Schuttevaer boos over beperkingen ligplaatsen bij plan Kennedylaan ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Nieuwjaarsduik Axel afgesloten met een party Optreden MafFooos in De Vriendschap Het Nederlandstalig zang duo De MafFooos brengt morgen, zondag, in café De Vriendschap in Terneuzen 'Hollands bij de Dam'. Aan vang 15.30 uur. Tijdens dit optreden met Hollandse mu ziek zijn er gastoptredens van Kees Wit uit Oost-Sou burg en de meidengroep de Jeelz uit Bruinisse. Gratis parkeren op oud en nieuw Bezoekers aan Hulst kunnen dinsdag 31 december en woensdag 1 januari gratis parkeren in het betaald par- keren-gebied. Omdat de gemeente Hulst geen risico wil lopen dat de parkeerautomaten ten prooi vallen aan vuurwerkvanda- lisme worden deze afge schermd. Hele dag vertier in Visserijmuseum Het Visserijmuseum in Bres- kens biedt morgen een kerst arrangement aan. Bezoekers zijn vanaf 10 uur welkom. Ze krijgen een rondleiding in het museum en langs de haven en er zijn demonstra ties van ambachten en kun stenaars. 's Middags zijn er proeverijen. Toegang 10 eu ro, kinderen 5 euro. Verhalenvertellers bij Podium Vertellers zijn morgen te gast bij het Podium van Zaamslag. Het gaat om Ani ta Tournois, Sankie Koster, Jan Lauret en Mare Buise. Ze vertellen al dan niet waarge beurde verhalen. De aanvang is om 20.00 uur, de entree bedraagt 10 euro inclusief glühwein. Reserveren: 0115 611875. JOK sluit jaar af met oliebollendisco Jeugd Ontspanning Koe wacht (JOK) sluit zaterdag het jaar af met een oliebol lendisco. De JOK-ruimte in brede school de Vlaswiek is van 19.00 tot 20.30 uur het domein van feestgangers van 4 tot en met 10 jaar. Hierna kan de oudere jeugd tot en met 15 jaar genieten van oliebollen en muziek. Eindejaarstrimcross van scheidsrechters Scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen houdt zaterdag een eindejaarstrim cross in het Axelse Bos. In schrijven kan in de kantine van de voormalige voetbal vereniging Axel aan de Bos- laan. Om 13.30 uur start de jeugdloop over 500 meter. Daarna is de start van de 3,2, 6,4 en 9,6 kilometer. TERNEUZEN - De binnenvaartschip pers verzetten zich tegen mogelij ke beperkingen die hen worden op gelegd door de bouw van apparte menten in het plangebied Kenne- dylaan-West in Terneuzen. Het gebied wordt deels omsloten door Zijkanaal A van het Kanaal Gent-Terneuzen. Sinds jaar en dag zijn daar ruim veertig ligplaat sen beschikbaar voor de binnen vaart. Schippers meren daar niet alleen af voor het doen van bood schappen in de belendende bin nenstad, maar ook om reparaties uit te laten voeren. Er zijn ver schillende reparatiebedrijven ge vestigd. Als het aan de gemeente ligt worden die in hun mogelijk heden beperkt. Ze mogen enkel nog werkzaamheden op het eigen terrein uitvoeren. Voorzitter John ny van Ijk van de afdeling Terneu zen van schippersvereniging Ko ninklijke Schuttevaer vindt dat onbegrijpelijk. „Het zijn scheeps- reparatiebedrijven. Waar moeten die reparaties uitvoeren? Aan boord van de schepen, die daar bij wijze van spreken voor de deur liggen. Er moet voor de schippers ook gelegenheid zijn om te bunke ren. Maar volgens een nieuwe be- heersverordening mag dat straks niet meer." De aangepaste regels doorkruisen, volgens Van Ijk, ook het nieuwe ligplaatsenbeleid van havenbe drijf Zeeland Seaports: „Begin dit jaar lichtte aannemer Van der Poel de plannen aan ons toe. Dat was toen nog okay. Later bleek dat er allerlei beperkingen aan de ligplaatsen zouden worden ver bonden." Schuttevaer tekent be zwaar aan tegen het ontwerp-be- stemmingsplan dat ter inzage ligt. „Ik hoor burgemeester Jan Lonink nog zeggen dat Terneuzen de bin nenvaart enorm belangrijk vindt. Dat blijkt nergens uit." AXEL - De Stichting Vriendenclub Axel houdt woensdag 1 januari voor de tweede achtereenvolgen de keer een Axelse Nieuwjaars duik. Dat gebeurt, met medewer king van de visvereniging Geduld Overwint Alles, in de Kleine Kreek, het voormalige zwembad. De deelnemers duiken om 14.00 uur het water in. EHBO en een duiker houden een oogje in het zeil. De inschrijfkosten bedragen twee euro. Na afloop krijgen de deelnemers (vorig jaar waren het er veertig) een glaasje bubbels en erwtensoep. Verschillende dj's zorgen voor de muziek tijdens de afsluitende nieuwjaarsparty. TERNEUZEN HULST BRESKENS ZAAMSLAC KOEWACHT AXEL ZATERDAG 28 DECEMBER 2013 door Wout Bareman De familie Borst uit Clinge was vorige week na anderhalve maand weer met elkaar verenigd in de ZorgSaamkliniek in Hulst. Foto links: het autootje waarin Martin Borst drie dagen doorbracht. Foto rechts: echtgenote Cocky eind oktober, nadat ze hoorde dat haar man terecht was. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105