■H- m ZEELAND Tjongejonge, ik zit nu al vol Blije gezichten schaapskooi almanak Nog 3 dagen! 77 Het rnoojste Café-eigenaren zijn bang voor boetes, als ze in het nieuwe jaar geen drank meer mogen verkopen aan minderjarigen. 34 en 35 Het dagboek van dominee Elly Bouman intratuin Afhiatdagen en losse verkoop: 28 december van 9.00 tot 17.00 uur 30 december van 9.00 tot 17.30 uur 31 december van 9.00 tot 17.00 uur Jan Poortvliet kan niet stilzitten l~ V Meer nieuws zie: www.pzc.nl middelburg - Horecaonderne mers vrezen dat zij de dupe wor den van de nieuwe alcoholwet. Vanaf 1 januari is het verboden om drank te verkopen aan jonge ren onder de 18, maar volgens de eigenaren van cafés en discothe ken is het bijna onmogelijk om die regel na te leven. Jongeren die naar discotheek El Toro in Goes gaan, kunnen na 1 ja nuari alleen alcohol kopen als ze een polsbandje hebben, zegt eige naar André Verhoef. Ze moeten zich bij binnenkomst identifice ren. „We werken nu al met die bandjes voor 16-jarigen." Hoewel medewerkers in de gaten houden of bezoekers drank doorgeven aan jongere vrienden, is het systeem niet waterdicht, zegt Verhoef. „Ze gebruiken een id-kaart van ie mand anders. Dat kan als je spre kend op je broer lijkt. Of ze heb ben een flacon jenever in hun zak en gieten dat bij de cola. We kun nen moeilijk iedereen fouilleren. Ik heb achthonderd mensen in mijn zaak: er is er altijd wel één die toch aan alcohol komt." Feestcafé Mambo's in Middelburg laat via een papier op de deur we ten dat bezoekers onder de 18 na 2 januari niet meer welkom zijn. Mambo's is niet de enige. Mischa Laeven, projectleider van de alco holcampagne 'Laat ze niet verzui pen', kent meer horecaonderne mers die de minimumleeftijd op schroeven naar 18. „Ze willen niet het risico lopen dat ze beboet wor den." Laeven vreest dat jongeren uitwijken naar keten. „Dat willen we absoluut niet, want dan ver dwijnen ze uit het zicht." De ondernemers worden nog niet meteen na 1 januari op de bon ge slingerd. Middelburg, Veere, Hulst, Kapelle, Borsele en Tholén zullen in eerste instantie geen boetes uitdelen, maar voorlopig volstaan met waarschuwingen. Nagenoeg alle Zeeuwse gemeen ten zeggen dat ze actief gaan con troleren op naleving van de nieu we alcoholwet. Laeven: „Wij adviseren gemeen ten om te controleren bij onderne mers die stelselmatig de fout in gaan, en minder bij horecagele genheden die goed bezig zijn, maar waar een jongere per onge luk een glas bier doorgeeft aan een minderjarige." Op kerstavond plofte Terneuzense Elly neer op de bank. Kerstbrood met roomboter achter de kiezen, pas teitje kalfsragout verorberd Elly zuchtte eens, toen ze de televi sie aanzette om alle prachtige lief desverhalen in het programma All you need is love aan te horen. „Tjon gejonge, ik zit nu al vol. En dan moet ik nog twee dagen. Morgen brunchen in IJzendijke, daar zullen ze vast ook niet op het aantal calo rieën letten. En wat dacht je van tweede kerstdagGerookte zalm, ro mige kreeftensoep, een Hollandse garnalencocktail, zes kilo mosselen voor vier personen en vanilleroomijs toe." Haar man hoorde haar geklaag aan en gaf een advies: „Je kunt ook ge woon wat laten staan, XL-ly!" miljoen! 31 december Oudejaarstrekking SLIEDRECHT DEZE ZONDAG OPEN ZAANDAM ELKE ZONDAG OPEN Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 ZATERDAG 28 december 2013 Kroegbaas vreest alcoholwet door Cornelleke Blok O pagina 22 en 23: Die ministers zijn toch ook jong geweest; Commentaar HEINKENSZAND - Troy Waterham (2) uit Wolphaartsdijk glundert als hij een lammetje op schoot krijgt. Het was gisteren de eerste dag van de traditionele lammetjesdagen op schapenboerderij De Schaapskooi in Heinkenszand. Die zijn ook nog vandaag, morgen en maandag. Maandag is een benefietconcert voor de kudde. Lammetjesdagen: 13.00 tot 16.00 uur. foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl ^4 Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21