Stalletjes en lichtjes kijken in grensstreek Verscherpt i toezicht in Hulst De sterren wijzen de weg Nieuwjaarsbijeenkomst 2014 provinciaal bestuur van Zeeland ZEEUWS-VLAANDEREN 27 De nieuwe toezichttaken hebben vooral betrekking op het fietsen in voetgangersgebieden of een richtingsstraten en op het niet op ruimen van hondenpoep. Ook let ten ze extra op mensen die hun hond laten loslopen. Dit zijn vol gens de gemeente vaak voorko mende overtredingen, die veel er gernis veroorzaken. De maand januari wordt gezien als een 'gewenningsperiode' en daarom krijgen overtreders eerst een waarschuwing alvorens een boete wordt uitgeschreven. De parkeerwachters gaan hun extra taken in eerste instantie hoofdza kelijk in de binnenstad van Hulst uitoefenen. Na de gewenningsperiode in de binnenstad zullen de parkeer wachters ook incidenteel in ande re dorpen controleren. De parkeerwachters hebben in middels een training achter de rug om zich in hun nieuwe taak te bekwamen. Ze zijn nu zoge naamde BOA's, Buitengewone Opsporings Ambtenaren. Zij hel pen mee toezicht te houden op de lokale openbare orde en veilig heid, en controleren of ieder zich aan de regels houdt. De extra taken van de parkeer wachters in het kader van de Alge meen Plaatselijke Verordening (APV) worden uitgevoerd binnen het beschikbare urenbudget. BEVEREN - Liefhebbers van kerst stallen kunnen maandag tot 6 ja nuari (Driekoningen) voor de twintigste keer in Beveren en de omliggende deelgemeenten tien tallen exemplaren bekijken. De meeste kerststallen zijn privé-ini- tiatieven van particulieren of wij ken. Naast een autoroute zijn er ook twee wandel- en fietsroutes uitgestippeld door Melsele. De tochten zijn dankzij de feeërieke verlichting in tuinen en aan wo ningen het mooist na het invallen van de duisternis. Ook de dorps kerken zijn in de routes opgeno men. De bedehuizen tonen in de ze periode hun vaak authentieke kerststallen. Vanwege de risico's van diefstal en vandalisme zijn de kerken alleen een half uur voor en na de eucharistieviering open. Brochures met de routes en aller lei activiteiten zijn verkrijgbaar via de dienst toerisme van de ge meente Beveren. Provincie Zeeland heerst een overzichtelijke drukte. Arjan van Bezu uit Biervliet staat met een glimlach mensen te be dienen. „Het is even hard aanpo ten, maar wel bijzonder leuk. De mensen zijn namelijk altijd vro lijk met kerst", meldt de ha vo-scholier. Onder de gasten treffen we heel veel families afkomstig uit heel Zeeuws-Vlaanderen. Opvallend is ook de aanwezigheid van nogal wat Vlamingen. Zo is de uit Gent afkomstige Brecht met de hele fa milie present. „We komen hier al heel lang met kerst voor de brunch en we hoeven ons om niks te bekommeren. Wat wil je nog meer." Aan een apart tafeltje zitten Cor- rie en Henk van de Wege uit Ter- neuzen stilletjes te genieten. „We zijn hier vaste gasten. Vorig jaar waren we te laat met reserveren en konden we niet meer terecht. Dat overkomt ons nooit meer. Daarom hebben we nu al in okto ber ons tafeltje besteld. Het is alle maal heel goed verzorgd. Er is vol op en het is lekker. Mooi toch •'Nd Provinciaal Bestuur van Zeeland www.zeeland.nt SLUISKIL - Bijna geen dorp of stad(je) in Zeeuws-Vlaanderen is in deze tijd niet voorzien van kerstversiering: groot of klein, opvallend of subtiel, lichtge vend of niet. Het initiatief komt bijna altijd van (een mix van) bewoners en on dernemers. Zo ook in Sluiskil, waar de sterren de weg wijzen, foto Peter Nicolai Het provinciaal bestuur van Zeeland nodigt alle inwoners van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst Datum: Locatie: Programma: 16.15 uur: Vrijdag 10 januari 2014 Nieuwe Kerk, Middelburg (ingang Kloostergangen. Abdijplein) 16.30 uur: Orgelspel van Margreeth de Jong organist van de Nieuwe Kerk Nieuwjaarstoespraak van de commissaris van de Koning Han Polman Vocaal kwartet Synergie o.l.v. Elisabeth van Duijn Zeeuws Compliment Vocaal kwartet Synergie o.l.v. Elisabeth van Duijn Zeeuws Volkslied Orgelspel 17.15 - 18.30 uur.- Receptie in de Wandelkerk en Kloostergangen De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar, u hoeft zich hiervoor niet aan te melden. Voor de Nieuwe Kerk geldt: vol is vol. Tot ziens op 10 januari! commissaris van de Koning. Han Polman ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 door Eugène Verstraeten De voorstelling van Sint Jan is eerst te zien in De Warande. Daarna op meerdere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen. foto Camile Schelstraete HULST - De parkeerwachters in de gemeente Hulst delen met ingang van het nieuwe jaar ook bekeurin gen uit voor andere overtredingen. «Voor de kinderen was er een speciaal kraam met gerechten die bij de klein tjes altijd in de smaak vallen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 107