voor veel vragen Broers Bouzambou opgeroepen voor Oranje SPORT 35 nu een olympisch ticket op zak zou hebben. „Dit laten we niet over onze kant gaan", kondigde Nauta's coach Gianni Romme al aan. „Vanavond gaan we kijken welke kant we hiermee op moeten. In mijn ogen is dit een calamiteit. Yvonne wordt gehinderd, Linda de Vries wordt niet voor niets gediskwalifi ceerd." Romme en Nauta noem den de actie van De Vries onspor tief „Want ik geef haar twee rond jes eerder wél de ruimte. En dan krijg je dit ervoor terug." Dan de (licht) zieke lorien ter Mors. Die heeft wel een paar keer laten zien de strijd met Wüst, en dus de wereldtop, op de drie kilo meter aan te kunnen. Zij is ook voor de ploegachtervolging be langrijk. Als ze zich morgen ook niet plaatst voor de 1500 meter, maakt Ter Mors wellicht wel aan spraak op het 'calamiteitenticket'. Dat gaat Nauta niet pikken. En dan is er nog Van der Weij- den. Zij had aan de kwestie geen enkele schuld, maar ziet haar tic ket voor Sotsji ineens op de tocht staan. De Zuid-Hollandse was eu forisch na de laatste rit, dacht voor een enorme stunt te hebben gezorgd. Maar hoorde toen van de kwestie Nauta. „En nu weet ik het niet. Ik vind niet dat ze dit van me afkunnen nemen." De KNSB komt vermoedelijk pas oudjaarsdag met haar oordeel. Er kan nog veel gebeuren op de ko mende drie afstanden. Nauta kan zich nog plaatsen op de vijf kilo meter, de afstand waarop ze Ne derlands kampioene is. Maar dat helpt haar niet aan een startbe wijs voor de drie kilometer. De term 'skate-off viel gisteravond ook alweer. Mogelijk kunnen Nauta en Van der Weijden (en Ter Mors?) ergens in januari uit maken wie er naar Sotsji mag. Ook een optie: de rechter inscha kelen. Een rustig OKT kan het in elk geval al niet meer worden. Het Nederlands team, dat onder leiding staat van coach Marcel Loosveld, speelt maandag 6 en dinsdag 7 januari in Sittard twee keer tegen Hongarije. Hoessein (27 jaar) en Saïd Bouzambou (23) zijn geselecteerd voor de tweede wedstrijd. Zij vervangen dan Zak aria Amrani en Najib El Allouchi. In totaal zijn er veertien spelers geselecteerd. Beide spelers van Groene Ster Vlissingen liepen eerder al stage bij het Nederlands team, maar werden nog niet eerder uitgeno digd voor een wedstrijd. De oefen interlands gelden als voorberei ding op het Europees kampioen schap zaalvoetbal dat van 28 janua ri tot 8 februari in Antwerpen (Sportpaleis en Lotto Arena) wordt gehouden. Nederland zit in de poule bij Rusland en Portugal. Titelverdediger is Spanje. De wedstrijden tegen Hongarije worden in sporthal Fitland in Sit tard afgewerkt en beginnen om 20.00 uur. De beide sessies krij gen overigens nog een Zeeuws tintje. Op maandag fungeert Ibra him Eljilali uit Tholen als eerste scheidsrechter, terwijl hij bij de tweede ontmoeting de rol van se cretaris vervult. Eljilali is Fifa-scheidsrechter en is in zijn vrije tijd keeper bij zater dag-tweedeklasser Tholense Boys. is in elk geval in goede handen bij Gérard. Daarna gaan we proberen om van Goes inderdaad een sta biele hoofdklasser te maken. En wie weet kunnen we stiekem een keer een periodetiteltje pakken. Goes is voor mij een mooie uitda ging-" Poortvliet woont nu nog altijd in Eindhoven en maakt dus veel kilo meters. Komend seizoen worden dat er nog meer. „Zeeland blijft trekken", zegt de in Arnemuiden geboren Poortvliet. „Sinds ik bij de JVOZ werk, kom ik ook weer vaker bij de familie. Dat is uitein delijk ook wel een item geweest bij mijn keuze voor Goes. Een ver huizing naar Zeeland zou best wel eens actueel kunnen worden. Het zit in elk geval wel in mijn ge dachten." De Bruijn start sterk in toernooi Hulstenaar Jean Paul de Bruijn is het BHV drieban den Kersttoernooi in BC Den Hoek in Zundert met verve begonnen. In zijn eer ste poulewedstrijd versloeg hij Raimond Burgman. De Bruijn, winnaar in 