voor verschillende grote Zeeuw se sportevenementen worden inge schreven. Naast de Kustmarathon zijn dat de wielertocht Ride before the Roses in Goes voor de KWF Kankerbestrijding en het hardloop evenement Colours by the Sea in Vlissingen. door Jan Dagevos GOES - Het deelnemersveld van de tweede editie van de Indoortrail Zeeland krijgt steeds meer vorm. Bij de mannen komen naast Moha- med Berok uit Mauritanië (winnaar van vorig jaar) ook de sterke Bel gische atleten Yannick Michiels en Erwin Leysen aan het vertrek. De Indoortrail Zeeland wordt vrijdag 10 en zaterdag 11 januari in de Zeelandhallen in Goes gehouden. Kustmarathon door Maurice Steketee De marathon van Amsterdam was in 2012 de populairste marathon: 11.310 lopers haalden er de finish. Rotterdam staat op plek twee (8342 finishers), gevolgd door de marathon van Eindhoven (1416). Plek vier wordt ingenomen door de Kustmarathon met 1383 uutlo- pers. De marathon van Zeeuws-Vlaande- ren is een van de grootste stei gers. Het evenement is terug te vinden op plaats zeven met 432 fi nishers. (bron: Iwan Oprins) door Jan Dagevos AXEL - Cees Houtepen wordt per di rect trainer van FC Axel. De Middel burger zal de selectie van de zater dag-derdeklasser tot het eind van dit seizoen onder zijn hoede ne men. ABU DHABI - Rafael Nadal heeft zijn eerste partij van het nieuwe tennisseizoen verloren. De Spaanse nummer één van de wereld ging in de halve finales van het demonstratietoernooi in Abu Dhabi onderuit tegen zijn landgenoot David Ferrer: 4-6 4-6. In de finale van het zogeheten Mubadala World Tennis Cham pionship moet Ferrer het opnemen tegen Novak Djokovic. foto Ali haider/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36