'Raad wil een opdracht over schouwburg geven' WALCHEREN 25 Hamelink sluit niet uit dat er straks een meerderheid is die be staat uit enkele fracties die het col lege steunen samen met fracties die nu tot de oppositie behoren. De voorzitters van de negen raads fracties kwamen begin deze week bijeen om te overleggen omdat ze vinden dat er een oplossing moet komen voor de schouwburgkwes tie. Die sleept aan doordat het hen al jaren niet lukt om het dos sier tot een goed einde te breng en. Vorige week maandag werd een voorstel van burgemeester en wet houders over de schouwburg door een meerderheid afgewezen. Volgens dat voorstel zou theater exploitant Frans Lievens 25 jaar lang geld krijgen om de schouw burg te exploiteren en de komen de jaren ook te verbouwen. Nadat de raad het bewuste voor stel wegstemde kwam er geen ver volgopdracht aan het college van burgemeester en wethouders om opnieuw met een voorstel te ko men. De fracties gaan in gesprek en pro beren, volgens Hamelink, zo met een nieuw voorstel te komen. Als dat gelukt is, geven ze aan het da gelijks bestuur van de gemeente de opdracht het verder uit te wer ken. De fractieleider van de CU benadrukte dat het streven is om dat nieuwe voorstel in de raads vergadering van februari te behan delen. Dat mag niet later, omdat in maart gemeenteraadsverkiezin gen worden gehouden. De huidi ge raadsleden vinden in meerder heid vinden dat zij met een oplos sing moeten komen en dat ze het Wij weten dat onder de be volking flinke scepsis is als gevraagd wordt of de poli tiek er snel uit kan komen. probleem niet door mogen schui ven naar hun opvolgers. De negen fractievoorzitters heb ben Hamelink aangewezen als voorzitter. Hij vertelde desge vraagd dat de negen op donder dag 2 januari weer bijeenkomen. Dan bekijken ze wat elke fractie wil met de schouwburg en op wel ke deelterreinen er meerderhe den zijn te vormen. Volgens hem zal er die dag geen discussiestuk liggen dat door hem of een van de anderen is geschreven. Wel bena drukte hij dat er een duidelijke wil is onder de negen om eruit te komen. Hij weet dat onder de be volking flinke scepsis is als ge vraagd wordt of de Middelburgse politiek er snel uit kan komen. „Maar wij willen dat wel." Nieuwjaarsloop met erwtensoep na Korfbalvereniging Ondo houdt vrijdag 3 januari de traditionele nieuwjaarsloop. De start van de loop is om 16.00 uur vanaf sportpark de Brigge te Sint-Laurens. Er zijn recreatieve lopen over 1,5 en 4 kilometer, de wed strijdloop is 7 kilometer. Het inschrijfgeld is 3 euro, inclusief erwtensoep. Open avond bij naturistenzwemmen Naturistenvereniging Delta Natuur nodigt mensen die eens bloot willen zwem men uit om zondagavond langs te komen in het Vrij- burgbad in Vlissingen. Het is jaren geleden dat een vere nigingsactiviteit openbaar toegankelijk is. Het zwem- uurtje is van 18.00 tot 19.00 uur. Toegang is vier euro, kinderen die meekomen, mogen gratis zwemmen. Laatste optredens bij Winterzingen Het Vocaal Ensemble St.-Laurens treedt vandaag voor het laatst op in deze reeks Winterzingen van Middelburg Winterstad. Het VES zingt bij de Winter Fair in de Helm (14.00 uur), ver pleeghuis Willibrord (15.00 uur) en Café De Kloveniers doelen (16.00 uur). Lammetjesdagen bij de kaasboerderij Kaasboerderij Mariekerke in Meliskerke houdt vrijdag 3 en zaterdag 4 januari de lam metjesdagen bij de Zeeuwse melkschapen. Er is een knuf felhoek en de Hooi Hooi spéelschuur, kaasproeverij, schapenscheren (11.00 uur) en schapenmelken (14.00 uur), www.mariekerke.nl. Cursus snoeien voor laagstam en struik Het Fruitteeltmuseum in Ka- pelle houdt tussen half ja nuari tot en met half maart een cursus snoeien van laagstamfruitbomen en klein fruit. Het snoeien van vele soorten fruitbomen en -heesters wordt uitgelegd in praktijk en theorie. Aanmel den tot en met 13 januari via info@ffuitteeltmuseum.nl. Cursus bridge in De Zandput Maandag 6 januari begint in De Zandput te Serooskerke een bridgecursus voor inwo ners van de gemeente Veere. Gedurende twaalf we ken wordt les gegegen. Een vervolg is mogelijk. De cur sus kost 50 euro. Opgeven kan via stichting Welzijn Veere, tel: 0118-583687 of info@welzijnveere.nl I ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 Mario Aspeslagh van Vogelwerkgroep Walcheren, foto Ruben Oreel De kast is ongeveer tachtig bij zestig centimeter en is gevuld met grind. Een slechtvalk op de Lange Jan. Ze worden er al enkele jaren gesignaleerd. Hij staat nog boven het klokkenspel, waar bezoekers niet kunnen komen. Nu is het hopen op een paar dat gaat broeden. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middèlburgse raadsfracties zoeken zelf naar een meerderheid die het schouwburg dossier vlot kan trekken. Daarbij wordt, aldus fractievoorzitter Krijn Hamelink (CU) door alle fracties ge zocht naar een meerderheid. SINT-LAURENS VLISSINGEN MIDDELBURG MARIEKERKE KAPELLE SEROOSKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25