2006, begon met een machtig op treden en maakte de num mer twee van Nederland Raimond Burgman tot een figurant. In 24 beurten was het 50-26 voor de Zeeuws- Vlaming. Kirsten Wild wint NK-puntenkoers Verrassingen zijn op de eer ste dag van het Nederlands kampioenschap baanwiel- rennen uitgebleven. Op de 500 meter bij de vrouwen was Elis Ligtlee oppermach tig- Kirsten Wild bleek opnieuw de beste in de puntenkoers. De keirintitel ging naar Mat- thijs Büchli. Jenning Huizenga bevestig de in Apeldoorn dat hij de beste achtervolger van Ne derland is. Morgenstern in actie Vierschansen De Oostenrijkse skispringer Thomas Morgenstern is op tijd fit voor de Vierschansen- tournee. De drievoudig olympisch kampioen crash te twee weken geleden tij dens de wereldbekerwed strijd in Titisse-Neustadt. Morgenstern verdraaide zijn knie, brak een vinger van zijn linkerhand en liep enke le zware kneuzingen op. Toch staat hij morgen in Oberstdorf aan de start. Vos klopt Compton in Azencross Marianne Vos heeft na twee tweede plaatsen op rij weer een veldrit gewonnen. De re gerend wereldkampioene kwam gisteren in de Azen- cross in Loenhout als eerste over de streep. Ze liet de Amerikaanse Katherine Compton nu wel achter zich. Compton was de afge lopen week twee keer te sterk voor Vos. Bij de man nen was de Belg Sven Nys de sterkste. Edberg wordt coach van Federer De Zwitserse tennisser Ro ger Federer gaat samenwer ken met Stefan Edberg. De voormalig topspeler uit Zwe den zal Federer komend jaar zeker tien weken bijstaan. Edberg zal al tijdens de Au stralian Open in januari aan wezig zijn. „Stefan was mijn jeugdidool en ik kijk er naar uit om tijd met hem door te brengen en van hem te le ren", aldus de voormalige nummer één van de wereld. zekerheid in je leven." Niet voor niets ging Poortvliet de voorbije zomer al als jeugdtrainer aan de slag bij de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ). Vanaf vol gend seizoen komt daar Goes bij. „Stilzitten is niks voor mij. Ik moet mijn ei kwijt kunnen. Dat kan ik bij de JVOZ en straks zeker ook bij Goes. Het wordt een mooie combinatie, overdag met de jeugd aan de slag en in de avonduren met Goes het veld op. Ik hoop dat ik ook bij die club kan bijdragen aan de ontwikkeling van spelers." „Goes is een mooie club met am bities. Dat past wel bij mij. Overal waar ik werk wil ik wel om iets meedoen. Het komende halfjaar is erop gericht om lijfsbehoud in de hoofdklasse af te dwingen. Dat JAN POORTVLIET door Jan Dagevos VLISSINGEN - De gebroeders Hoes sein en Saïd Bouzambou staan voor hun debuut bij het nationale zaalvoetbalteam. Beide spelers van Groene Ster Vlissingen zijn opge roepen voor een vriendschappelijk duel van Oranje met Hongarije. infographic Rob Paardekam ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 ZUNDERT APELDOORN OBERSTDORF LOENHOUT ZURICH Jan Poortvliet, ambitieus en gedreven als altijd, foto's ANP Erelijst als speler Nederland (19 interlands), deelnemer WK 1978 PSV: kampioen 1975,1976,1978; KNVB beker 1976; Uefa Cup 1978 Geboren: 21 september 1955 Loopbaan als speler 1974-1983: PSV 1983-1984:RodaJC 1984-1987: Olympique Nimes 1987-1988: Antwerp FC 1988-1989: AS Cannes 1989-1990: Eendracht Aalst 1990-1991 :VC Vlissingen 1991-1992: VCV Zeeland Loopbaan als trainer 1992-1995: Brabantia (amateurs) 1992-1993: FC Eindhoven (assistent) 1993-1994: Helmond Sport (assistent) 1995-januari 1996: De Valk (amateurs) 1996-1997: RBC 1998-1999: Overpelt 2000-2001: FC Den Bosch 2001-2002: Abu Dhabi 2002-2005: Stormvogels Telstar 2005-2007: Nuenen (amateurs) 2006-2007: Arnemuiden (amateurs) 2007-2008: Helmond Sport 2008-23 januari 2009: Southampton 2009-2010: Eindhoven 2010-2012: Telstar (onder contract bij AZ) 2012-2013: FC Den Bosch 2013-2014: jeugdtrainer bij JVOZ Als speler van PSV (1981)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35