4 I I I 1 Pleidooi uitbaggeren Zinken plantenbakken vernield van nevenvaarwater door 'aanslagen met vuurwerk' Wethouder verwerpt kritiek SP WALCHEREN 27 j EF Nu maakt de binnenvaart waar mogelijk al gebruik van neven vaarwater zoals de Schaar van Val- kenisse, de Schaar van de Noord en de Schaar van Waarde, achter in de Westerschelde. Maar de diepgang wisselt er sterk en de be tonning moet, in verband met ver zanding, regelmatig worden aan gepast. Daarom pleit afdelings voorzitter Johnny van Ijk van Schuttevaer Terneuzen voor een onderzoek naar het regelmatig op diepte baggeren van 'de Scharen'. „Want met name die verzanding baart ons zorgen. Door baggeren hebben we garantie dat binnen vaart en zeevaart daadwerkelijk gescheiden kunnen varen. Dat be vordert de veiligheid." Tijdens de jaarvergadering consta teerde rivierloods Rob Koers dat het aantal incidenten met te hard varende zeeschepen 'niet bijzon der is gestegen'. De schippers werd op het hart gedrukt dergelij ke incidenten te blijven melden. Wie de schuldige is, weet ze niet. Maar wel vindt ze het heel opval lend dat de 'bomaanslagen' steeds 's nachts tussen vier en half vijf werden gepleegd. Wisse spreekt van bomaanslagen omdat ze er ab soluut van overtuigd is dat er heel zwaar vuurwerk is gebruikt. „An ders is het niet mogelijk om een zinken vuilsnisbak, een zinken teil en een houten bankje te ver nielen." De zinken bak en teil staan nog steeds naast haar voordeur en wa ren tot voor kort gevuld met plan ten. De Vlissingse wil de bakken niet vervangen omdat ze bang is dat nieuwe ook weer worden ver nield. Volgens haar werden de aanslagen vorige week maan dagnacht, donderdagnacht en af gelopen maandagnacht gepleegd. „Het is allemaal heel dramatisch." Ze heeft de 'aanslagen' gemeld bij de politie en aangifte gedaan. Een woordvoerder van de politie be vestigt dat. Het gaat volgens hem om één aangifte en meerdere mel dingen van vuurwerkoverlast. De eerste 'aanslag' was ruim een week geleden. Toen werd een pro jectiel in de tuin van Wisse ge gooid dat 'heel veel schade aan richtte'. De tweede was vorige week donderdagnacht. „Dat was een hele hard knal waarbij aan de voorkant van de woning een zin ken plantenbak werd vernield." De laatste was afgelopen maan dagnacht toen de tweede zinken bak eraan ging. Ook ontstond er een gat in haar voordeur. Omdat Wisse niet weet wie ver antwoordelijk is voor de aansla gen, blijft het voor haar gissen wat ze moet doen. Wethouder Chris Simons zegt in een reactie dat daar niets van klopt. Simons geeft wel toe dat de Voedselbank meer huur moet be talen dan de organisatie aan subsi die krijgt van Middelburg. Maar volgens hem moet toch echt geke ken worden naar de inbreng van de drie Walcherse gemeenten sa men en niet naar de afzonderlijke subsidiestromen. De Voedselbank krijgt van de ge meente Middelburg jaarlijks acht duizend euro subsidie. De ge meente Vlissingen maakt elk jaar eenzelfde bedrag over en de ge meente Veere draagt jaarlijks vier duizend euro bij. De huur van het pand aan de Kleverskerkseweg, aan de rand van Middelburg, be draagt 12.323 euro per jaar. Vol gens Simons is dat niet een huur prijs die marktconform is. „Het gaat om een vriendelijke huur prijs." Simons geeft aan dat de subsidie van de drie gemeenten bedoeld is om de organisatorische kosten die de Voedselbank maakt, te dekken. „Daar is ook de huur van het pand aan de Kleverskerkseweg bij inbegrepen." De gemeenten ne men die kosten voor hun reke ning, zodat andere giften direct ten goede komen aan die cliënten van de instelling. „Want veel men sen die de Voedselbank iets ge ven, willen niet dat hun gift ge bruikt wordt voor organisatori sche kosten. Die willen dat hun gift direct ten goede komt aan de cliënten van de Voedselbank." Hij wijst er op dat de drie Walcherse gemeenten, toen de Voedselbank nog in Vlissingen gehuisvest was, eenzelfde regeling hadden met die organisatie. „Ook toen betaal den wij via de subsidies de organi satorische kosten van de Voedsel bank Net zoals we nu nog doen." ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 I c door Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat moet het nevenvaarwater op de Wester- schelde permament uitbaggeren. Alleen op die manier kunnen zee- en binnenvaart op de Westerschel- de worden gescheiden. VLISSINGEN - Zwaar illegaal vuur werk heeft forse schade aangericht in de tuin van Corrie Wisse. Maar ook de plantenbakken naast de voordeur zijn de afgelopen dagen opgeblazen, aldus de Vlissingse die in de Bosjeslaan woont. oor Emile Calon MIDDELBURG - De afdeling Vlissin- gen van de Socialistische Partij vindt dat de gemeente Middelburg de Voedselbank Walcheren 'ziet als een melkkoe'. Vooral omdat de Voedselbank meer geld aan huur moet betalen dan er geld binnen komt aan subsidie van die gemeen te, zo blijkt uit een reactie van de fractievoorzitter Sem Stroosnijder op de website van de SP. De familie Borst uit Clinge was vorige week na anderhalve maand weer met elkaar verenigd in de ZorgSaamkliniek in Hulst. Foto links: het autootje waarin Martin Borst drie dagen doobracht. Foto rechts: echtgenote Cocky eind oktober nadat ze hoorde dat haar man terecht was. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27